Şimdi Ara

Kaza yaptım suç kimde (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
2.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavipasa

yola çıkarken sola sinyal verilir. çünkü sağdan sola doğru çıkıyor.

Güzel cevap

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ademor A kullanıcısına yanıt
    1) Herhangi bir tali yoldan veya tesisten yola katılırken eğer şeritlere ek bir katılım şeridi yoksa SOLA SİNYAL VERİLMEZ. yola zaten giriyorsun. ne sinyali..Kamyonun sola sinyal vermesi hatalı...eğer ki katılım şeridi varsa katılım şeridinde ilerledikten sonra yol şeridine dahil olmak için sola sinyal verilir. (Not: Banket katılım şeridi değildir)

2) Bu kazada Otomobil hatalı... Çünkü tek yönlü trafiği olan bir yola çift şerit katılım yapılamaz. yani yola katılmak isteyen kamyon en sağ şeride katılma mecburiyeti olduğundan otomobilin kamyonun sağından veya solundan geçmek suretiyle çift şerit katılıma teşebbüs etmesi kural ihlalidir.

3) Önünde kamyon varken böyle bir hareket nasıl bir cesaret...asıl ona hayret ettim.

Çok geçmiş olsun...
  • Kamyonların işmakinelerinin yanında durma ne yaya ne arabayla. Bak bu söylediğimi çok ciddiye al çünkü yaptığın kazadan çok tecrübesiz bir arkadaşımız olduğun görülüyor. Ağır tonajlı araçların hiç şakası yoktur. Özellikle iş makinelerinde akşama kadar sıcaktan beyni erimiş şöförlerin bitmiş algılarına güvenipte kenarında arkasında bekleme ne seni görebilir nede o gürültünün içinde Allah korusun seni duyabilir. Gidersin gümbürtüye.
  • kamyonun istasyondan çıkıp şeridine girmesi için belirli bir açıktan dönmeye ihtiyacı varken oraya ikinci şeridi yapmanız malesef sizin hatanız olmuş. adam akar trafiği kontrol ederken sizin sağında olabileceğiniz inanın aklına bile gelmemiştir. zaten istasyon çıkışı yola katılım tek sıra araç ile olur. geçmiş olsun. allah beterinden saklasın. bir daha asla sağdan araç geçmeyin.
  • Geçmiş olsun,
    Maleserf bu tablo da, Suçlu Siz görüniyorsunuz
  • Kamyon haklı
    Hata % 100 sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamyonun arkasında başka bir kamyon daha görünüyor resimde
    Sinyal vermesi normal
    Geçmiş olsun keşke gitmesini bekleseydiniz

• Ben kamyondan öndeydim kaza olmadan o beni sıyırtarak geçti öne

• zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    Yok be hocam bilmiyordum bölünmüş olduğunu solada sinyal verince herhalde karşı yöne geçecek dedim

• Görünen kamyon anayolda seyir halindeki kamyon

• Konuyu kamyon sürücüsünün açması gerekirdi , mağdur olan o
  • Trafikte sağ kalmanın temel kuralına warsaw değinmiş ; gör ve görül !

1- Kamyon şoförü sizi görüyor mu idi? Hayır
    2- Yoldan gelenler sizi görüyor mu idi? Gelişen durum içerisinde hayır.
    3- Yoldan gelenleri bulunduğunuz yerden siz görebiliyor mu idiniz? Hayır.

Tekrar edelim ; Trafikte sağ kalmak istiyorsanız, görmediğiniz ve görülmediğiniz yere girmeyiniz.
  • hocam siz benden daha güzel özetlemişsiniz temel kuralı. gör ve görül, kesinlikle
  • Siz sagdan sollamış olarak gozukuyorsunuz bu durumda kamyoncu haklıdır geçmiş olsun

• Geçmiş olsun umarım tekrar başınıza böyle bir olay gelmez

• Gecmiş olsun. Büyük araçların koltuğunun altına girmemek lazım.
  • geçmiş olsun. böyle araçların sağına soluna pek yanaşmamak lazım. araç manevra yaparken kasaları bambaşka bir rota çiziyor.
  • Kamyonun ön ve arka plakaları birbirinden farklı mı yoksa ben mi yanlış görüyorum?
  • Hey Dude! H kullanıcısına yanıt
    çekici ve dorseler ayrı araçlar olarak değerlendirildiği için plakalar farklı.
  • Cahil cesareti baska bisey degil dua et canindan olmamissin gecmis olsun

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.