Şimdi Ara

Kaza yaptım. Sanayi mi, servis mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    umarım ironidir
  • Buna benzer bir kazam oldu , far sis degisti tampon tamir oldu boyandi kaput ucu yamulmuştu duzeltildi , araç seat leon 2017 modeldi , normal far , 2700 küsür tramer yansıdı , iyiki yetkilide yaptirdim , disarda yaptirdigin yerde far yamuk dursa aralıklar eşit olmasa vs. muhattap bulabileceginizi sanmiyorum , yetkilide ne olursa olsun gidip diyebiliyorsunuz yapmak zorundalar far ayarı trim ayarı vs. bu tramer için 5000 fiyat kiricak olan varsada gitsin hasarsız alsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mo1sQzaN

umarım ironidir
    Yoo ciddiyim? Araç çarpıp kaçınca neden kovalamadınız? Yani çarptıktan sonra durup bakardınız hasara dağılan yoldan toplancak vs. birşey yoksa 10 saniyede tekrar aracınıza binip yapıştırıp yakalyabilirdiniz? Ama 1.0 araç olunca yakalayamıcağınızı bildiğiniz için bırakmışsınız ama olsa altınızda güçlü bir araç hertürlü yakalanıp plakası alınırdı?
  • Nguas kullanıcısına yanıt
    adam makas ata ata devam etti yakalamak isterken kaza mı yapsaydım? araba 115 beygir bu arada aklında bulunsun gitmiyor falan demişsin ama gidiyor.
  • Geçmiş olsun, tampon plastik tamiri olur boyanır. maks tampon maliyeti 500tl. çıkmacılardan sol far alın, hadi o da 500tl olsun... 1000tl'ye aracınızı eksi haline getirir ve hasar kaydı işlemez.

Bizim millet araba değil de başka bi şey alırcasına araba baktığı için en ufak hasar kaydına, ıvır zıvıra fiyat öldürür...

Şu ülkede sıfır araba alınmaz. İnsanımız evcilleşmediği için sürekli arabalar hasar görüyor, bir de buna kendi hatalarınız eklenince

Misal 1yıl oldu aracımı alalı, 2.el aldım, eski sahibinden çok vukuat yoktu. her yer kapıları sert açan ayılar yüzünden göçük doldu. ufak tefek çizikler oluyor arada. kaç kere rötuş yaptım unuttum artık.

En son kendim de ön tamponu beton mantara vurdum, arka tamponu da bi yere vurdum, baktım aaa yerinden mi çıkmış diyerek 2-3 yumruk ve tokat darbeleri ile eski haline getirdim. biraz boya kalkmış, oralara da haftasonu lokal yaparım.

Sıfır arabam olsa çıldırırdım yukarıdaki şeyler için ama 7yaşında araba, ülkenin medeniyetsizliği ortada, kendimi üzmeye değmez...

• Ya arkadaş ne tramermiş yahu!!! Kayıt gözüksün ne olacak?? Benimde aracımın 1. Yılı dolmadan bir bayan arkadan çarptı ve tampon kırıldı. Götürdüm yetkili servisine mis gibi orjinal tamponla değiştirdim. Tramerde de 2300 tl gibi bir hasar kaydı oluştu:) Sonuçta elimde fotoğraflar ve fatura var, nerede ne işlem yapıldığı belli... Hasar kaydı var diye aracımı almayacak adam, gitsin nerede nasıl yapıldığı belli olmayan hasar kayıtsız arabaları alsın. Benim gözümde arabanın hasar kaydını gizlemeye çalışan insan, arabanın her türlü kusurunu da gizlemeye çalışabilir. O yüzden 2. El araç alırken fotoğraf ve hasar kaydının olmasını, olmamasına tercih ederim.

Konu sahibi arkadaşıma da geçmiş olsun. Kafaya takmaya gerek yok, mal yerine konulur yeter ki can sağlığı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Başpiskopos

Beni yanlış Anladınız Be Yaaa. 😀

Yani demek istedimki, Seat İbiza yani topu topu çok Kafaya takılcak bir Araç değil, Bir Bmw, Mercedes, Audi olsa daha çok Can yakıp ve içi sızlatırdı anlamında Söyledim.

