Şimdi Ara

Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Eşinizin hatası şu olmuş:

Eğer karşıdan gelen yoksa direk sola dönüş yapabilirdi. Ancak yolun sağına geçmiş bu da arkadakine ben yavaşlıyorum sen geç ben dönücem zaten anlamına gelebilir. Arkadaki araç ben olsaydım böyle anlayabilirdim karşı şerit boş ve yavaşlayıp sola dönmüyorsa herhalde geçmemi istiyor derdim.

Gidiş geliş ise sollama yapılmamalı. Hatalı olan her iki durumda da arkadaki bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 18 Mart 2018; 18:57:6 >
  • Bizim araçta en az 1500 TL hasar kaydı oluşur sanırım, arabanın alt takımında da sorun var, sağa çekiyor, alttan sesler geliyor . Şoför kapısı açllmıyor vs.. 3 bine kadar çıkmasından çekiniyorum kaydın . Açıkçası karşı taraf haklı bulunursa, kendi aracımın hasarını cepten karşılamak zorunda kalacağım. Şu an bütçe iyi durumda olmadığı için arabayı bu haliyle satmak zorunda kalmaktan korkuyorum.

Yorum yapanlara da teşekkür ederim, eşimin dikiz aynasına bakmadan sola dönmesini bir türlü anlayamıyorum. Olay hakkında çok soru sormadım, aklına gelip morali bozulmasın diye. Ama sola dönerken yol boş olduğu halde temkinli ve normalden daha yavaş hızda manevra yaptığını anladım. Arkadaki adam da amma yavaş dönüyor bu, geçene kadar ben basarım mantığıyla hareket etmiş olmalı. Yıllardır bu bölgede yaşadığım için bu davranış bana olağan geliyor aslında. Hanıma suç bulasım geliyor, ama suçlu hanım çıksa benim bütçe sarsılacak . Yarın servise başvuracağız, bakalım artık hayırlısı olsun.

Arabayı da ne olursa olsun satıp Şahin , Doğan SLX filan almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Öncelikle geçmiş olsun.

Eğer karşıdan gelen yoksa direk sola dönüş yapabilirdi. Ancak yolun sağına geçmiş bu da arkadakine ben yavaşlıyorum sen geç ben dönücem zaten anlamına gelebilir. Arkadaki araç ben olsaydım böyle anlayabilirdim karşı şerit boş ve yavaşlayıp sola dönmüyorsa herhalde geçmemi istiyor derdim.

Gidiş geliş ise sollama yapılmamalı. Hatalı olan her iki durumda da arkadaki bence.

Hocam eşim sağa geçmemiş. Adamın dediği şu, orada dönüş yapılacaksa yol ortalanır, ortad beklenir. Sağdaki normal şeridinden gider, Soldaki karşıdan gelir. Bizim hanım yolu ortalamamış, normal şeritten dönmeye çalışmış. Adam da oradan geçmek istemiş kıvraklığına güvenip. O Sırada öndeki sürücü de bana müsaade eder diye düşünmüş. Ama bizim hanımın dikiz kullanmadığından haberi yokmuş elbette

Bizimkinin 2 hatası var bence:

1- Baya ağır davranmış
    2- Dikiz aynasına bakmamış.

Kaza sonuçta, kafaya takmam pek. Ancak dikiz aynasına bakmaması beni bitirdi, sonuçta 2-3 senedir araba kullanıyor. Halen bunu öğrenemediyse artık araba sürmemesi daha iyi bence
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Öncelikle geçmiş olsun.

Hocam eşim sağa geçmemiş. Adamın dediği şu, orada dönüş yapılacaksa yol ortalanır, ortad beklenir. Sağdaki normal şeridinden gider, Soldaki karşıdan gelir. Bizim hanım yolu ortalamamış, normal şeritten dönmeye çalışmış. Adam da oradan geçmek istemiş kıvraklığına güvenip. O Sırada öndeki sürücü de bana müsaade eder diye düşünmüş. Ama bizim hanımın dikiz kullanmadığından haberi yokmuş elbette

Bizimkinin 2 hatası var bence:

1- Baya ağır davranmış
    2- Dikiz aynasına bakmamış.

