Şimdi Ara

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
231
Cevap
0
Favori
212.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mkirmak

simdi bazi arkadaslar pejo'nun karalandigini soyluyorlar ama bir bakin fotoya allah askina bir motor bunu yapabiliyorsa..... baska soyleyecek bisey yok.
    not: bu motor baska araca da bu sekilde vursa ayniisi olur demekde yok. arastirdim bukadarini goremedim
    Selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: cncfatih

Sürat Felakettir

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

O motorun 200 km ile gittiğini farz edelim...
    O hızda hangi araca çarpsa o etkiyi yaratırdı!

İçinizde fizikten anlayan var ise o motorun o hızda çarptığı noktaya uygulayacağı kuvveti hesaplasın bir zahmet!
    Motorun ağırlığı da yaklaşaık 250 kg vardır.

Elinize bir deodorant kutusu alın bir de kalem var gücünüzle bir cisme saplamaya çalışın...
    Muhtemelen kalem saplanacaktır.
    Neden?
    Deodorantın ucu kaleme göre daha geniş olduğundan kuvveti çarptığı bölgeye yayar var şiddeti azaltır.
    Ama kalem sivri olduğundan aynı kuvveti daha küçük bir bölgeye aktararak daha fazla hasar verir.

Resimdeki motor da öyle işte...

• crash testlere de aldanmamak lazım, 68 km hızla yapılıo o testler, sen arabayla 160-170 le vur bakalım bi yere
  • Arabanın sağlamlığı çok yüksek hızda belli olacak diye birşey yokki..Şahinle 60 la duvara dümdüz girersin ölürsün ferrariyle 80 le girersin araban pert olur sen kurtulursun..
  • dikkat edelim
    tatil zamanı daha da dikkat
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

İşte bu da sağlamlığıyla ünlü Mercedses E serisi.

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

yüksek hızda 100 tane hava yastıklı mercedes olsa kurtarmaz.zaten hava yastığı çıkacak yer bile kalmamış yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_m5 -- 11 Ağustos 2008; 16:13:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdor

quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Demedi demeyin, herkesin başına gelebilir...

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

Bune ya böyle inanması bile güç.At arabanın içine girmiş.

ARABANIN GÜCÜ 1 BEYGİR ARTMIŞ FENA MI

• arkadaşlar. bazı fotoğraflarda araçların kağıt gibi görünmesinin nedenlerinden birisi de kaza sonrası kurtarma faaliyetlerinde, kurtaran ekibin kullandığı aletlerle araçlara sonrada yaptığı müdahalelerdir.

bilgilerinize.

hız ecelinize sebeptir, o ayrı.
  • BU LINKE BI BAK ISTERSEN!

http://forum.donanimhaber.com/m_25661798/tm.htm

SENCE MAHALLE ARASI KAÇ LA GİDİYORDU!

OTOYOLDA HIZLA GİDEN İRİ VE GÜÇLÜ BİR MOTOR BİR ARACA VURMASI İLE BU HASAR OLMAZ DEĞİL ZATEN OLMUŞ!

ADAM KURŞUN GİBİ GİDİP BİNDİRİR İSE ,KURŞUN GİBİ DELER GEÇER!

ARABALARI TANK FABRİKASINDA YAPMIYORLAR!

quote:

Orjinalden alıntı: mkirmak

simdi bazi arkadaslar pejo'nun karalandigini soyluyorlar ama bir bakin fotoya allah askina bir motor bunu yapabiliyorsa..... baska soyleyecek bisey yok.
    not: bu motor baska araca da bu sekilde vursa ayniisi olur demekde yok. arastirdim bukadarini goremedim
    Selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: cncfatih

Sürat Felakettir

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

• quote:

Orjinalden alıntı: 3dfx

quote:

Orjinalden alıntı: Krouger_TT

quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78

quote:

Orjinalden alıntı: Pink_Cadillac

Hız felaket degildiir .

Zevk patlamasıdır ( infitive den alıntı ) .

İnsanları olduren hız degil konsantrasyon kaybıdır...

