Şimdi Ara

Kedi maması hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 tane kediye bakıyorum 2 tanesi 3-4 aylık diğeri anneleri

Bir kaç tane mama denedim fakat whiskasın +1 yaş sığır etli mamasından başkasını yemiyorlar

Yetişkin maması olduğu için yavrulara herhangi bir zararı olur mu ?

• Zararı olacağını sanmıyorum hocam.

Islak mamayla karıştırarak verirseniz alışabilirler.Denediniz mi?
  • Deneyeceğim teşekkürler
  • Kuru mamayı hafifce ıslatarak yumuşatırsanız yavaş yavaş alışır daha sonra kuru şekilde vermeye başlarsınız.

Veterinerim nedense yaş mamayı önermiyor fakat arada değişiklik olsun diye veriyorum bende Felix'inkini seviyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetişkinler ile yavruların vitamin mineral ihtiyaçları farklı olduğundan yetişkin maması yiyen yavru yeterli vitamin alamayacaktır. Veterinerimiz idrar yollarında zamanla soruna neden olduğundan Wiskas tavsiye etmiyor.
  • Bir Kedi Gördüm Sanki kullanıcısına yanıt
    O zaman yavru maması alıp koysam anneleride ondan yese daha uygun olur herhalde ? Çünkü hepsi aynı mekandalar ayrı ayrı mama alıp koysamda karışık yerler. Önerebileceğiniz marka var mı ?
  • Olur fakat aslında daha önemlisi o mama zaten zarar. Tavsiyem o ve ona benzer market mamaları yedirmeyin. Sadece zarar verir. Hiçbir faydası olmaz. Golosi'nin yavru maması işinizi görecektir.
  • Matisse Kitten alıyorum ben veteriner bunu tavsiye etti, en uygun fiyata şu an için hepsiburada'da buldum. 1.5 kg'lik paket 5 aylık bir kedi için 1 ay yetiyor.
  • Arkadaşımın 10 yaşında kedisi var, ve whiskas ile beslendi bugüne kadar. Aslan gibi maşallah :) Whiskas hiç bir kediye zarar vermez diye bir iddiam yok, bazı kedilere dokunuyor, bazılarında sıkıntı olmuyor. Ben en ucuz mamadan alıştırmayı denedim siyam yavrumuza. Malesef kabızlık oldu biraz. Sonra whiskas'a geçtik. Çok beğendi. Şimdilik gastronomik bir sıkıntımız yok.

Yavru kedilere özellikle yavru kediler için olan mamalardan vermek daha faydalı diye biliyorum.
    Bir de süt bazı kedilerde laktoz içeriğinden dolayı ishal yapıyor. Yavru kedilere mamaları ıslatmak için mümkünse ılık su veya tercihen tavuk suyu
  • yetişkin yavru ayrımına dikkat etmelisin. mama konusunda şutayı okuhttp://www.kedihakkinda.com/kedi-mamasi-seciminde-veteriner-hekim-gorusleri/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.