Şimdi Ara

Kaza yaptım fikre ihtiyacım var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 31
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 32 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BR9 (6 mesaj) tync2006 (4 mesaj) tolgakutukcu (3 mesaj) Emekkk (2 mesaj) emir.ksk (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (32 mesaj) Mobil (7 mesaj) Mini (6 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: BR9

Zaten ben geri geri geliyordum diğer araçta bana doğru hızla geliyormuş hocam ikimizde birbirimizi görmedik

Alıntıları Göster

Kaza yaptım fikre ihtiyacım var 50-50 verme ihtimalleri yüksek o zaman. geçmiş olsun

• Hocam ne olduğu belirsiz sanayi köşelerinde yaptırmaktansa, verin yetkili servise tertemiz hatasız bir şekilde yapılsın aracınız. Aracın değeri düşme konusunda ise ben de yukarıdaki diğer arkadaşlar gibi, sanayide ne olduğu belirsiz yerde yaptırılmış hasar kaydı olmayan araçtansa, yetkili serviste yaptırılmış hasar kaydı olan aracı tercih ederim, yani artık hasar kayıtsız ve sanayide yaptırılan araçların değeri daha düşük oluyor yetkili serviste yaptırılmış hasar kayıtlı ve belgeli bir araca göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasko neden yaptırdınız bide hasar kaydı olmayınca hasarsız mı oluyor araba şu mantıktan kurtulamadı millet ben kazalı ise sigortadan servisinde yapılmışını isterim ama herkes hasar kayıtsın diye dolaşıyor kayıtsız dolandırıyorlar sonra

• şahsen hasar kayıtsız ve boyası/değişeni olan araç yerine hasar kayıtlı aracı tercih ederim satın alırken. tabi bu benim fikrim. çünkü ülke şartlarında herkes herkese bir şeyleri iteleme derdinde. işlem kayıtları olan araç bi tık daha kafa rahatlatır.

• BR9 kullanıcısına yanıt
    Bagaj kapağının net değişmesi lazım. Dışarıda yaptırırsanız göçük düzeltme yapıp yollarlar aynı kazayı aynı araçla bende yaptım bu arada serviste 7,5k yazdılar karşı taraf arkadan vurduğu için 8/8 hatalı olarak onun kaskosu karşıladı değer kaybınıda aldım üstüne araba lazım olmamasına rağmen kiralık araçta aldım yatırdım kullanmadım tamir süresi boyunca o da ona yazdı haklarınızı en iyi şekilde kullanın para kolay kazanılmıyor.

Kaza yaptım fikre ihtiyacım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tync2006 -- 16 Ocak 2021; 4:22:40 >

• tync2006 t kullanıcısına yanıt

Gidip bir de evini soysaydınız eksik kalmış çünkü. Değer kaybını anlarım da ihtiyacınız olmadığı halde kiralık araç alıp yatırmak kötü niyetten başka bir şey değil.

• tolgakutukcu kullanıcısına yanıt
    Arkamdan vuran araç 1.00 değerinin üstünde alkollüydü bende çocuğumu okuldan almaya gidiyordum ama bilin bakalım ne oldu :) kazadan dolayı 2 saat geç almaya gidebildim 2 saat boyunca ağlamış evlatcık

Detayı bilmediğim için bilmeden konuşmuş oldum, haklıymışsınız. Özür dilerim afedersiniz.

• tolgakutukcu kullanıcısına yanıt
    Özüre hiç gerek yok ki hocam senin iyi niyetin yanlışa yanlış demenden belli ben olayı eksik anlattım en başında

Yine de önce bir sorup sonra tepki versem daha iyiydi, ders oldu benim için de :) Anlayışınız için teşekkürler hocam, kazasız günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakutukcu -- 16 Ocak 2021; 4:41:36 >
  • Memleketteki insan haline bak arkadaş. Adam kaza yapmış, belki ölümcül de kaza olabilirdi ama kazadan hemen sonra aklına gelen ilk şey çakallık.
    Sadece konu sahibi değil genel insan profili bu şekilde şuan.
    Utanç verici şeyler.