PEKİ BİRŞEY SORUCAM SANA...SEN SAATTE 180-200 İLE GİDERKEN HEM KENDİNİN HEM DE TRAFİKTEKİ DİĞER SÜRÜCÜLERİN KONSANTRASYONUNU KONTROL EDBİLİYORMUSUN

İNSANLARI ÖLDÜREN HIZ DEĞİLMİŞ KONSANTRASYON KAYBIYMIŞ.PALAVRA !!! SENİN SÖYLEDİĞİN YARIŞ PİSTLERİ İÇİN GEÇERLİ. İNSANLARIN BİR YERDEN BAŞKA BİRYERE GİTMESİNİ SAĞLAYAN OTOYOLLAR İÇİN DEĞİL. HIZ TUTKUNU PİSTLERDE TATMİN ET!!! BIRAKTA O YOLLARI İHTİYACI OLAN MASUM İNSANLAR GÜVENLE KULLANSIN.

ilk olarak ben saatte 180-200 le gitcegim yeri bilirim . Bunu bazıları gibi ( üstüne alınma ) caddelerde yapmam yol bossa otobanlarda yaparım....

İnsanı hız degil konsantrsayon kaybı oldurur . 180 -200 de giderken kaza yaparsan bunu hız degil senin konsantrasyonunu kaybetmenden yola konsantre olamamandan kaynaklanır.

Suana kadar yüzlerce defa 220+ gordum ama hiç birinde kaza yapmadım . Çünkü konsantrasyonumu hiç kaybetmedim . Her zaman ani reflekslere hazır tuttum kendimi .

Bunlara hazır tutmazsan kaza yaparsın . Ben tutuyorum ve hiç kaza geçirmedim....

emin ol ölenlerde böyle düşünüyordu ne yin konsantrasyonu ? 100 km ile giderken refleks lerinin yeterliliği emin ol 250 km çok daha azdır.200km ile giderken olurda yoldaki kısmi buzlanma-yağ ile araban kaysa bilgisayar oyunlarındaki gibi mi toparlamayı düşünüyorsun? arabayı kontrol etmek için 90km ile yaptığın manevraların aynısını 200km de yapabiliyormusun? istediğin kadar yola konsantre ol hız arttıkça tepki verme-karar verme süren sabit kalacağından yoldan gelecek ani şeylerde zınk diye kaza yaparsın.200km de yola raptiye gibi şeyler döksem hiç tereddüt etmeden üzerinden geçeceğine eminim.
    karşı tarafın hayatı senin konsantrasyonuna mı bağlı?

+1000 sana sonuna kadar katılıyorum hız felaketdir başka bir şeyle alakası yok

Edit:Yazım Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speed_Passion -- 4 Eylül 2008; 13:20:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: S:T

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

ağlıyasım geldı Supra ne yaptın be hacu

• hız felakettir. hangi marka olursa olsun ister tank olsun yine aynı şey. tankla çarpsan yamulmasa bile tankın içindeki insanları dusun kırılmayan kemik bile kalmaz... Ben hondamla uzun yollarda 90 ile 100 yaparım asla yuksege çıkmam nedenmi? çünkü benim annem babamda var beni sevenlerde var ve yaşım 21 onumde uzun bi hayatım var. canımı seviyorum eger siz hız yapıyorsanız canını sevmiyorsundur. Ha intihar edeceksen sana tavsiyem otobana çık 200 yap ve direksiyonu aniden kır yada tırın arkasına dal sonra sizin resimlerinze bakarız iyimi ?? 1 hafta once aydın-izmir otobanında yani donuşte bilenler bilir burger king restorantın geçince rampa yukarı çıkışta sola donen virajdan sonra dumduz yol başlar o duz yolun sonunda sağa donen viraja geldiğimde bi anda butun arabalar durmuş 4lüleri yakmış bende yaktım 4 lüleri ve aman arkama biri yapışmasın die dua ettim çünkü yanımda annem anneannem halam ve kuzen vardı araba full. yavaş ilerledikten sonra kaza oldugunu anladık vw passtın arka tarafı parçalanmış 100 metre onde 1987 model renault broadway araba parçalanmış ve arabanın ust kafesi yok dumduz olmuş arabdakiler ölmüştür hepsi o modellerde arka koltukta kemerde yok... onde olsa yan yolcu tarafı ezilmiş tamamen şöfor ise kurtulma ihtimali çok az. gozlerimle gordum unutamadım oyere saçılan oyuncak bebekler bavulun eşyaları ve zeytinlik konserveler patlamış yere saçılmış sütler dokulmuş resmen savaş alanı olmuştu... 2.ci resimde passatı gorursunuz bariyere surtunmuş demekki o kadar hızlı vurmuşki arkasından broadway takla atmış passatta bariyere yapışmış. tahminim en az 140 yapıyordur. 160 a çıkma olasılığı çok dusuk o broadwayı bilirim küçükken babamında vardı yeniydi 140 ı zor gecerdi. fren izleri çok kısaydı 2 metre bile yoktu demek bi anlıga olmuş. ne demişler kaza geliyorum demezz. ölenler varsa allah rahmet eylesin..

