Şimdi Ara

*****KEDİ ALIYORUM...***** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: stuka

iran kedileri daha sessizdir,çok hareket etmezler ve sakindirler,bakmaya da doyamazsın.ama çok fazla para vermem diyorsan sarman ya da üç renkli kedi al,onlarda nispeten daha uysaldır,tekirlere göre.ayrıca dişi kedilerde daha evine bağlı ve sevecen olur.
    yanlız sonuçta her kedinin insanlar gibi karakteri var,manyağı,psikopatı,karamsarı,neşelisi,oyuncusu,sakini,kaprislisi vardır.birazda baht işi :D

Aynen iran kedileri çok uysal ve tatlı .
  • Hocam şimdi aklıma geldide..bence barınaktan al kedini..ben zamanında barınaktan almıstım köpeğimi.evlat edinmek gibi düşün bunu..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2Late4Escape

Hocam şimdi aklıma geldide..bence barınaktan al kedini..ben zamanında barınaktan almıstım köpeğimi.evlat edinmek gibi düşün bunu..

evet zaten bu bayandan almazsam barınaktan alıcam ayrıca sevap bi yerde bu barınak işi

ya abi kedi cok masraf cıkarıcak bana

ılk ıkı ay ayda 50ytl ayda ikişer aşı

sonra ıkı ayda bir 30ytl(aşı parazit)

8.ay ya da daha sonra ortalama 80ytl kısırlaştırma

ayda 38ytl maması

ayda 20ytl civarı kedi kumu

tüylü barınağı tuvaleti oyuncakları da 100ytl yi buluyo en azından ilk sene 300-400ytl masrafı var

ama yinede alıcam kediyle uyuma duygusunu yaşıycam bende

• şunu anlamıyorum madem bakmıcaklar nie alıyolar hani karizma fln içinse onu genelee köpekelrle yapıolar ki bu da yanlış ben kendimi bildim bileli kedilere hastayım daa dorusu bütün hayvanları severim aralıkta 4 yaşına gircek dişi bi kedim war 1 aylıkken almıştım hiç doğurmadan kısırlaştırttırdık kediler konusunda çok bilgiliyimdir bi sorun olursa özelden msj atıp sorabilirsin kesinlikle alman tavsiye ediyorum ama tabi ölene kdr bakacaksan onu geri verme konusunda küçük bi ihtimalin varsa ile alma hem sana zor olur hem ona birde eğer cırmalayan bir kedi istiosan tekir sevdirgeç istiosan iran sadık istiyosan siyam kedisi al ama dışarıdan evsiz bi kedi alırsan daha iyi olur

• quote:

Orjinalden alıntı: firtikk

quote:

Orjinalden alıntı: 2Late4Escape

Hocam şimdi aklıma geldide..bence barınaktan al kedini..ben zamanında barınaktan almıstım köpeğimi.evlat edinmek gibi düşün bunu..

evet zaten bu bayandan almazsam barınaktan alıcam ayrıca sevap bi yerde bu barınak işi

ya abi kedi cok masraf cıkarıcak bana

ılk ıkı ay ayda 50ytl ayda ikişer aşı

sonra ıkı ayda bir 30ytl(aşı parazit)

8.ay ya da daha sonra ortalama 80ytl kısırlaştırma

ayda 38ytl maması

ayda 20ytl civarı kedi kumu

tüylü barınağı tuvaleti oyuncakları da 100ytl yi buluyo en azından ilk sene 300-400ytl masrafı var

ama yinede alıcam kediyle uyuma duygusunu yaşıycam bende

kediyle bilemem ama köpekle yatması süper bşi..üşürse sıkılırsa gelir yanıma yastığa kafasını kor aynı insan gibi.sabaha kadar uyuruz beraber=) süper olur sırf ona değer zaten.

• evde kopek besleyemem kı gurultu yapmasını ıstemıyorumve kopekler o kadar kucuk dııl eer alsam golden etrıever alrdım gecen gun kapıda bulmustum bı tane tabi çaldılar onuda
  • alma igrenc ya hertarafa kıl döker sevimsiz
  • bnmki sessiz bi terrier zaten
  • yaw senelerdir kedi beslerim,kediyle uyunur mu yaw,ne kadar sevsende tüy döker gelir burnunun dibine yatar uyuz gibi nefesini suratına verir ben gıcık olurum geçsin köşede yatsın yatağına alma sakın
  • bizim sokakta 100 tane kedi var başıboş gezen. gel istediğini al git

[COLOR=BLUE] SEVABA GİRERSİN
  • şu dobermanın çok küçük boyutlarda olanları var onların adı ne?