• Kaskodan yaptırmazsan değer kaybı alamazsın. Haziran da 2014 Sportage aracımın arkadan doblo çarptı sadece arka tampon değişti. 4500 TL değer kaybı aldım.

Ustanız iyiyse sanayide de yaptırabilirsiniz aracı. Kaskoda orjinal parça klozu varsa yetkili servisten farkı olmaz. İkame araç istemeyi unutmayınız. Geçmiş olsun.

• Geçmiş olsun.

buna çok benzer bir kaza benimde başıma geldi. Direkt yetkili servise verdim. Karşı tarafın sigortasından değer kaybı talep ettim ve 3500 TL hasar kaydına 2400 civarı değer kaybı aldım. Zaten arkadan kaza çok önemli deği diyebilirsin ama Servis harici yaptırdığın yerler çok üstünkörü işte yapabilir ve hak arama konusunda servistekinden daha başarısız olursun.

• servise verirseniz bagaj, tampon ve gerekli herşey değişir, çiçek gibi olur. Eksik yaptıkları yerde de sonuna kadar düzeltmeleri için rahatça baskı yapabilirsiniz. Genel merkeze kadar şikayet gibi mesela :-)

Tabii bunlar benim fikrim. Tekrar geçmiş olsun.

• Ben 1 i direk devre dışı bırakırdım. 2-3 arasından da muhtemelen 2 yi tercih ederdim. Değer kaybını hasar kaydında değil değişen boyada düşünürüm ve bu bagajın bence değişmesi gerekmiyor. Düzeltlse yeterli. O yüzden 2 yi tercih ederdim.

kasko sigorta boşa yapılmıyo. Dışardan yaptırma işine karşıyım. Hem ne oldugunu görünür tramerde bu daha iyi.

Size arkadan vurmuşlar. Kusur yüzde yüz karşıda çıkar. Kaskodan değil sigortadan yapılır. Sigorta ve kaskoda risk grubunuz da değişmez. Böylece seneye daha yüksek bedel ödemezsiniz.

• Hasar kaydı yüksek çıkacak diye ödünüz kopuyorsa neden kasko yaptırıyorsunuz?

• fakiramaseksi kullanıcısına yanıt
    Okumaktan bu kadar aciz olma sonra tükürüyomusun ne yapıyorsan yap
  • Kaskonun zaten amacı bu. 3. seçenek satarkende en mantıklısı kullanıcı içinde, göçükle filan uğraşmazdım direk değişsin bagaj kapağı kafam rahat olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

Memleketteki insan haline bak arkadaş. Adam kaza yapmış, belki ölümcül de kaza olabilirdi ama kazadan hemen sonra aklına gelen ilk şey çakallık.
    Sadece konu sahibi değil genel insan profili bu şekilde şuan.
    Utanç verici şeyler.
    Anlayamadığım bu gereksiz üslubunuz nedendir? Ortada çakallık olan durum nedir? Hayatımda ilk defa bir kaza geçirdim ve burada yaşayan, tecrübeli insanlara danışmak istedim. Kendi cebimden yaptırmak iyi bir tercih midir demek mi çakallık oluyor anlayamadım. Hadi diyelim öyle yaptırdım bu aracı satınca eksperde çıkmayacak mı ortaya? Adam sorunca göstermeyecek miyim bu fotoğrafları? O seçeneği sunmamın tek amacı Türkiye’de tramer takıntılı insanlara karşı sorun yaşamamak için düşüncesiydi. Tramere yansımasını istemediğim için böyle yaptırdım derim düşüncesiydi elimde fotoğraflar var nasılsa. Zaten konu içeriğinde bunun mantıksız olduğunu kaskonun o zaman neden yapıldığını ve en mantıklısının yetkili servis olduğunu belirtmişim. Burada utanç verici olan tek şey sizin ön yargılarınız.

• Benim aracıma durduğu yerde İETT vurdu.
    Gittim servisine verdim
    Değiştirdiler arka kapıyı düzeltilirdi aslında
    Ben standart düşüncede değilim
    Çekilip boyanacak vb olacağına
    Değişsin tertemiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.