Şimdi Ara

Kedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yönetmen : Ceyda Torun

Başrollerinde İstanbul sokaklarının sıcak sakinleri olan kedilerin yer aldığı belgeselde, bu küçük dostlarımız yaşadıkları sıkıntılara ışık tutulur. Filmin en dikkat çeken yanlarından biri İstanbul’un en işlek yerlerinden alınan doğal görüntülerde oluşmasıdır. Belgesel, Ceyda Torun imzasını taşımaktadır.

İMDB :http://www.imdb.com/title/tt4420704/

• Ne zaman gösterime giriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bunu nasıl izleyebiliriz?
  • Kedi hastası biri olarak izlemeyi düşünüyorum. Hatta listeme ekledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmi site:https://www.kedifilm.com/

instagram:https://www.instagram.com/kedifilm/

preorder'a bastığınızda görülen ücret nedir arkadaşlar? bende çıkmıyor.

takvime bakılırsa, nisan gibi erişime açılacağını tahmin ediyorum. lütfen bilgisi olan arkadaşlar paylaşsın, çok güzel film laan
  • Youtube'nin ücretli streaming servisinde yayınlanmış. , 9 Haziran'da vizyonda. trailer;

Kedi

• quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

resmi site:https://www.kedifilm.com/

instagram:https://www.instagram.com/kedifilm/

preorder'a bastığınızda görülen ücret nedir arkadaşlar? bende çıkmıyor.

takvime bakılırsa, nisan gibi erişime açılacağını tahmin ediyorum. lütfen bilgisi olan arkadaşlar paylaşsın, çok güzel film laan

Biraz gecikmeli de olsa cevap vereyim.

Blu-Ray Preorder'a basınca aşağıdakiler çıkıyor. Digital Preorder'a tıklayınca mail adresi istediğinden bir şey çıkıp çıkmadığını söyleyemeyeceğim.

Kedi Blu-ray
    $ 32.99

Kedi DVD
    $ 27.99

Kedi Poster
    $ 19.99

• Yapımı dün gece izledim. Güzeldi. Kediseverlerin ve hayvanseverlerin bu yapımı severek izleyeceğini düşünüyorum. İyi seyirler.
    Edit: Yapımı 2. kez izledim. Pisicikler izletiyor kendilerini.

@Torlak Kemal ve @Mephalay hocam. Belki seversiniz diye size de bildireyim dedim. Film elbette ücretli ama malum ortamlara da düşmüş. Bulamazsanız yardımcı olunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 5 Eylül 2017; 11:43:44 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Izleyince moralimiz bozuluyor mu ? Spoiler olacak ama ben I am Legend izledim 2 hafta kendime gelemedim.

Yoksa satin alicam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Izleyince moralimiz bozuluyor mu ? Spoiler olacak ama ben I am Legend izledim 2 hafta kendime gelemedim.

Yoksa satin alicam :)

Bu biraz belgesel tadında film olmuş. Olay filmi değil. Kedilerle ilgili kedi besleyenlerle yapılan mini röportajlar (kısa yani), kediler hakkında ne düşündükleri ne yaptıkları, kediler hakkında ufak tefek bilgiler, kedilerin sergiledikleri davranışlar falan filan. Çok hassas değilsen bir olay dışında üzücü bir şey yok o da tam belli bir şey değil. Ben izlerken ya tebessüm ediyorum ya gülüyorum kerataları gördükçe. Aslında şöyle bir baktığında 1 saatlik bir video ağır gibi geliyor başta ama dediğim gibi ilerledikçe nasıl geçtiğini anlayamıyorsun. Ben tek izledim, beğendim. Sonra da aileme izlettim onlar da beğendiler. Bir de kardeşime izleteceğim hele bir gelsin.

I am Legend'a gelirsek. Evet oradaki sahne çok vurucuydu. Seni bu kadar etkilediğine göre -ki beni de etkilemişti unutamam o sahneyi- yönetmen, kurgu editörü ve Will Smith işlerini epey iyi yapmışlar demektir. Öyle bir şey bunda yok.

