Şimdi Ara

KEDİ ISSIRDI ACİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sa dostlar. 3 gündür aparmanımızın buralarda kedi dolaşıyor. Zayıf bir şey. Bu Kediye hergün yemek verdim.
    bugün de ziyafet çeksin diye sucuk salam peynir süt getirdim. Hepsini yedi ama hayvan oğlu hayvan elimi ıssırdı. Yemek yerken dokunmadım yemeği bitti son bir kez seveyim de eve gideyim dedim hart diye çok değil ama biraz ıssırdı. Çok az kılcal kanama oldu 2 yerden. Issırdığı yer yarım cm ye yakın kızardı. AZZZICIK Kabarma var ve yara küçük. Hastaydı sanki sümüklü
    2 Saat sonra hastaneye gidecem. Tecrübenız varsa yardım
    SİZ SİZ OLUN EVE KEDİ ALIN ONU SEVİN OKUDUĞUMA GÖRE 4 HAFTA AŞI VURULACAKMIŞIM KEDİ YÜZÜNDEN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanaltun246 -- 27 Mart 2018; 23:6:35 >

• Bir şey olmaz takma. Benim her tarafım çizik, ellerim kollarım yara bere içinde, bir şey olsa bana olurdu. Bazen sevdikleri için bile ısırıyorlar. Yada yiyecek verirken ayarlayamayıp elini de kapabiliyorlar.Genede tedbir iyidir. Hastaneye gidin. Kedilerde kuduz olayı çok nadiren görülüyor son yıllarda bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 27 Mart 2018; 21:43:20 >
  • supernova034 kullanıcısına yanıt
    Aynen hastaneye gittim kuduz aşısı oldum. 2 kez daha vurulmam gerekiyor. Bana da kalsa problem değil ama tedbiri elden de bırakmamak gerekiyor. Kediler kemirgen hayvanlarla beslendiği için sıkıntı çıkmasın :D En iyisi aşı
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanaltun246

Aynen hastaneye gittim kuduz aşısı oldum. 2 kez daha vurulmam gerekiyor. Bana da kalsa problem değil ama tedbiri elden de bırakmamak gerekiyor. Kediler kemirgen hayvanlarla beslendiği için sıkıntı çıkmasın :D En iyisi aşı

Yani yara derinse mikrop kapmaması için pansuman yapıp sarmaları iyi olacaktır ki yapmışlardır sanıyorum. Ama asıl tehlike kuduz olayı ama kuduz olacağını sanmam. Kedi kuduz olsa anlardınız zaten. Daha bir saldırgan olurdu. Besleyemezdiniz bile. Zaten kuduz kedi fazla yaşamıyor.

• supernova034 kullanıcısına yanıt
    Bakalım bir kaç gün takip edicez. Kuduzsa ölür. Onun etini yiyen kuş, böcek, köpek, fare vs. onlarda kuduz olmadan yetkililere haber vermek en iyisi
  • Fıstıklı olsun (Helvam)

Şaka şaka bişe olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuduz çok ölümcül ve belli biradden sonra tedavisi yoktur... sakın ola ki ihmal etmeyin hrmen aşı ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arpadan Ölen At

Fıstıklı olsun (Helvam)

Şaka şaka bişe olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.