Oto Sanayi tavsiyemide, Daha ucuzdur cebini düşünerekten Anladınız. 🙂
    Kusura bakma ama arkadaşlar haklı... Şöyle söyleyeyim, genelde üst model mercedes veya Bmw'ye binen birisi atıyorum 10 aylık kazancı ile o arabayı almıştır, ama 0 km ibiza almış olan birisi 20 aylık kazancı ile bu arabayı almıştır. O yüzden bu ibiza, mercedes veya Bmw'den daha değerlidir... Anlatabildim mi

• Ben olsam farı değiştirmem ustaların laflarına pek inanmayın sizden aldıkları farı çıkma niyetine satacaklar oradan da parayı kopartacaklar farınız dursun ayaklarını tamir etsinler ne zaman buğu yaptı sorun yaşamaya başladınız o zaman değişirsiniz tamponu boyatın geçin.
  • Kaskonuzda far stop sinyal kırılması bir yıl içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere hasarsızlığı bozmuyorsa sadece farı değiştirmek istiyorum diye kaskoya başvuru yapıp far talebi yapabilirsiniz. Tamponu da daha sonra disarida cebinizden 300tl gibi bir rakama boyatirsiniz,

Bu durumda kaskonuz bozulmaz.

Sigortacinizla gorusmenizi tavsiye ederim.

• "Çok üst düzey bir araç değil" de ne demek? İyice cocuk forumuna döndü burası. İster Şahin olsun ister Anadol olsun herkesin malı kendisinde değerlidir. Hiç kimse malına zarar gelmesini istemez, imkanlar dahilinde orijinal haline getirmeye çalışır. Akıl olmadan fikir vermeye kalkmayın lütfen.

• Başpiskopos kullanıcısına yanıt
    aracın sıfırı şu an 100 bin tl. asgari ücretin 1600 tl olduğu yerde 5 yıllık maaşa tekabül ediyor. sanmıyorum ki milyoner bir kişi gitsin b segment araca binsin. yani pimpirik yapmayacak adam gider dediğiniz arabalara biner. yorumunuz hiç hoş değil.
  • ben yetkili servisten baska bir yerde yaptırmam, zaten benzer bir kaza ben de yasadim ve yetkili serviste yaptırdım.
  • herkesin aracı kendine göre değerlidir. benim için yüksek bir para o yüzden pimpirik yapıyorum herkes kendi gelirine göre düşünür. ama gelip burda küçümsemek pek hoş değil.@Başpiskopos
  • Mo1sQzaN M kullanıcısına yanıt
    Sen sana çarpan Lavuğa kız bana değil, Görende ben çarptım Sanacak...Hem ben her zaman söylemişimdir Seat İbiza güzel arabadır çok Sever ve Bayılırım, Hastasıyız. 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başpiskopos -- 10 Ekim 2018; 14:51:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Goudelock kullanıcısına yanıt
    100.000’i bu araca verenin Aklı iyidir çok çok İyidir bilmem Anlatabildim mi. 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Başpiskopos

100.000’i bu araca verenin Aklı iyidir çok çok İyidir bilmem Anlatabildim mi. 😀
    Ahah muhteşem zeki bir adammışsın ya sen.

• Valla içim yandı. Mal canın yongası geçmiş olsun. Bence dışarda yaptır.

• Goudelock kullanıcısına yanıt
    100.000’e şuan İkinci Elde ne araçlar var biliyormusun, Mesela bunun gibi 2008-2009 Bmw 5.20d E60...ARABAYA BİNİNCE AŞAĞI İNMEK İSTEMİYORSUN, HASTASIYIZ HASTASIYIZDA RİSKİ BÜYÜK, MESELA MOTOR, ŞANJIMAN, TURBO, YÜRÜYEN ALT TAKIM FALAN FİLAN İŞTE BUNLARIN EVVELİYATINI BİLSEM ŞUAN HEMEN E60 ÇEKİPTE ASFALTI AĞLATMIŞTIM. 🙂

• Başpiskopos kullanıcısına yanıt
    baştan şunu deseydin ya durduk yere seni ciddiye almazdık.
  • 5000-6000 lira hasar kaydı çok fazla hocam. Belki bundan sonra allah göstermesin bir kaza daha yapacaksınız birşey olacak bi hasar kaydı daha binecek üstüne. Bence sanayi daha iyisidir
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.