Şimdi Ara

Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle 34 GB pkalası olan Gri Hyundai bizim araç.
    Kazayı eşim yaptığı için nasıl oldu % 100 bilemiyorum ancak anlatmaya çalışayım; şehiriçi gidiş ve geliş tek yönlü olmak üzere iki şeritli yolda kendimize ait sağ şeritteki yoldan giderken soldaki yola dönmek için sinyali verip hızımızı yavaşlattık, o sırada eşim arkadan gelen var mı diye tam olarak bakmamış, önden sol şeridi boş görünce arkadaki de bekler zaten diye düşünmüş, ancak arkadaki adam biraz aceleci olduğu için öndeki arab sola dönene kadar geçerim diye hızlıca soldan basmış. bizim hanım da sola gitmeye çalışırken çarpışıyorlar. Adam kaza tutanağına araç sağa park etmiş diye yazmış.

Pazartesi bir servise araçları bırakacağız birlikte, ancak şu anki durumda bizim haksız çıkma durumumuz var mı? Ayrıca hasar tutarı toplu halde mi tramere işler? Sizce kaç lira tutar ve aracımdaki değer kaybı ne kadar olur? MAntıklı olan nedir? Adam mı suçlu sizce biz mi? Parayı adamdan isteyip yaptırayım mı yoksa değer kaybı ile uğraşmaktansa cepten mi vereyim? Fikirlerinizi merak ediyorum. Fotoğrafları ekliyorum. Umarım net çıkmıştır.

[/simage]Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.Kaza yaptım, kimin haklı çıkacağı ve hasar bedeli ile ilgili sorularım var.[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1268682/9e6cd552-a237-4e57-a132-28e05c251e5e.jpg
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sola sol şeritten dönülür. Başka diyeceğim bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Sola sol şeritten dönülür. Başka diyeceğim bir şey yok.

Yol tek şerit, tam ifade edememişim sanırım. Yani sol şerit karşı tarafın.
  • Eşiniz seyir hakindeyken karşı taraf tutanağa nasıl oluyorda sizin aracınız için park halinde diye yazabiliyor. Sizin aracınız adamın önünde gidiyor ve adam rapora göz göre göre yalan biseyler yazıyor olaya bak

Geçmiş olsun bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karsi taraf yuzde 100 hatali cikmasi lazim, tersi bir sonuc cikarsa itiraz edin

Patlasin sigortasi trafik canavarinin

• quote:

Orijinalden alıntı: TekstilciSase

Karsi taraf yuzde 100 hatali cikmasi lazim, tersi bir sonuc cikarsa itiraz edin

Bu hasar, Citroen'in plakasına mı işlenir acaba?
  • Tam emin olmamakla birlikte, bir geliş bir gidiş yollarda sokak girişlerinde sollama yapılmaz. Tam yazılı kuralı nedir bilmiyorum ancak mantıken saçma olur zaten. Önündeki aracın sola girme olasılığı varken onun solundan geçmek zaten hata.

Eksper veya trafik polisi değilim ancak çok yüksek ihtimal karşı tarafa %100 kusur verilir. Tramer kayıt işleri nasıl oluyor bilmiyorum.

Geçmiş olsun
  • Kavsaklarda sollama yapilmaz. Ordan yirtarsiniz sanirim. Rapor çıktıktan sonra 1 hafta itiraz hakkiniz var diye biliyorum.

• Tutanakta çok eksik var. Sizin anlattığınız gibi ise %100 karşı taraf suçlu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun b aracı aşırı şekilde yanlış çizmiş tutanağı onun çarptıgi şeridi kendi şeridi gibi göstermiş kural olarak eşinizin dönmesini beklemesi gerekiyordu kusur karşı tarafa verilir eğer aksi durum olursa itiraz edin

• Karşı taraf %100 suçlu olayın mantığı şu bence, o aracın sizin solunuzda olması saçma, çift yön yolda durursun karşı şeritten araç yoksa dönüşü tamamlarsın. Diğer araç karşı şeritten sollama yapıyor sizin anlattığınıza göre. Çarpışmanın olduğu yer karşı şeritse eğer %100 karşı tarafta suç

edit:
    https://www.google.com.tr/maps/@38.5109452,43.3799898,3a,90y,97.75h,71.64t/data=!3m7!1e1!3m5!1sIOy5VoRC7Kw8jHoPErYrhg!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DIOy5VoRC7Kw8jHoPErYrhg%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D178.7514%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

yola baktım şu yolda nasıl park yapacak iyi sallamış karşı taraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin07 -- 18 Mart 2018; 12:42:36 >