Moral bozulması değil de hüngür hüngür ağlamak ya da en kötü ihtimalle boğazının düğümlenmesini istiyorsan sana önerim Hachi: A Dog's Tale (2009) olurdu. Hayvan sevgisini bir kenara bırak her türlü dram filmini tokatlayarak aradan sıyrılır gelir. Benim gibi duygularını bastırmada master yapmış ve dram filmlerinden pek hoşlanmayan adamın boğazını düğümleten bir yapım olmuştur. Film gerçek hikayeden alıntıdır. Filmin adı sanı epey duyuldu ama izlemediysen eğer mutlaka bak.

Bu mesajı yazarken bir öneri daha geldi aklıma A Street Cat Named Bob (2016) ismini hatırlamadığım için bulmakta zorlandım. Bu da gerçek bir hikayeden alıntı. İdare eder bir yapım ağır işliyor ama ben sevdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 5 Eylül 2017; 12:14:34 >

Ben izlerim bunu o halde, cok sagol mention yaptigin icin. Boyle seyleri bana soyler misin ileride de, hayatta haberim olmazdi yoksa.

• quote:

Ben izlerim bunu o halde, cok sagol mention yaptigin icin. Boyle seyleri bana soyler misin ileride de, hayatta haberim olmazdi yoksa.

Ayıp ettin Şemsettin. Bildirim atarım. Hangi tür yapımları seviyorsan (Bilim-kurgu, gizem, aksiyon, komedi, dram, korku, gerilim, fantastik, biyografi, aile, animasyon, anime) söyle bir öneri listesi hazırlayayım. Tür fark etmeksizin kendi alanında kaliteli yapımlardan buket oluşturabiliriz ama bu çok zahmetli olur. Veya bir yapım söyle onu referans alıp seveceğin yapımları sıralayalım. Bu da olur işime gelir.

Umarım beğenirsin, iyi seyirler.

Edit: Şimdi aklıma geldi Duma (2005) mutlaka ama mutlaka izle. Tam bir aile filmidir hatta. Buradaki pisicik birazcık büyük: şeyyy. Çita diyelim biz ona.

CGI olsa da olur yeter ki aile filmi olsun, huzur, mutluluk versin diyorsan Paddington (2014) filmini öneririm. Bunu Türkçe dublaj izlemiştim. Ayıcığı Ersin Yenenler seslendiriyor. Güzeldir, eğlencelidir, sıcaktır. Bunun ikinci filmi de 2018'de gelecekmiş bakalım.

İyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 5 Eylül 2017; 13:12:57 >

Haha sagolasin, boyle kedili kopekli yapimlara rastlarsan aklinin bir ucunda bulunsun. Uzun uzun yazmana gerek yok, Meph --> su filme bi bak diye yazsan yeter ! :) zahmet etme bosa.

Benim en sevdigim film interstellar. Hastasiyim sci fi nin. Korku , romantik vs falan sevmiyorum. Ama belgesel izlemeye de bayilirim. Kiz arkadasimla en uyumlu izledigimiz film "Her" diye bir filmdi. Romantik & Sci-fi. Anlamissindir film zevkimi kabaca.

Malesef film kültürü konusunda cok cahilim, genelde bu filmi kesin izliycem dedigim filmleri de tarihini kacirip sinemada izleyemiyorum. Ama malum ortamlari ve D&R i takip ederim, guzel film yakalarsam basip parayi aliyorum :)

Sagol tekrardan!

Bu, haziran ayında sinemalarda vizyona giren film mi? Eğer oysa sinemada izledim. Değilse izlemek isterim tabii.
  • quote:

Haha sagolasin, boyle kedili kopekli yapimlara rastlarsan aklinin bir ucunda bulunsun. Uzun uzun yazmana gerek yok, Meph --> su filme bi bak diye yazsan yeter ! :) zahmet etme bosa.

Benim en sevdigim film interstellar. Hastasiyim sci fi nin. Korku , romantik vs falan sevmiyorum. Ama belgesel izlemeye de bayilirim. Kiz arkadasimla en uyumlu izledigimiz film "Her" diye bir filmdi. Romantik & Sci-fi. Anlamissindir film zevkimi kabaca.

