Şimdi Ara

Kaza yaptim, yardımcı olur musunuz? Fotolar geldi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akşam eşimle kavşaktan ana yola çıktıktan sonra arkadan araç arabamın soluna vurdu çok fazla bir hasar yok tampon değişecek ama diğer aracin far, radyatör ve tamponu baya zarar gördü.

Gençten bir arkadaştı, iner inmez sayıp sovmesini gençliğine vererek direk sakin ol geçmiş olsun sende birşey varmı dedim. Biraz sakinleştirdim.

Polis çağırdık. Tutanak tutuldu, memur bey arkadan vuran her zaman suçludur bu durumda da arkadan vuran suçlu dedi senin sigortan vurduğun arabanın hasarini karşılar dedi.

Arkadaş ben böyle birşeyi kabul etmiyorum olmaz öyle şey ben hatalı değilim desede memur bey bu ülkede kanun var sen karar veremezsin dedi.

Sigortaların fotosunu felan çektik. Sonra abi gel anlaşalım sen kendi sigortana yaptır, ben kendi sigortama yaptırayım dedi. Bende öyle birşeye ne sen ne ben karar veririm evrakları ben arabamla servisime teslim ederim eksper karar verir kardeşim dedim.

Neyse ayrıldık, az önce aradı abi ben sigortamla konuştum senin arabanı yaptirmiyormus herkesin sigortası kendi arabasını yaptiracakmis diyerek beni zarflmaya çalıştı.

Arkadaşım yine söylüyorum ben arabamı servise bırakırım onlar karar verir dedim kapattım.

Şimdi bu durumda benim bildiğim eksper karar vericek herhalde değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 31 Ocak 2020; 20:43:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun. Tutulan rapora gore ( ki arkadan çarpan hatalı) exper de bunu onaylayarak islemi başlatırlar. Kaskonuz varsa oradan işlem acilir. Carpan arkadasin trafik sigortasina rücu ederler. Sizlik bir durum yok artik. Eleman cahilliginden ne diyeceğini bilememis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 31 Ocak 2020; 20:19:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen siz evraklar ve tutanak ile servise gidin gerisini onlar halleder ve eksper inceleme yapar hasarın karşı taraftan alınır için rahat olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben kaskonun bozulmasını istemiyorum yanlız nasıl bir yol izleyeceğiz? Karşı taraftan bunu para olarak mı alacak benim sigortam/kaskom?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 31 Ocak 2020; 20:43:18 >

• Geçmiş olsun. Genç arkadaş korkmuş herhalde oldu bittiye gelsin diye uğraşmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bora1608

Geçmiş olsun. Genç arkadaş korkmuş herhalde oldu bittiye gelsin diye uğraşmış.
    Korkmaktan ziyade panik yaptı birazda üste çıkma çabası gibi algıladım.

Diyorum ki sakin ol bağırıp çağırma bak burda bayan var diyorum anlamıyor en son bende sinirlendim biraz bağırıp çağırınca anladı biseyler.

Kenara çektim sıkma canını olacağı varmış felan diye telkin verdim ama araba dün çıktı sanayiden dedi.

Birazda onun sınırı vardı herhalde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ben kaskonun bozulmasını istemiyorum yanlız nasıl bir yol izleyeceğiz? Karşı taraftan bunu para olarak mı alacak benim sigortam/kaskom?

Karşı taraf hatali oldugu icin kaskonuz bozulmayacak. İciniz rahat olsun. Kaskonuzu kullanmazsanız eger, karsi tarafin trafik sigortasi kapsaminda aracinizdaki degisen parçalar icin orjinal degil de muadil parca takilabilme durumu var. Kaskonuz bu durumda ise yarar. Takilan parcalarin hepsi orjinal olur.

• Hocam dosyayı kaskodan açın aracınızı orijinal parçalarla onarımını yaptırın. Kaskonuz, karşı tarafın sigortasına rücu etsin. Böylelikle, kasko hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

Eğer aracınızı orijinal parçayla yaptırmak gibi hassasiyetiniz yoksa, eksper dosyayı kapatmadan. Örn; 2.500TL masraf çıktı, ulaşın ekspere 2.250 bana verin ben kendim yaptırırım anahtar teslim kapatalım deyin. kabul ederler. gidin aracınızı muadil veya çıkma parçayla onarın. Kısacası dosyayı kaskodan açtırın.
  • Çarpan arkadaş ya çakallık yapmaya kalkmış ya da bilgi eksikliği varmış.

Zorunlu trafik sigortası hatalı olduğunuz kazalarda karşı tarafın hasarını karşılar. Bu durumda hatalı karşı taraf olduğu için, sizin hasarınızı karşı tarafın sigortası karşılayacak. Ben kendi, sen kendi sigortan diye bir yöntem yok. Siz evraklarla gittiğinizde aracınız tamir edilip, onun sigortasından ödeme alınacak. Fakat burada şöyle bir nüans var, bazı sigorta şirketleri orjinal parça ya da yetkili servis hizmeti vermiyor. Eğer kaskonuz var ise, görüşün şirketle ve götürün yetkili servise bırakın, devamını kaskonuz halleder ve kaskonuz bozulmaz.