• Muhtemelen eşiniz biraz yavaş ve kararsız kaldı (bayan şöför ☹️). Arakada ki de “la hadi döneceksen dön bomboş yol dedi içinden, sonra baktı hareket yok, karşıdan da gelen yok solundan sıyrılıp gideyim” dedi. Eşiniz de tam o sıra kırdı direksiyonu ve yürüdü sonra çarpışma yaşandı.

Bu durumda eşiniz de sinyal verdiyse ki! adam vermedi dememiş beyaz araç suçlu çıkacaktır. O yolda sollama yapamazsınız.

Ama adamın beyanında park halinde demesi düşündürücü. Bu durumda eşiniz iyice sağa yanaşıyımda ortalık sakinleşince dönerim demişte olabilir. Beyaz araba belki hızlı geldiğinden belki kontrol etmediğinden farkedemeyip direk sola çıkmış olabilir. Hızdan dolayı Yine beyaz araba suçludur bence, çünkü durabilmesi gerekirdi. Ama eşiniz tamamen kontrolsüz bir şekilde çıkış yaptıysa bilemem.

• 8/2 siz 8/6 karşı taraf suçlu hocam aksi bişey çıkarsa itiraz edin hatta yalan beyanda bulunmaktan şikayetçi olun

Ayrıca bir arkadaş bayan şöför diye bir laf sarfetmiş o kendini biliyor etiketlemeye gerek yok. Böyle bir saçma bişey yok kardeşim uyan artık emin ol senden çok daha iyi araba kullanan bayan şöförler var...

• Tutanaktaki ifadelerde acayiplik yok. Sağda durmuş veya sola dönmek için durmuş demesi farketmez. Kavşaklarda sollama yapamaz, zaten yok kesiksiz çizgidir, onları da çizmekte yarar vardı.

• İşte bu yalan beyan yüzünden bir tane araç içi kamera şart. Gerçi adam hakkari imiş. Şaşırmamak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

quote:

Orijinalden alıntı: TekstilciSase

Karsi taraf yuzde 100 hatali cikmasi lazim, tersi bir sonuc cikarsa itiraz edin

Bu hasar, Citroen'in plakasına mı işlenir acaba?

Suclunun kim oldugu onemli degil

Sizin hasarinizin tamiri sizin tramere

Karsi aracin hasarinin tamiri karsi aracin tramerine islenir

• anyhill kullanıcısına yanıt
    yol tek gidis tek geliş olduguna gore, zaten yol cizgileri duz ve donus yapilacagi nokta kesik olmali, sollamada sorumluluk sollama yapanindir. 8/8 adam hatali.

eger bahane bulunursa (dondugu yol girilmez vs) 2/8 esinize verilebilir. yol cizgilerini de taslaga cizmeniz onemliydi.

gecmis olsun.

• Aracin ortasina vurdugunuzdan dolayi esiniz yalan soyluyor olma ihtimali var. Dolayisiyla iki taraftan biri yalan soyluyor ancak su ilk darbe noktasi aracin orta noktasina yakin ve eger kaza anindaki fotolara gore solunuzdaki arac karsi seritte olmadigi gozukuyirsa %50 k-50 kusur paylasirsiniz. Forumda onunuze gelene uzaklastirma vermeseydi bazinyoneticiler burda daha guzel yorumlarda gelebilirdi ama mlsf forumun da cilki cikti

• Bu fotolari paylasmakta mantiksiz ayrica olay yerini google mapten gosterin ve kaza anindaki genis ooarak cekilen fotolari gosterin kesin sonucu soyleyelim. Caddemi sokak mi , keisk cizgi mi , levha vs var mi??

• kusur karşı tarafta, eşiniz zaten sinyal verdiğini yazmış, karşı taraf da tutanağa park etti yazmamış, durdu yazmış. durmak ile park etmek farklı şeyler. eşiniz için kusur atfetmemiş, zaten olayın olduğu yer kavşak. kaza sonucu kusur karşı tarafta onaylanırsa sizde rakamsız, karşı tarafta da sizin aracınızın masrafı olan tramer kaydı oluşacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.