Şimdi Ara

KAZALI ARAÇ NEDEN ALINMAZ YADA ALINIRMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
14.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KAZALI BİR ARAÇ HANGİ KRITERE GÖRE ALINIR YADA ALINMAZ.BİLGİSİ OLANLAR BİZİ BİR AYDINLATIRSA İSTİFADE EDECEĞİZ TEŞEKKÜRLER.

• Motor, şase ve diğer yürüyen aksam sağlamsa eğer alınır diye biliyorum.

Ama ülkemizde boyalı araç alınmaz kanısı uzun yıllardan beri ver. Tavanda boya varsa alınmaz derler. Neden. O araba kesin taklalıdır denir. benim arabamın tavanında da boya var. Ama taklalı değil. Aldığımız adam sanayide boyacı olduğu için komple boyamış E bu adam takla mı atmış. Hayır. Sağ kapıdan vurulmuş o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 28 Haziran 2007; 20:13:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Motor, şase ve diğer yürüyen aksam sağlamsa eğer alınır diye biliyorum.

Ama ülkemizde boyalı araç alınmaz kanısı uzun yıllardan beri ver. Tavanda boya varsa alınmaz derler. Neden. O araba kesin taklalıdır denir. benim arabamın tavanında da boya var. Ama taklalı değil. Aldığımız adam sanayide boyacı olduğu için komple boyamış E bu adam takla mı atmış. Hayır. Sağ kapıdan vurulmuş o kadar.
    2006 MODEL, SIFIRI 29000YTL.ARAÇ KAZALI KASKODAN SERVİSİNDE YAPTIRILMIŞ.BİZ BAKINCA ANLAYAMIYORUZ.FİYATIDA 19000YTL.ŞİMDİ BU ARAÇ ALINIR MI ALINMAZMI.SATARKAN 3-5 SENE SONRA SORUN OLUR MU?
  • quote:

Kazalı araba alınır...fakat pahalıya alınmaz.kazalı araba sorun çıkartacak diye de bişiy yok.ister şase darbeli olsun şaseyi yeniden kaynatsalar motoru param parça olup yada 30 takla atmış yapılmış bile olsa alınır önemli olan 1-2milyar ucuz olmasıdır ve masrafsız da olması şarttır.
    Mesela örneğin 2006 fiat albea nin piyasası 13 civarıdır.12 ye verirlerse fiyatı uygundur alınır.
    Yada 2004 passat diyelim.piyasası 20milyardır 18 e veriyolarsa toplanmışı alınır...

ama genelde insanlar piyasayı bilmedikleri için kazalısı da olsun orjinali de olsun hep yüksek fiyatlara alıyorlar.önemli olan gerçek piyasasında olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m8 -- 28 Haziran 2007; 22:01:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m8

Kazalı araba alınır...fakat pahalıya alınmaz.kazalı araba sorun çıkartacak diye de bişiy yok.ister şase darbeli olsun şaseyi yeniden kaynatsalar motoru param parça olup yada 30 takla atmış yapılmış bile olsa alınır önemli olan 1-2milyar ucuz olmasıdır ve masrafsız da olması şarttır.
    Mesela örneğin 2006 fiat albea nin piyasası 13 civarıdır.12 ye verirlerse fiyatı uygundur alınır.
    Yada 2004 passat diyelim.piyasası 20milyardır 18 e veriyolarsa toplanmışı alınır...

ama genelde insanlar piyasayı bilmedikleri için kazalısı da olsun orjinali de olsun hep yüksek fiyatlara alıyorlar.önemli olan gerçek piyasasında olmalıdır.

Alıntıları Göster
    2006 corolla 1.4lerden mi alıyorsun?1.4lerdense gerçek piyasası onların 20.000ytl dir.kazalıysa 18000ytl eder...18000e verirse al.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: m8

Kazalı araba alınır...fakat pahalıya alınmaz.kazalı araba sorun çıkartacak diye de bişiy yok.ister şase darbeli olsun şaseyi yeniden kaynatsalar motoru param parça olup yada 30 takla atmış yapılmış bile olsa alınır önemli olan 1-2milyar ucuz olmasıdır.

Kafanmı iyi aktemur ya nerde 2004 Passatı 18e veriyolar bul alıcam hadi 1 milyarda sana vericem 18e 2004 passat bulursan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@lken -- 28 Haziran 2007; 20:40:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@lken

quote:

Kazalı araba alınır...fakat pahalıya alınmaz.kazalı araba sorun çıkartacak diye de bişiy yok.ister şase darbeli olsun şaseyi yeniden kaynatsalar motoru param parça olup yada 30 takla atmış yapılmış bile olsa alınır önemli olan 1-2milyar ucuz olmasıdır.

Kafanmı iyi aktemur ya nerde 2004 Passatı 18e veriyolar bul alıcam hadi 1 milyarda sana vericem 18e 2004 passat bulursan

Alıntıları Göster
    2004 passatin gerçek piyasası 20dir fakat genelde aşırı yüksek fiyat çekerler.gazeteden falan bulmaya calisirsan 20lere rahat bulursun.sonucta eski kasa araba...galericilerin yüksek rakkamlarına aldanmayın.
  • quote:

2004 passatin gerçek piyasası 20dir fakat genelde aşırı yüksek fiyat çekerler.gazeteden falan bulmaya calisirsan 20lere rahat bulursun.sonucta eski kasa araba...galericilerin yüksek rakkamlarına aldanmayın.

