Şimdi Ara

Kazık yemeyin, 3. kez GOLF ve benzinli::: Volume 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son 3 yılda 3. kez golf araç aldım...

1. araç 2012 golf 1.6 tdi DSG: sıfır aldım, 38 bin km de sattım.

2. araç 2013 golf 7 1.4 tsi 140 ps DSG: 7 bin km de aldım 39 bin km de sattım.

3. araç: 1 ay oldu: golf 7 1.2 tsi düz vites...

Araç hergün sabah - akşam bahçeşehir-cerrahpaşa İstanbul da kullanıldı... saat 07:00 itibari ile teme girmek için en az 50 kez dur kalk, ya mahmutbey gişeleri? araç start stoplu, o yüzden ortalama hız yüksek çıkıyor.

fotodaki 1.2 tsi. 200 liralık benzinle litre 4.15 liradan aldım... 770 km yaptım.. . ( araçta 16 inch kar lastiği var)

dizel golf ile kışın hiç bir zaman 6 L/100 km nin altına düşemedim.

start stoplu o yüzden ortalama hız, yüksek çıkıyor, işe gidene kadar en az 6*-70 kez dur kalk ama dur kalkta geçen zaman ortala hızın süresine yansımıyor..

200 lik benzin ve 769 km

Bir sonraki, sırayla, 100 tlik benzin ve 4.05 tl litresi::::: 400 km, ortalama tüketim 5.9 L/100 km ve

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 24 Ocak 2015; 15:22:02 >

• KESİNLİKLE dizel almayın.. 1.2 tsi 105 ps , 1.6 tdi den 13bin tl ucuz. 105 lik dizelden ise 16 bin tl ucuz.
    mevcut kullanımla dizel 5.5 yaksa ki daha fazla yakar, benzinli 6.3 yaksa, dizelden 100 bin sonra karınız 6-7 bin tl...

ama 100 bin kmlik yol sonrası geçen zaman sonra.

aracı kredili alsanız zaten başta 13 bin tl fazla kredi 3 yıllık vadede ödeme eder 20 bin...
    1.2 zaten yılda vergi 400 tl ucuz.
  • Ya performans, mevcut hiç bir 1.6 dizel 10.2 sn hızlanmaya sahip değil... şimdi 1.2 tsi nin 110 psliği var, hızlanma 9.9 sn
  • [b

start - stop lu araç rölantide duruyor, ve bu yol bilgisayarına dakika olarak yansımıyor... ne dersiniz?

İstanbul'un çıldırtan trafiği yine kayıtlara girdi. Son araştırmaya göre 2014 yılında İstanbul'da araba kullanan bir sürücü ortalama 32 bin 520 kez dur-kalk yaptı.

Trafiği İstanbul'dan kötü olan tek şehir ise Endonezya'nın başkenti Cakarta.

bence istanbulda start stopla 40 km /h ortalama hızın anadau karşılığı 25 km/ saat
  • sana bi hdi lazım flood yapıp durma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 24 Ocak 2015; 15:25:18 >
  • Güzel. Ama niye hep aynı arabayı aldınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kazık yemek isteyenleri ikna çabam olmayacak...

duymak istedikleinizi söylemeyeceğim...

gezdiğim her şehirde araç kiralarım en son 3 gün elazığ ford focus diesel; 6.3 L/100 km
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigit48

Güzel. Ama niye hep aynı arabayı aldınız ?

dostum bu konu tartışılır, dedim ya çok araç kiralarım, c sınıfı bilirim, golf derim,

istediğim araçlar 120 bin üstü, o kadar para veremem
  • bu forumda vw en kötü arabadır.!!!boşuna yazmayın kimse inanmak istemez.yakıtı falan boşuna yazmayın.
  • Tsi motorlu leon ve golfte aynı zamanda 6 ileri şanzıman var. Bu da bir avantaj ama ben aldığım aracı en az 5 yıl kullandığım için 1.2 tsi leondan son anda vazgeçtim, 1.6 dizele de gücüm yetmemişti, zira 1.6 dizelin 1.2 tsi e göre daha uzun ömürlü ve sorunsuz olacağını düşünüyorum. Duyduğum tsi motorların yağ tüketim hikayeleri yüzünden biraz mesafeliyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.