fotoları koyuyorum. resim yapamıyorum nedensi hep link veriyorum sadece. siz koyarsanız koyun bi zahmet.

http://img219.imageshack.us/my.php?image=ho241gw0.jpg

http://img219.imageshack.us/my.php?image=ho242ah0.jpg

http://img219.imageshack.us/my.php?image=ho243gr6.jpg

http://img440.imageshack.us/my.php?image=ho244pl2.jpg

http://img440.imageshack.us/my.php?image=ho245ox9.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtecpower -- 29 Eylül 2008; 6:49:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: S:T

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

iimis

• Arkadaşlar valla ben bu tarz olaylara biraz farklı açılardan bakıyorum ve yerel olsun genel olsun, yönetimleri suçluyorum. evet hız kötü birşeydir şehir içinde havaya ateş etmek ayılıktır, ama biraz insan psikolojisini düşünmek lazım. duşunun yaaa adam eşşek yüküyle para vermiş 6.40 almış, m3 almış zar almış zurt almış. araba 300-500 beygir. ve sen bu insanlara bu arabayı kullanabilecekleri bir yol vermiyorsun. düşünsenize bi, burda kimin altında m3 olurda çift şerit otobanda 90 km ile gider. ilk olarak gerçekçi olacaksınız biraz ne o öyle 2-3 şerit gidiş gelis yolda 90, bırakın bunları, 120 130 yapın hızları.ikincisi neden bizdede almanyadaki gibi hız limitlerinin aşırı yüksek oldugu paralı yollar yok. adam almanyada alıyo rs 8 i çıkıyo otobana veriyo parasını, yol güvenli her türlü altyapı ve ilk yardım imkanları mevcut, çıkıyo yapıyo hızını, tatmin oluyo ve ordan çıkınca rahatlıyo basmıyo normal yolda.

silah konusu, adam belli ki atmayı tutmayı seviyo, veriyosun adama ruhsatı veriyosun adama bilmem kactane mermiyi, sonra dur sıkma sıkmak yasak. neden bizde atış poligonları yok, diceksinizki var, evet var 15 milyonluk istanbulda bir iki tane, anadoluda bir çok yerde yok. sen devlet olarak bazı sorumlulukları yerıne getıreceksın ınsanlara yer gostereceksin. ha bunları yapmana ragmen adam yine şehirler arası yolda 170-180 mi gidiyo(bkn ben) ozaman yapıştıracaksın cezanın ağababasını. şehir ortasında sıktımı havaya. gözünün yaşına bakmayacaksın adamın alacaksın ruhsatını tıkacaksın 3-5 sene hatta yetmez cinayete teşebbüsten yargılayacaksın.

yapılamazmı bunlar, tabiki yapılabilir. ama fark nerde biliyomusunuz, avrupada ve dünyanın bir çok yerinde belediyecilik gibi konular yüksek lisans hatta doktora programına sahip konulardır. bizdeki gibi siyasi tanıdıkları sayesinde girilen başkan, müdür olunan yerler değildir.bu kafayla gidersek bu konuların çozümü zor, biraz dünya gerçeklerini görmek lazım.

nereye bakarsanız bakın yaaa hep böyledir bu işler turkiyede. adam 30 yıl önce belediyeden sanayi tesisi kurmak için yer ister, gösterirsin yeri eşşek yüküyle para alırsın, sonraki 30 yıl boyunca o tesisin etrafına, yine kendisi gibi sanayi tesisi degilde, başkanlardan birinin akrabasının eşinin dostunun faydalanması için site ruhsatı verirsin, cami yaptırırsın karşısına önüne okul gelir. sonra millet belediyeye şikayet mektubu yazar yok ses cok çıkıyo diye(kesinlikle haklı olarak), tesis sahibi der kardeşim ben ruhsatı alırken burası sanayi bölgesi olarak ruhsat verildi mesgün mahal olarak değil, benim değerlerim herşeye uyuyo, sorununuz varsa belediyeye gidin(yerden göge kadar haklı) belediye de olayı seyreder sadece.