Alıntıları Göster
    benim burda vurgulamaya çalıştığım şu.gerçek piyasasında olduktan sonra taklalı araba da alınır demek istiyorum.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Sen bul bana 18e
  • quote:

quote:

Sen bul bana 18e

Alıntıları Göster
    2006 YARİS D4D
  • quote:

quote:

Sen bul bana 18e

Alıntıları Göster
    toplanmışını veren olursa bulunur.ama iyice araştırmak lazım oto pazarlarına ve gazetelerde incelemek lazım.
    mesela 2006 316 ya genelde 33000eu çekerler fullerine.halbuki gerçek piyasası 27000eu dur.geçen gün gazetede buldum hemen satılmış.
    ama orjinalini 20 ye buluruz merak etme.
  • quote:

toplanmışını veren olursa bulunur.ama iyice araştırmak lazım oto pazarlarına ve gazetelerde incelemek lazım.
    mesela 2006 316 ya genelde 33000eu çekerler fullerine.halbuki gerçek piyasası 27000eu dur.geçen gün gazetede buldum hemen satılmış.
    ama orjinalini 20 ye buluruz merak etme.

Alıntıları Göster
    yeni kasa dizel yaris değil mi
  • quote:

yeni kasa dizel yaris değil mi

Alıntıları Göster
    EVET
    30000KM
    GÜMÜŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyyarisçi -- 29 Haziran 2007; 17:12:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyyarisçi

EVET
    30000KM
    GÜMÜŞ

Alıntıları Göster
    şimdi kazadan kazaya değişir.şase motor darbeli önden darbeli değilse yada komple boyalı değilse fiyat düşmez.
    eğer darbeliysa 1000-2000ytl düşer.senin yarisin gerçek piyasası 19 eder.eğer ağır kazası varsa 18-17lere çekmeye çalış elinden gelebildiği kadar.satacağın zaman ise piyasasının 1000-2000ytl altına verince çok rahat satarsın elinde kalmaz.
    saygılar
    sıfır fiyatına bakma bu yarisler anahtar değdiği zaman %20-30 düşüyo 29 ise 2007 kullanilmişlari 21
    2006lari 19 oluyo...

genelde yüksek çekenlere de aldanma.onlar çok bekleyerek satiyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m8 -- 28 Haziran 2007; 21:38:17 >
  • quote:

şimdi kazadan kazaya değişir.şase motor darbeli önden darbeli değilse yada komple boyalı değilse fiyat düşmez.
    eğer darbeliysa 1000-2000ytl düşer.senin yarisin gerçek piyasası 19 eder.eğer ağır kazası varsa 18-17lere çekmeye çalış elinden gelebildiği kadar.satacağın zaman ise piyasasının 1000-2000ytl altına verince çok rahat satarsın elinde kalmaz.
    saygılar
    sıfır fiyatına bakma bu yarisler anahtar değdiği zaman %20-30 düşüyo 29 ise 2007 kullanilmişlari 21
    2006lari 19 oluyo...

genelde yüksek çekenlere de aldanma.onlar çok bekleyerek satiyolar.

Alıntıları Göster
    TEŞEKKÜRLER.M8
  • quote:

TEŞEKKÜRLER.M8

Alıntıları Göster
    rica ederim kardeşim.inşallah herşeyin hayırlısı olur.herşey gönlünce olsun saygılar
  • quote:

TEŞEKKÜRLER.M8

Alıntıları Göster
    genelde 30 taklalı bi arabayı orta sınıfsa toplamaya gerek yok zaten toplamaya kalktınmı arabanın kendi fiyatını geçer
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

Aynen Bende sağ kapıdaki minik bi hasar için tavanda dahil komple boyatmıştım. Boyacıda tavanı boyamayalım demişti ama güneşten asıl solan kısım zaten arabanın üst kısımları idi, dinlemedim boyayın komple dedim. İlerde satıcak olsam "tavan boyalı taklalıdır bu" diyen birine zaten arabayı satmam. O kadar anlıyor olsa arabadan rica eder ya o söker ya ben sökerim direklerin plastik kaplamasını gösteririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arçi_1925

genelde 30 taklalı bi arabayı orta sınıfsa toplamaya gerek yok zaten toplamaya kalktınmı arabanın kendi fiyatını geçer

Alıntıları Göster
    bir araba göbekten darbe yedikten sonra gönyesi kayarsa parçalar birbirini tam tutmaz herhalde(kapı tıkırtıları, su alması vs.). sağdan soldan ufak vuruklar sorun olmamalı kanımca.
  • quote:

EVET
    30000KM
    GÜMÜŞ

Alıntıları Göster
    kazalı araba alınmaz arkadaşım...

daha doğrusu kazasına göre değişir.

mesela arabaya gelip yandan hafifçe vurmuşlardır, belki bir kapı değişmiştir belki o bile değişmeden düzeltilerek tamir edilmiştir. bak bu araba alınır tabi.

ama eğer bir araba ciddi kaza yaptıysa hele hele takla attıysa o araba geneşde ayar tutmaz, kullanım esnasında çok problem çıkarır, bir zaman sonra her tarafından ses gelmeye başlar.

yani kazanın büyüklüğüne göre değişir.

basit kazalarsa, motora ve şasiye zarar vermediyse alınabilir tabi.

ama hiç bir sanayideki hiç bir usta, hiç bir yetkili toyota servisi o aracı orjinali kadar iyi yapamaz.

o yüzden herşeyin orjinali, ellenmemişi makbuldur.

ben araba alırken elime çok uygun fiyatlarla kazalı ama iyi toplanmış araçlar düştü, benim motorcu ustalarım aldırmadı bana, sürekli başını ağrıtır, arabanın her tarafından ses gelir, ayar tutmaz vs deyip aldırmadılar.

iyikide aldırmamışlar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.