Malesef film kültürü konusunda cok cahilim, genelde bu filmi kesin izliycem dedigim filmleri de tarihini kacirip sinemada izleyemiyorum. Ama malum ortamlari ve D&R i takip ederim, guzel film yakalarsam basip parayi aliyorum :)

Sagol tekrardan!

Aklıma gelirse yazarım. Evet Interstellar güzeldir bir de keşke dramı daha düşük tutup daha fazla gezegen, uzay fenomenleri filan görseydik dedirtti.

Her adlı çok gördüm ama izlemedim, izlemek istemedim. Romantizm ise benden uzak durabilir.

Romantik yapımları sevmem ama diğer türler içinde olup da içine romantizm öfelenmiş yapımlar önerebilirim. Mesela bilim-kurgu ve romantik demişsin. Bu ikisini doğrudan karşılayan 2 güzel film yazalım.

Upside Down (2012) Birbirine kütle çekim kilidiyle bağlanmış, birbirine çok yakın -hatta o kadar yakın ki spoiler olmasın izle- aynı kütlelerde ve birbiriyle vals yapan iki gezegende yaşan insanları anlatıyor. Tabi bilim-kurgu sınırlarını zorlayıp fantastiğe de kaçmış ama tam ağzına layık bir yapım.

Passengers (2016) Romatik ve bilim-kurgu. Biraz da psikolojik tabi. Son zamanlarda izlediğim en iyi yapımlardan bir tanesi. Hiçbir beklenti olmadan ve film yokluğu çektiğim zaman izleyip memnun kalmıştım. Bu da tam aradığın cinsten. Oblivion (2013) de eh işte az biraz.

Muhtemelen izlemişsindir ama ben yine de yazayım.