• Arkadaşlar geçtigimiz perşembe günü Samsun da feci bir kazaya sahit oldum.Ust yoldan ana yola cıkmak uzere dönüs esnasında ana yoldan bir gürültü duydum kafamı çevirdiğimde havada uçuşan arabalar gördüm.Hemen aracı durdurup 112 yi aramaya çalıştım tabi birsürü şahitte aynı şeyi yapıyor millet panik halde.hemen hasarlı araclara dogru yöneldim gördüğüm manzara içler acısı! ilk aracın şoförü olay anında feci şekilde can vermişti.Sonra feryatlar figanlar inanın yürek dayanmıyor (muhtemelen olay anında ölen aracın soförünün eşi).Direksiyondaki cansız adama yalvarıyor.....(bu kısmı anlatamıyorum kafanızda canlandırın)İnsanlar ellerinde telefonlar şokun etkisiyle amaçsızca saga sola koşusturuyorlar.
    3 araç resmen birbirine girmişti.Kazaya sebep olan: bankete vurup takla atarak karsı seride geçip 2 araca sebep olan araçtakiler hafif yaralıydı.Muhtemelen virajda yüksek hızla kontrolü kaybedip lastigi bankete vurmustu tabi sonrası takla atarak karşı şeride geçiş.Sonradan ögrendim karsı taraftaki suçsuz diger aracın şoförünüde hastahaneye canlı yetiştirememişler.Yolun heryanı araç parçalarıyla doluydu.İlk bahsettigim aracın (hafif ticariydi galiba)sol tarafı ve tavanı kopup paramparca arkaya katlanmıstı.
    İnşallah böyle kazalara taraf veya sahit olmazsınız, arac kullanmaktan soğudum!Masum iki kişi öldü, artık ailelerin hallerini siz düsünün.
    Sonuc:Güvenli diye bindiğiniz demir yıgınlarının mezarınız veya karsı tarafın mezarı olmasını istemiyosanız birazcık olsun eşinizi çocugunuzu annenizi babanızı düsünüyorsanız ne olur hız yapmayın kurallara uyun ve dikkatli olun.arac kullanırken Ailenizden birinin veya baska tanımadığınız insanların canına sebep olabileceğinizi bi hayal edinve öyle araç kullanın.İki kisinin katili (katili diyorum cunkü bana göre bununbaska açıklaması yok görünürde kaza!..) soförun nasıl bir vicdan azabıyla yasamaya calısacagını hayal etmek bile insanı daraltıyor.
    Kazasız keyifli sürüşler dileğiyle.....

linkhttp://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=A0412115&date=04Aralik2008

edit:link ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayrak2268 -- 11 Aralık 2008; 18:07:17 >

• arkadaşlar hıza bu kadar karşı cıkmayın gerektiği yerde ğerektiği kadar hız yapalım.Şehirler arası otobanda 50 60 km hızla gidersen kazaya sebebiyet verirsin.Bilinçli olarak kendini ve altındaki arabayı tanıyarak gitmek gerekir.
  • merhaba arkadaşlar;
    bayram tatilinde yaşadığım bir deneyimi aktarmak istiyorum;

bayram tatili için gittiğim memleketten dönerken uleyn biraz tasarruf yapalım 90 km yi geçmeyelim dedim, harbiden de 97 yi geçmedim, hep 91-92 felan geldim yaklasık 210 km lik yolu, şunu anladımki 90 km ile gitmek de çok ölümcül olabilir, zira sıkıntıdan uyuyabilirsiniz:))

en güzeli 90-130 arasında inip inip çıkmak, ozaman heyecanlı oluyo uyuyamıyorsun:))) tabi biraz pahalıya geliyo:)))
  • Arkadaslar yukarda yazdıklarım sonrası yorumlarınız çok ilgi çekici.insallah ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına taraf ve şahit olmazsınız.
    Kazasız sürüsler.
  • Bazı arkadasların hız cok da kotu degildir, gerektiginde hız yapmak da lazımdır, pahalı araba alıyoruz guvenligi de var diyenler icin bu yorumu yzma ihtiyacı duydum.