Kaza sonuçta, kafaya takmam pek. Ancak dikiz aynasına bakmaması beni bitirdi, sonuçta 2-3 senedir araba kullanıyor. Halen bunu öğrenemediyse artık araba sürmemesi daha iyi bence

Yanlis anlamisim o zaman biraz saga yaklasmis sandim.

Valla gidis gelis olan yolda dikiz aynasina bakmaya gerek yok demis olabilir ama burasi Turkiye tabii hep dikkatli olmak lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tutanakta kaza yapılan cadde tek yön olarak çizilmiş.Yani ilk sonuçlarda muhtemelen 8/8 siz suçlu çıkacaksanız.İtitraz edip o yolun tek şeritli ve iki yönlü yol olduğunu kanıtlamanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruling_S

Tutanakta kaza yapılan cadde tek yön olarak çizilmiş.Yani ilk sonuçlarda muhtemelen 8/8 siz suçlu çıkacaksanız.İtitraz edip o yolun tek şeritli ve iki yönlü yol olduğunu kanıtlamanız lazım.

Tutanaktaki yolun en sağında gidiş ve geliş olduğunu belirten iki ok yok mu? O anlama gelmiyor mu onlar? Zaten eskper, caddenin adını görünce tek şeritli olduğunu bilir bence hemen. Sonuçta Van'da bilinen bir cadde.
  • Sonuç olarak % 100 kusur bizde çıktı, itiraz etmem işe yarar mı? Ayrıca bundan sonra 750 TL çıkan sigortam sizce hangi miktarda çıkar?

Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.

Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.

• Bu tip durumlarda arkamdan ve karsimdan gelen arac orta mesafeli yakin takipteyse , yolun saginda dusuk banket yoksa mutlaka en saga ceker, sol sinyali yakar yolun guvenli sekilde bos duruma gelmesini bekler oyle gecerim.

Neden? Iste bu yuzden.Sen saga cekmeyip sinyale ragmen donmeye calisirsan arkadan gelen zat'lar (baska birsey yazardim ama banlanirim) boyle vurur iste

Cok gecmis olsun.

• !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, açıkçası maddi imkansızlıklardan dolayı aracı yaptıracak durumum da olmadığından aracı satmak zorunda kalacağım gibi görünüyor... Dediğiniz gibi çok dikkatli olmak gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Teşekkür ederim, açıkçası maddi imkansızlıklardan dolayı aracı yaptıracak durumum da olmadığından aracı satmak zorunda kalacağım gibi görünüyor... Dediğiniz gibi çok dikkatli olmak gerekiyor...

Satin gitsin en temizi hic ugrasmayon durumunuz yoksa.Borcunuza gitmeyecekse kenara atar durumunuz duzelince ustune koyup yenisini alirsiniz Allah'in izniyle.

Esinizin ustune gitmemekle en dogru hareketi yapmissiniz.Kadinlar bizim gibi degil,kaza durumunda ustune gidersek ya hic kullanamaz duruma geliyorlar ya da her kullandiklarinda asiri tedirgin olup kendisini (sinirsel ve ruhsal) harap ediyorlar.Tebrik ederim davranisinizdan dolayi.

