Şimdi Ara

Kaza yaptım yardım (Videolu, Fotoğraflı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Kamyoncu dönüp oraya park etmesi lazımdı
    Sizin suratınızı bilmiyorum ama ana caddeye çıktığınız için veya sağdan gelenlere yol vermek zorunda olduğunuz için suçlu sizde olabilirsiniz.

Bir diğer problem ise okadar cadde var, bir tane levha yok.
    İnsanlar yollarda yürüyor, kaldırımda değil. Yollar berbat.
    Resmen kaos ortamı ve her an birine çarpma ihtimalin veya kaza yapma ihtimalin var.
    Hadi evin orda diyelim, kapının önüne park etmek bile riskli.

Okadar çalış, git 500.000 tlye araba al ondan sonra bu yollarda keyif al. Resmen eziyet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle geçmiş olsun. Benzer kazayı ben de geçirdim. Sollama yasağı olan yolda bana dolmuş çarpmıştı. Ben de sizin gibi burnumu çıkarır çıkarmaz kaza oldu. Bence kusur karşıda ve size bir kusur verileceğini düşünmüyorum. Ha şu olur, sizin çıktığınız yola girmek istese ve öyle kaza yapsanız kusur sende olabilirdi. Ama bu durumda düz çizgiye sahip olan yolda karşı şeride geçip size çarpıyor araç. Bu yüzden kusurun başlangıcı karşı araçta.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Evet arkadaşlar kaza ile ilgili sonuç açıklandı. k.y.t.k. 54/a-1 / yön. 103/a maddelerinden kazada %100 kusurlu ben çıkmışım. Bir üst kuruma itirazımı yapacağım. Çıkacak sonucu tekrar yazacağım.

• derde35 D kullanıcısına yanıt

Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza tespit tutanağında yazılı olan ifadelere, fotoğraflara ve çizime göre sigorta şirketleri arasında mutabakat sağlanır. Açıklamada eksik veya yanlış bilgiler hatalı sonuç doğurabilir. O yüzden elinizdeki tüm kanıtlarla birlikte yasal süresi içinde itiraz edin

İtirazı sigorta bilgi gözetim merkezi üzerinden yapabilirsiniz...

Size tam kusur verilmesi demek, karşı tarafın kusursuz kabul edildiği anlamına gelir.

İki yönlü karayollarında kavşak yakınlarında sollama yasağı vardır, yani karşı karşı şeride girilmez. Kazanın olduğu yer de bir kavşaktır ve kamyonet karşı şeritte seyir halinde iken kazaya neden olmuştur.

Kamyonetin amacı sola dönüş yapmaksa, o zamanda sola dönüşe geçmeden önce gidişe ayrılmış şeridin en soluna (orta çizgiye yakın) yanaşması ve geniş açı ile sola dönüş yapması gerekir.

https://online.sbm.org.tr/trm-ktt/cweb/edevlet/login.sbm?referrerUri=%2Ftrm-ktt%2Fpublic%2Fsorgu.sbm

Kaza yaptım yardım  (Videolu, Fotoğraflı)

• kadobay kullanıcısına yanıt

Bir de sigortacının bana söylediği, duramadım - aniden durdu önümdeki - çarptım - frene bastım ama yeterli olmadı vb. ifadelerin tamamı suçluluk belirttiği için dolaylı da olsa kusur veriliyor. Zaten başka kişilerce değerlendirilen bir şey, sizinle empati yapması beklenemez. Muhtemelen bir dosyayı beş dakikada falan karara bağlıyorlardır.

• kadobay kullanıcısına yanıt
    Bu menüye giriş yaptım fakat itiraz edemiyorum. Yarin elimde dosyalarla sigorta yaptırdığım acentaye gideceğim teşekkürler bilgi için. Kaza yaptım yardım  (Videolu, Fotoğraflı)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İtiraz süresini geçirmeden bi an önce itirazınızı yapın derim.

Hocam öyle aptalca karar mı olur o zaman şimdi E5'e ya da otobana ters yönden girip ilk gördüğüne çarpacak adam durduk yere karşı tarafı %100 kusurlu çıkartacak var mı öyle bir dünya.. Hani %50 desem yine adil olmazdı sizin açınızdan ama %100 kusuru vermeleri bilemedim, nasıl exper bunlar..

Diğer sürücünün hatalı kullanımını sizin tutanakta belirtmemiş olduğunuzdan KTK 84.maddedeki asli kusur hallerinden "kavşaklarda geçiş önceliğine uymama" maddesinden size %100 kusur verilmiş olabilir.

Karayolları Trafik Kanununun 84.maddesini incelerseniz asli kusur hallerinden birinin kazaya karışan araç sürücülerinden birden fazlası tarafından yapılması veya kurallara uyulmaması nedeniyle kaza oluşmuşsa tek tarafa %100 kusur verilmez.

Bu kazada 

kamyonet sürücüsü,

Şayet sola dönüş yapacağı varsayılırsa 

f)doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yaparak asli kusur işlemiştir.

Şayet dönüş yapmadan düz istikamette gittiği varsayılırsa 

e)geçme yasağı olan yerlerde geçme (kavşaklara yakın şerit değiştirme) asli kusur işlemiştir.

Otomobil sürücüsü, 

h)Kavşaklarda geçiş önceliğine uymama asli kusur işlşemiştir.

Dolayısıyla her iki sürücünün asli kusurundan dolayı kaza meydana geldiğinden tek tarafa %100 şeklinde kusur tayininde hata vardır.

Kaza yaptım yardım  (Videolu, Fotoğraflı)

Şu kazada % 100 kamyoncuya verilmesi gereken suç konu sahibi arkadaşa verilmiş...İyiden iyiye umudumu kaybetmeye başladım bu ülkede...

Yahu adam kendi şeridinde değil karşı şeritten geliyor,hangi mantıkla yola çıkan araca kabahatin tamamı veriliyor aklım almıyor...

Adam yola çıkacak,durup bakması lazım amenna,ama öncelikle bakacağı yön yolun sol tarafı,mantıken sağa niye baksın ki?...

Kamyoncu adam gibi trafik kurallarına uygun olarak şeridinde sürse kaza olmayacaktı...Kaza yaptım yardım  (Videolu, Fotoğraflı) Kaza yaptım yardım  (Videolu, Fotoğraflı) 

• Saçmalığa bak.

Astra ve kamyonet değil anı yerde Tofaş'la kamyona çarpıp arkadaş ölseydi kamyoncu serbest kalacaktı demek ki.Kaza yaptım yardım  (Videolu, Fotoğraflı) 

• bence kasko-sigorta firmalarını koruma amaçlı bir karara benziyor.

• Demek ki araç kamerası da bir b.ka yaramıyor. Herkes kamyoncuyu suçladığı halde kamera görüntülerine rağmen suç opel'e kitlenmiş. O kadar forumcu da ters köşe olduk .
    Hakkınızda hayırlısı olsun. Cana gelmemiş en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 2 Nisan 2022; 14:2:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt

Kuvvetle muhtemel otomobil sürücüsü tarafından kaza tespit tutanağında hatalı anlatım olduğunu ve kazaya ait video kaydının da sigorta şirketine gönderilmemiş olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 2 Nisan 2022; 21:49:48 >
  • İtirazdan bi karar çıktı mı hocam ? Merak ettim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.