Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

kaza yaptım, karşı taraf evrakları vermiyor, ilginç sorunlar yaşıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
19
Cevap
0
Favori
3.192
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> kaza yaptım, karşı taraf evrakları vermiyor, ilginç sorunlar yaşıyorum.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    366 Mesaj
    Birkaç gün önce kaza yaptım, karşı tarafın ehliyeti yok ve alkollü. Polisi çağırdık polis kaza tutanağı tuttu, karşı taraf alkolmetreyi üflemedi tutanağa kontrol edilemedi olarak işlendi. Tutanağa göre karşı taraf asli, ben tali kusurluyum. Karşı taraf ruhsat ve trafik sigortasını vermiyor, ehliyeti zaten yok. Araç 3 gündür kazalı şekilde bekliyor. Servis de karşı tarafın evrakları olmadan işlem başlatamam diyor. Böyle bir sarmal çıkmaz içindeyim. Ne yapmalıyım arkadaşlar?

|
    |

suçu karşıya verildiği kağıt ile aracı yetkili servise teslim edin direk onarıma başlarlar zaten

karşı tarafın hiç bir evrağına gerek yok ben kaza yaptığımda tutanağı polis tuttuğu için kusur raporu ile servise verdim aracı sadece herşeyi servis halletti
    2019 Toyota Corolla 1.6
  • Yarbay
    2641 Mesaj
    En yakın Karakola şikayette bulun olay zaten savcılığa intikal eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tutanakta Karşı tarafın sigorta şirketi Halksigorta olarak yazıyor, aradım anlaşmalı servisin telefonunu aldım. Servis karşı tarafın evrakları olmadan işleme başlayamam dedi. Acaba sigorta şirketlerine göre prosedürler değişiyor mu
    |
    |
    emrcnd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ya işte kısa yoldan çözülsün diye bakıyoruz ama böyle giderse iş mahkemede bitecek sanırım
    |
    |
    Mand1ra_Hekimi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üfledi de numaradan işte sadece ağzını değdirdi, 3 kez denettirdi polis ama cihaz sonuç alamadı. Yani numaradan üflermiş gibi yaptı işte. Karşı taraf galericiymiş.
    |
    |
    Angaralı_06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam senin yapman gereken kaza tutanagi ile kendi kasko sigorta sirketin ile gorusmen. Onlar halledecekler sonra karsi tarafin sigortasindan parayi geri alacaklar sen hic ugrasmayacaksin. Kendin direk karisya yaptirmaya calisirsan ugrasirsin.

Yani benim bildigim bu sekilde biz daha onceki olaylarda hep bu sekilde kendi sigorta sirketimiz vasitasi ile hallettik, hic karsi sigorta ile ugrasmadik.
    |
    |
    emrcnd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    95 Mesaj

Bence Aybars hocam bu konuda bize en doğru bilgiyi verecektir. Bende merak ettim bu gibi durumda ne yapmalıyız.
    |
    |
    Bahsedilenler: spacewolf

Öncelikle kasko poliçeniz Varsa hiç sorun olmadan dosya açtırabilir ve kalanı kasko şirketine bırakabilirsiniz.

Kaskonuz yoksa biraz daha uğraş gerekir. Acenteniz sizin yerinize dosya açtırırsa en kolayı olur Ancak her acente bu şekilde bir bilgiye sahip olmayacaktır.

Acenteniz ilgilenmezse , karşı tarafın firmasını arayarak bir dosya açtırmanız gerekir , aracı istediğiniz servise götürerek bu servisin adını vermelisiniz.

Daha Sonra gelen ekspere polis tutamağını vermeniz yeterlidir. Kendileri itiraz ederse hazine müsteşarlığı Üzerinden , eksper için ödeme yapıp yeni bir eksper çağırabilirsiniz.

Bu tür işlerle ilgilenecek kişi acentenizdir. Tesadüf budur ya benzer durum forumdan bir müşterimin başına bu hafta geldi. Dosyasını açtım Ve servis bugün parçaları sipariş etti.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: ntticaret , xeriko01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

Tutanakta Karşı tarafın sigorta şirketi Halksigorta olarak yazıyor, aradım anlaşmalı servisin telefonunu aldım. Servis karşı tarafın evrakları olmadan işleme başlayamam dedi. Acaba sigorta şirketlerine göre prosedürler değişiyor mu

Anlaşmalı servis saçmalamış. Polis tutanağında sigorta şirketi ve poliçe numarası yazar.
    bazen bize, sigorta adı ve poliçe numarsı yazmayan tutanaklarda geliyor. kazada yaralı olan araç sahibi ibraz edemeyince polis öyle yapıyor. bu gibi eksik bilgi yer alan tutanaklarda sigorta bölümüne gidip plakayı verip adamın sigorta poliçe numarasını ve sigorta adını öğrenip dosya açıyorum. polis tutanağında diğer evreklara gerek yoktur. sigortacınız varsa plakayı verip adamın poliçe numarasını bulabilirsiniz.
    |
    |

Hocam bilgilendirme icin cok tesekkur ederim. Benzer olay araci beyz hyundai accend blu mu? Eger oyleyse bi yardimci olun evraklar icin 😊

|
    |
    spacewolf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evrak vermiyorsa polis çağıracağınız, polis karışmam diyemez, sadece aranızda anladın tutanak tutun diyebilir, adam dan evrakları vermiyorsa polis şoke şoke almak zorunda

|
    |
    eko33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maalesef Civic hocam sizin gibi haklı taraf sigortalımız.

|
    |
    ntticaret kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Maalesef Civic hocam sizin gibi haklı taraf sigortalımız.

Aybars hocam bugün kafam karıştı. Resim eklesem bakabilir misiniz? Aracın motor ve şase no aynı çıkıyor. Aracı yeddieminden yarın teslim alacağım change falansa icra dairesinden direk parayı geri isteyim :(

|
    |

|
    |
    Ayni durum benim basima da geldi. Park halindeki aracimin yaninda 2 arac kaza yapıyor. Benim araca da carpmislar. Polis gelmis tutanak tutmus. Bugun tutanagi aldım. Ehliyet ve sigorta bilgileri tutanakta yazıyor. Diger 2 surucuden police ve ehliyet fotokopi evraklari almam gerekir mi?

Gerekmez, polisin tuttuğu tutanağı servise verin iş biter.
    |
    |
    MetuEs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.