Kasko sadece kaza sonrası tamir hizmeti vermez, bu hukuki mevzuları da, dolaylı yoldan aracı olmak suretiyle, çözer. Çok geçmiş olsun bu arada.

• Zuhahahahahahahahaha çarpan öküze çok güldüm aklı sıra sigortasını bozdurmayacak kendini çok zeki sanıyor herhalde.
    Bide hata kendinde olduğu halde karşı tarafa yıkma çabaları falan tam sopalıkmış

Sakın geri adım atmayın aracınızı yetkili servise çekin kaskonuzdan orjinal sıfır parçalarla yaptırın sonra bu dallamanın sigortasına rücu ettirin. Hasarsızlık indiriminiz bozulmaz.

Geçmiş olsun.

• Siz kavşağa çıkarken yolu kontrol etmemişsiniz anladigim,(tali yol-ana yol) Obur taraf da arkadan vurmuş zaten hızlıdır muhtemelen.

Her ikinizin de kusuru var ama asli kusur diğer tarafın.
    Diğer tarafın sigortasına başvurarak yaptırabilirsiniz,sonra rücu olabilir,hasarsızlık indirimi kalkar vs.

Sigorta,mümkün olduğu kadar en ucuz yoldan halletmeye çalışır.Dolayisiyla yan sanayi bulma ihtimali çok yüksek.

Ama aracınız eski veya parçası çok kolay bulunmayan durumda ise mecburen orijinal parça temin etmek durumundalar.

Bu şekilde aracımı karşı tarafın sigortasından yaptırıp yan aynayı parça bulamadikalri için orijinal yaptirmistim.

• Şunu unutmayın sigortada kendi arabanızın masrafları için yağılmıyor karşı arabanın masrafları için yapılır. Kasko kendi arabanızın masraflarını yapar.

• Bende şehir hastanesinde çalışıyorum iyi biliyorum o yolu. 8 de 8 karşı taraf suçlu duruyor hasarsızlık bozulmaz.

• 8/8 karşı taraf hatalı

• quote:

Orijinalden alıntı: senneanlarsindumbelek

Siz kavşağa çıkarken yolu kontrol etmemişsiniz anladigim,(tali yol-ana yol) Obur taraf da arkadan vurmuş zaten hızlıdır muhtemelen.

Her ikinizin de kusuru var ama asli kusur diğer tarafın.
    Diğer tarafın sigortasına başvurarak yaptırabilirsiniz,sonra rücu olabilir,hasarsızlık indirimi kalkar vs.

Sigorta,mümkün olduğu kadar en ucuz yoldan halletmeye çalışır.Dolayisiyla yan sanayi bulma ihtimali çok yüksek.

Ama aracınız eski veya parçası çok kolay bulunmayan durumda ise mecburen orijinal parça temin etmek durumundalar.

Bu şekilde aracımı karşı tarafın sigortasından yaptırıp yan aynayı parça bulamadikalri için orijinal yaptirmistim.
    Yola cikarken sola bakıldığında az ileride viraj var keskin ben baktığımda gelen giden yoktu yola çıktım tam çıktım sanırım o arkadaş viraj içindeydi sonra geldi vurdu. Hız sınırları içersindeydim desede yerde 5-6 metre fren izi vardı poliste söyledi sen burda 50 ile gitsen duramaman imkansız kardeşim demek ki hizliydin duramamissin dedi.

Buyurun fren izi.
    Benide baya sürükledi yaklaşık 2-3 metre
    50 ile vursa o kadar sürüklemez.

• Bu arada yol kenarında duran 2 araç vardı ikisinede park cezasi yazdi memur bey.

Allah'tan onlara vurmadik bide onlar çıkardı başımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 1 Şubat 2020; 9:27:41 >
  • Kaskodan yaptıracaksınız, kusurunuz yok ise kasko parayı karşı tarafın sigortasından alacak ve hasarsızlığı bozmayacak.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Onlar da hatalı park etmişler sağa dönüş görüş mesafesini kapatıyor. Memur işini yapmış hazır gelmişken şunlara da cezayı kitleyeyim demiş eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daci

Onlar da hatalı park etmişler sağa dönüş görüş mesafesini kapatıyor. Memur işini yapmış hazır gelmişken şunlara da cezayı kitleyeyim demiş eline sağlık.
    Aynen valla öyle oldu :)

• Bı arada aracı Toyota Sarar Eskişehir yetkili servise bıraktım.
    Araç daha önce onarım görmediği için değer kaybı alırsınız ben size pazartesi yardımcı olacağım Exper burda olur sizide ararız gelirsiniz basit bı dava hemen sonuçlanır hasar kaybı dedi.

Yaklaşık maliyet çıkardılar ortalama 8.000-9.000 civarı. Hasar kaydinda, tramerde gözükecek. İşte bu canımı sıkıyor.

Arka tampon değişecek, yan tampon değişecek, park sensörü değişecek, bagaj kapağı düzeltilecek, benzin kapağı değişecek denildi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.