Arkadaslar muhtemelen hepimiz fizik biliriz. Arac ne kadar guvenli olursa olsun. 100 km ustunde guvende degiliz. Şu sebepten ki 100 km ile giderken ani fren yapıp tekerlekler kitlenmesi durumunda aracımız, 100 km altında bir hıza gore cok daha fazla hızlı kayar. Tam hesabını bilmiyorum ama soyle ornek vereyim; 120 ile giderken frene bastıgınızda 70 m de durursunuz. 100 km ile giderken ise aracın fabrika verisinde yani mercedes icin 36 m de durursunuz. Evet bu kadar bariz fark vardır. Frene bastıktan sonra tekerlekler kitlendikten sonra kimsenin yapacak birseyi yoktur.

Ancak bu resimlerde gordugumuz kazaların cogu frene basılmamıs aniden gerceklesmis kazalardır. Bunu da fren izi falan olmamasından anlayabilirisiniz. Carpısma testlerinde aracların on kısmının komple dagıldıgını gorursunuz. bu testler 68 km civarında yapılır. Ön kısmın tamamen dagılma sebebi frene basmamaktan kaynaklanır.

Yani siz de 50 ile giderken frene basmadan bir duvara bir araca carparsanız uzerinize binen eylemsizlik kuvvetinden dolayı olebilirsiniz. Frene bastıgınız zaman ise hepimizin bildigi gibi one dogru bir kuvvetten dolayı one dogru gidersiniz. Frene bastıgınızda bu kuvvetin cogunu zaten almıs olursunuz ve kendinizi kasmıs bulursunuz. Bu yuzden kendinizi kazaya hazırladıgınız icin olum tehlikeniz azalır. Zaten kazadan sonraki sokun bir etkisi de carpmadan once kendiniz kasmanızdan dolayı olusur.

Gelelim otoban ve sehir isi hız sınırlarına: Evet simdi cok saglam arabalar uretiliyor. o yuzden hız yapabiliriz gibi geliyor ama bu hız sınırlamaları reaksiyon suresi ve gorme uzaklıgı hesap edilerek ve guvenli tarafta kalınarak belirlenir. Yani aracınızın durma mesafesine gore belirlenir. Yani istediginiz kadar saglam bir arabanız olsun frenleri tutmuyorsa sizi saga sola carpacagından dolayı guvende degilsiniz.

Ayrıca hız sporu oyle rastgele yapılmaz. Zira motor sporlarını izliyorsanız, nasıl guvenlikler alındıgını gorebilirsiniz. Özellikle kask cok onemli bir onlemdir. Olumlerin cogu beyin travması sonucu gerceklesir. Eminim gormussunuzdur,kazada on camda kafası parcalanan insanlar.

Ki kimsenin hız tutkusu var diye baskalarının olmesine neden olmaya hakkı yoktur. Her seyi gecelim işin dini boyutunda olenlerin hakkını veremezsiniz. Bırakın bir insan oldurmeyi bir hayvan bile oldurmenin vebali altından kalkamazsınız.

Ayrıca hız yapmanın sadece hayatınıza degil aracınıza, yakıt yonunden cebinize, cevreye verilen kirlilige, devletimize buyuk zararları vardır. Tabi simdi genc kanı hızlı akan arkadaslar amannn ne diyo bu moruk diyeceklerdir. Yasım 22 guclu ve hızlı sayılabilecek bir arabamız var. Öyle buyuk bir kaza da yapmadım Allaha şükür. Bin nasihat bir musubetten iyidir. İnsallah musibet gelmeden akıllanırsınız. Gelirse de insallah bunu hayatınızla odemezsiniz ve kaza sonucu olusabilecek maddi durum sizi etkilemez.

Allah kimseye kaza bela vermesin, Ufak kazalar her zaman olur. Ama alkol, uykusuzluk, dikkatsizlik ve hız sonucu buyuk kazalar olumler vermesin.

KAZASIZ SURUSLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mprivateturun -- 23 Aralık 2008; 3:47:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dgo2133

BU NASIL BİR BECERİDİR???

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

!!KAZALI ARAÇ FOTOLARI!!

Yaw sanki dicle nehrini kıyısında gibi geldi yaa yazık bide 2002 model nasıl bi zihniyet

• Yaw hacı Sarı gelini ne yapmış hıyar yaa Supra Supra

Sarı gelin aman,Sarı gelin aman
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.