Şimdi Ara

Kde mi Gnome mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaşlar sizce kde mi gnome mi hangisi daha hızlıdır acaba ? bana gnome daha hızlı geldi sizde yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim çünkü ona göre artık kde olarak ya Pardus kullanmaya devam edecem yada gnome olarak ubuntuyu kuracağım bide Xubuntu var oda xfce yanıtlarınızı bekliyorum.

Buda Taş devrinden kalma laptop:
    P4 2000 mhz işlemci
    256 mb ram
    120 gb HDD
    32 mb ekran kartı

• boyle bir isletim sisteminde ne kde ne de gnome derim ben :D isin sakasi tabi bu ama gnome performans konusunda biraz daha one cikar bence.
    eger linux konusunda bilgin varsa az cok bence nautilus tabanli bir fluxbox kur. olmadi rox ile beraber kur. aradigin performansi anca boyle bulursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Linuxville

boyle bir isletim sisteminde ne kde ne de gnome derim ben :D isin sakasi tabi bu ama gnome performans konusunda biraz daha one cikar bence.
    eger linux konusunda bilgin varsa az cok bence nautilus tabanli bir fluxbox kur. olmadi rox ile beraber kur. aradigin performansi anca boyle bulursun.

nautilus tabanli bir fluxbox Ne önerirsiniz ?
  • yani demek istedigim nautilus'u kur gnome icin yoneticidir bu ama gnome masaustunun geriye kalan ivir zivirlarini kurmazsiniz. ya da boyle karisik olur derseniz gnome'u kurar sonra da fluxbox'u kurarsiniz. gdm ekranindan da masaustu yoneticisi olarak fluxbox'i secer gerekli ayarlari yaparak kullanirsiniz. boylece gnome ya da kde gibi sisteminizi kasacak bir suru ivir zivirdan kurtulur ve ortalama 90mb ramle sisteminiz tamtakir calisir.

mesela;
     Kde mi Gnome mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Linuxville -- 16 Mart 2008; 18:35:59 >
  • quote:

yani demek istedigim nautilus'u kur gnome icin yoneticidir bu ama gnome masaustunun geriye kalan ivir zivirlarini kurmazsiniz. ya da boyle karisik olur derseniz gnome'u kurar sonra da fluxbox'u kurarsiniz. gdm ekranindan da masaustu yoneticisi olarak fluxbox'i secer gerekli ayarlari yaparak kullanirsiniz. boylece gnome ya da kde gibi sisteminizi kasacak bir suru ivir zivirdan kurtulur ve ortalama 90mb ramle sisteminiz tamtakir calisir.

eyvallah saol anladım şimdi tamam
    Peki Xubuntuyu kurmamı tavsiye edermisiniz sanırım ondada fazla bi ıvır zıvır yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin1975 -- 16 Mart 2008; 18:41:11 >
  • kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

quote:

yani demek istedigim nautilus'u kur gnome icin yoneticidir bu ama gnome masaustunun geriye kalan ivir zivirlarini kurmazsiniz. ya da boyle karisik olur derseniz gnome'u kurar sonra da fluxbox'u kurarsiniz. gdm ekranindan da masaustu yoneticisi olarak fluxbox'i secer gerekli ayarlari yaparak kullanirsiniz. boylece gnome ya da kde gibi sisteminizi kasacak bir suru ivir zivirdan kurtulur ve ortalama 90mb ramle sisteminiz tamtakir calisir.

Peki Xubuntuyu kurmamı tavsiye edermisiniz sanırım ondada fazla bi ıvır zıvır yok.

Xfce de gayet basarilidir tavsiye ederim kuraminizi. Sisteminiz icin ideal.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

quote:

Xfce de gayet basarilidir tavsiye ederim kuraminizi. Sisteminiz icin ideal.

Tamam dır o zaman Xubuntuyu kuruyorum pardus baya bi kasıyo bu makinada ama pardus'uda diğer makinada kullanmaya devam tabi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.