Pinscher mış tamam fiyatı ne kadardır bu hayvanın çok şirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.Wespuci -- 9 Kasım 2006; 21:50:37 >
  • yarismalarda dunyanin en guzel kedileri iran kedileri secilio cok tattli ama cok pahali....ama alirsanda yanindan ayiramazsin ...
  • iran kedilerinin muhtaşem gzl oldukları kesinde onlar heo uyuyo oturuyo kedi dediğin zıpır olur oyun oynar ki özellikle tekirler benim kedimin annesi ankara kedisi babsı tekirdi kedim çok tüylü patileri beyaz diğer tarafları kırçıllı ve çokl gzl saklambaç bile oynuyo küçük şekerrler oluyo onu fırlatıyoruma ağzına alıp taşıyo onu ayrıca 4 yaşına giracek kedimi öpüom yaıma yatırıom kucağıma alıyom yane dursa burnumun dibinden ayırmam ama sıkıntıya gelemez bizimki bu arada adı da Duman bişey olsa şimdiye kdr olurdu heralde tüylerinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vicuna -- 9 Kasım 2006; 22:14:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: crunch_xxx

quote:

Orjinalden alıntı: pinarcik48

kedi çok uyuz bi hayvan yaa köpek alın kedilere ölüm :)

+1965İlla da Kedi Diyorsan Geçen gün Bi Tane Van Kedisi Görmüştüm Hatta Resiminide Çekmiştim Begenirsen Yakala Dersen Bi Koşu Tutup Geliim
    RESM

*****KEDİ ALIYORUM...*****

bu kedi çok şerefsize benziyo, sanki psikopatmışta evden atılmış gibi

neyse kedi alırsın baktın manyak mı, gidersin bi tane de rotweiller alırsın polis niyetine

• quote:

Orjinalden alıntı: EnerMaxTeo

Hocam kedi alacaksan dişi alma. Bazılarının huyu kötü çıkabiliyo. benim minnoş adında kedim vardı geceleri çıkıyodu evden sabah geliyodu. bi gece takkip ettim megersem bizim mahallenin kedilerine veriyomussonra hamile kaldı ruhospu nolcaken sonunda kaçtı kurtuldum

• quote:

Benimde Köpeğim Vardı Dişi Kaçıp Duruyordu Bi Gün Okuldan Dönüşte Bi Baktım 4 Köpek Sıraya Geçmiş Sıra Sıra Benim Köpeğe Bişeyler Yapıyorlar Köpek Beni Gördü Koşa Koşa Bana Doğru Gelirken Araba Çarptı Öldü

zuuuuhohohoooooooo.....

• quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: pinarcik48

kedi çok uyuz bi hayvan yaa köpek alın kedilere ölüm :)

+1965İlla da Kedi Diyorsan Geçen gün Bi Tane Van Kedisi Görmüştüm Hatta Resiminide Çekmiştim Begenirsen Yakala Dersen Bi Koşu Tutup Geliim
    RESM

*****KEDİ ALIYORUM...*****

bu kedi çok şerefsize benziyo, sanki psikopatmışta evden atılmış gibi

neyse kedi alırsın baktın manyak mı, gidersin bi tane de rotweiller alırsın polis niyetine

Doğru var bi şerefsizlik bunda

• hocam kediyi alınca bir deneme süren olsun,uyum sağlayamazsan alana geri vereceğini söyle,oyuncak gibi hayvan alıp sonrada sıkılınca sokağa atan bir sürü şerefsiz var.
    bahçeli evde değilsen kediyi çok nadir sokağa çıkar,sokağa alışan kedi biraz vahşileşir ve eninde sonunda hep dışarı çıkmak ister.baş edemezsin.
    illa pahalı mama almana gerek yok,bende iran kedisi var friskies diye bi mama veriyom,3kiloluğu 10m civarında,20 gün falan gidiyor.ama kumunu kaliteli silikon kum al,hem uzun süre dayanır hem de koku çok yapmaz.
    erkek kedi de hamilelik sorunu olmaz ama azdığı zaman evin her tarafına işaret yapacam diye işer,dişiler daha iyidir,sadece bağırırlar zaten bir iğneyle de kızgınlıkları 6-7 ay erteleniyor.
    kedi iyidir,evin içinde kendi kendine oyalanması bile huzur verir,stresini alır insanın.

• ne kediymiş yaaaa alamadın gitti .. bir de aldıktan sonraki süreci düşünemiyorum . forumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ewren

Al

bu da farklı bir bakış açısı tabii
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.