Terminator serisi (İlk filmde son görsel efektler biraz tırt ama yapıldığı yıla vermek gerek. 4. yapım da tırt, diğerleri iyi çok iyi ve idare eder.)
    Matrix serisi (1999, 2003, 2003) Efsane
    Inception (2010) Matrix filmine benzetilip onunla kıyaslandığı olmuştur. İzlenmelidir.
    Alien serisi (1979,1986, 1992, 1997, 2017) 97 yapımı olan kötüydü ben sevmedim. Son yapımı da eh işte diyebilirim.
    Prometheus (2012) Alien serisi ile uzaktan bağlantılı, spin-off sanırım.
    Life (2017) Alien'a benzer.
    Predator (1987) Sonradan çıkan predator filmleri bunun yanına yaklaşamadı.
    AVP: Alien vs. Predator (2004) Bunun 2. filmi de var 2007 yapımı ama ucuz yapım, tıraş.
    Avatar (2009) Ben sevmem ama görsellerinden ve yönetmeninden dolayı seveni çoktur.
    Star Trek serisi (2009, 2013, 2016) Eskileri de izlenebilir tabi ama ben bunları izledim bunları öneriyorum.
    The Island (2005) (sci-fi, romatizm ve aksiyon) Mükemmel bir yapım, kesinlikle izle
    Spectral (2016) Mutlak suretle izlenmeli
    Arrival (1996) Çok değişim bir yapım
    Arrival (2016) Bu da değişik ve ağır ilerleyen bir yapım 96 yapımıyla isim benzerliği dışında hiç alakası yok.
    Edge of Tomorrow (2014) Mutlaka izle, oyun oynamayı seven biriysen daha çok seversin. Bu arada bu film bir mangadan alınma. Japonların kafa çalışıyor yani.
    Independence Day 1-2 (1996, 2016) Yapıldığı yıla göre aşmış bir yapım. Sayısız kez izlemişimdir. Bunun 2. filmi de çıktı 2016'da ama ilk filminin yakaladığı başarıyla boy ölçüşemez fakat ilk film hatrına izlenebilir.
    Sphere (1998)
    Rememory (2017) Ağır işleyen bir yapım ama fena değil.
    Ghost in the Shell (2017) Bu direkt animeden zaten. Animesini de pek sevmezdim ama hastası olanı çoktur ve hastaları filmi pek sevmez. Ben filmi biraz daha fazla sevdim.
    The Mist (2007) Sadece izle.
    Total Recall (1990) Bunun 2012'de remake'i yapıldı ama aynı lezzeti yok.
    Ex Machina (2014) Yapay zekayı ve bilinci ele alan bir yapım.
    The Martian (2015) İdare eder bir yapım fazlası değil. Aslında çok sağlam bir malzeme varken yine ABD kahramanlığına dökmüşler işi.
    Europa Report (2013) Yaşam bulunabileceği ihtimali bulunan ve Jupiter'in uydusu olan Europa'ya yapılan araştırma-inceleme seyahatini anlatıyor.
    Armageddon (1998) Malumunuz.
    Deep Impact (1998) fena değil.
    The Day After Tomorrow (2004) Hoştur.
    Planet of the Apes (2001) Benim favorim bu.
    Rise of the Planet of the Apes (2011)
    Dawn of the Planet of the Apes (2014)
    War for the Planet of the Apes (2017) Bu da ikinci favorim.
    Dredd (2012) Çok sağlam
    Snowpiercer (2013) Çok sağlam.
    Self/less (2015) İdare eder.
    Gravity (2013) Fizik olaylarının görselleştirilmesi açısında çok sağlam.
    Limitless (2011) Fena değil.
    Contact (1997) Seveni çok ama ben fazla sevmedim.
    Gattaca (1997) İdare eder, bir değişik yapım.
    War of the Worlds (2005) İzletir.
    Moon (2009) Bir garip film.
    Sunshine (2007) Favorilerimden 4-5 defa izledim sanırım. Yine olsa yine izlerim.
    Stargate (1994) İzlenir ki bu.
    The Abyss (1989) İzletiyor.
    I, Robot (2004) Sağlam yapımlardan biridir.
    Dark City (1998) Enteresan bir yapım olduğunu söyleyebilirim.
    Equilibrium (2002) Ben pek beğenmedim ama beğenini çok.
    Pitch Black (2000)
    The Chronicles of Riddick (2004) Pith Black filminin devamı
    Riddick (2013) Bu, serideki en kötü film maalesef.
    Godzilla (1998)
    District 9 (2009) Neill hacının yönettiği, ilk 45-50 dk'sı belgesel tadında olan sonrasında Half Life'a bağlayan bir değişik film. Devamı gelir diye dört gözle bekledik gelmedi. Güzeldir.
    Elysium (2013) Yine Neill hacı abinin yönetmiş olduğu sağlam bir bilim-kurgu ve sosyolojik bir film. Zengin olan uzayda da yeryüzünde de ballıdır. Upside Down filminde de böyle bir şey söz konusuydu.
    Chappie (2015) Yine Neill reis. Ama biraz performans düşmüş.
    Neill hacı abinin ücretsiz olarak sunduğu ama bağışlara da eyvallah çektiği kısa film serileri var. Bunlar Rakka (2017), Firebase (2017), Zygote (2017) Forumda konusu da vardı. İşte burada
    https://forum.donanimhaber.com/neill-blomkamps-oats-studios-kisa-filmleri--126974592

Yoruldum. Şimdilik benden bu kadar.

@Torlak Kemal Hocam ne zaman vizyonua girdiğini ya da girip girmediğini bilmiyordum. Siz deyince baktım evet Haziran'da vizyona girmiş. Yani izlediğiniz şuysa

evet izlemişsinizdir. İyi seyirler.

• Kedileri ben de severim de sabahları sık sık kavga gürültü etmeleri çok rahatsız ediyor. Aynı Tony Montana misali kavga esnasında etraflık perişan hale geliyor

Bazen 05:00 - 06:00 da uyanmak zorunda kalıyorum. Komşular uzerlerine su bile döküyor ıslatıyorlar ama onlar aynen devam.

Edit: Mahallemizdeki kedilerin bu belgesel ile hiç alaksı yoktur. Canavar gibi terör estiriyorlar sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 6 Eylül 2017; 10:17:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.