• anyhill kullanıcısına yanıt
    İtiraz edin yolun çift yönlü olduğunu sizin sola dönmek için sinyal verdiğiniz halde arkadaki aracın sizi sollamaya çalıştığını belirtin %100 olmasa da %50-%50 gelir gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruling_S -- 26 Mart 2018; 11:1:29 >
  • İtiraz etseniz dahi pek bir şey değişeceğini sanmıyorum. İfadeler doğru ancak tramer, araçların çarpma noktalarını baz alır. Sizin araç burnundan diğer aracın orta noktasına çarpmış sonuç olarak burda kazaya sebep olan taraf dönüş yapan araç olarak görünüyor. Aynaya baksaydı ve gelen aracı görseydi durmaya devam edecek diğer araç hatalı sollama yapsa dahi geçip gidecek ve kaza meydana gelmeyecekti. Bu nedenle %100 vermiş olmalılar. Burun buruna çarpma olsaydı o zaman %50-50 verirlerdi bence. Karşı tarafın hasarı tramere yazılır. Sizinkini cepten karşılarsınız. Ancak moral bozup satarım endişesine girmeyin. Servisten daha uyguna yapacak usta bulunur öyle 3000TL lık hasar gibi görünmüyor. Kaporta boya far değişimi dahil 1500TL ya çok rahat yapılabilir sağa sola çekmesi rot ayarı ile mümkün. z-rotları salıncağı değişseniz dahi pek bir şey tutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 26 Mart 2018; 11:17:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

İtiraz etseniz dahi pek bir şey değişeceğini sanmıyorum. İfadeler doğru ancak tramer, araçların çarpma noktalarını baz alır. Sizin araç burnundan diğer aracın orta noktasına çarpmış sonuç olarak burda kazaya sebep olan taraf dönüş yapan araç olarak görünüyor. Aynaya baksaydı ve gelen aracı görseydi durmaya devam edecek diğer araç hatalı sollama yapsa dahi geçip gidecek ve kaza meydana gelmeyecekti. Bu nedenle %100 vermiş olmalılar. Burun buruna çarpma olsaydı o zaman %50-50 verirlerdi bence. Karşı tarafın hasarı tramere yazılır. Sizinkini cepten karşılarsınız. Ancak moral bozup satarım endişesine girmeyin. Servisten daha uyguna yapacak usta bulunur öyle 3000TL lık hasar gibi görünmüyor. Kaporta boya far değişimi dahil 1500TL ya çok rahat yapılabilir sağa sola çekmesi rot ayarı ile mümkün. z-rotları salıncağı değişseniz dahi pek bir şey tutmaz.

bizim aracın tramer sorgusunda karşı tarafın hasarı çıkar mı peki? Karşı taraf yetkili serviste yaptıracak, sanırım 4-5 bin çıkar en azından. Moral bozmadım, sonuçta kaza ancak aracı zaten borçla aldım, 2-3 aydır eksideyim, başka masraflar da çıktı bu ara, bir de bu kaza çıkınca tamamen iflas noktasına geldim.

• anyhill kullanıcısına yanıt
    Karşı tarafın hasarı sizde yazmaz. Sizin araç sorgulandığında gelecek mesajda Çarpma-KTT ve hasar miktarı ERP diye yazacak.
  • TekstilciSase T kullanıcısına yanıt
    Benim son kazam da böyle olmadı. Kırmızı ışıkta arkadan çarpma. Karşı taraf yüzde yüz. 600tl sigorta masraf çıkardı. Bende kaza tutarı görünmüyor.
  • Dedik o kadar da dinleyen yok tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Benim son kazam da böyle olmadı. Kırmızı ışıkta arkadan çarpma. Karşı taraf yüzde yüz. 600tl sigorta masraf çıkardı. Bende kaza tutarı görünmüyor.

Sizde kaza tutarı neden görünmüyor eğer karşı taraf suçlu ve karşı tarafın sigortasından yapılmışsa sizde tutarın çıkması gerekir.
  • kompocyo kullanıcısına yanıt
    Hicbir fikrim yok. Tramerde kaza tarihi var fakat tutar yazmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kimin hakli cikmasina gerek yok. Trafik sigortasini oduyorsan. Karsi tarafin aracini trafik sigortasi yapar.

Kaskon da varsa. Senin aracini da kasko yapar.

Ayrica boyle durumlara karsi arac ici kamerasi sart.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.