Şimdi Ara

Kaza Yaptım Bakar Mısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkse iyi günler. Konuyu özet geçiyorum. Park halinde iken arkamdan ehliyetsiz sürücü vurdu, hemen ailesi geldi ve çocuğu olay yerinden kaçırdılar. Tutanak tutmayın diye yalvardılar ve nakit 3.500 ₺para alıp yolumuza devam ettik. Arabayı ustaya gösterdiğim de 1500-2000 arası masraf tutar dedi. Kaza yaptığım şahsın babası arayıp arabayı yaptır geriye kalan parayı da geri verin dedi. Ben de arabanın tamir ücretinin bu kadar tuttuğunu ve geriye kalanını değer kaybına saydığımı eğer kabul etmezse de mahkemeye gideceğimi söyledim ve sürtüşme yaşayıp telefonu kapattık. Sonradan başka birisi arayıp aracı olduğunu söyleyerek (sanırım aile büyüğü) kazayı kendisi yapmış gibi gösterip verdikleri parayı geri aldıktan sonra tutanak tutalım diye teklif etti, ben de sigortacım ile görüştüm sigortacı yalnızca kazayı yapan şahıs ile tutanak tutulursa olur dedi. İşin içinden çıkamadım yol gösterir misiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Acıyınca böyle oluyor işte. Çağıracaktınız polisi ehliyetsiz sürücüyü de teşhis ettirecektiniz. Sigortası kaskosu hasarınızı değer kaybınızı karşılayacak ehliyetsiz olduğu için aileden alacaktı. Adamlar çocuk bi insana çarpmamış şükür diyeceklerine bir de paranın peşine düşüyor. Böyleleri sizin iyi niyetinizle iflah olmaz
    Neye göre 3.500 tl verdiler ve tamirat tutarnı nasıl öğrendiler merak ettim.Kendi ustama götüreceğim diyerek tutarı söylemeseydiniz.

Benim aracıma da evin önünde park halindeyken bir genç vurmuştu,tamirat tutarı 500 tl ise ben 500 tl verip işin içinden çıkmaları taraftarı değilim şahsen.Ben kaç gün ustayla uğraştım,kaç kere dolmuş taksi ile sanayiye gidip geldim,işe giderken arabasız kaldım.En son aracı aldığımda direksiyon ve vites boya olmuştu.Boyayı çıkaralım derken deri direksiyon ve vites topuzu soyuldu vs..Sonra vay efendim 500 tl tutmuş sen yaptır biz ustaya parasını veririz..Benim rezilliğim ve boyanan çamurluğum ne olacak efendi???
  • Başta hata yapmışsın polisi arayıp durumu anlatacaktın. Olan olmuş geçmiş olsun

Adamların yüzü gözü temizse tutanak tut parayı ver, serviste yaptır sonra değer kaybı davası aç kaybını yine al

Hanzo tiplerse şimdiki yoldan devam
  • İlk tutanak tutup parayı ver. Sonra değer kaybı davası aç ama bence çok para alamazsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alış veriş yapılmış,konu kapanmış,daha 2 tarafın konuşmasına gerek yok.
  • sadece kazayı yapan şahıs ile tutanak tutarım dediysen zaten bir daha aramazlar merak etme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay bitmiş, üstünden zaman geçmiş. Ehliyetsiz çocuğa araç vermişler. Ya size zarar gelseydi?
    Evet bütün bunlar yanlış ama maalesef aynı hataya bende düştüm zamanında. Benim arabam sayesinde hayatları kurtuldu ama yalvardılar, yakardılar sonra araba yapılana kadar burnumuzdan getirdiler.

• Ehliyetsiz sürücü ile tutanak tutamazsın. Olay anında polis çağırman lazımdı.

• Araçtaki hasar nedir tam olarak? Değer kaybı almanızı sağlayacak kaporta hasarı oluştu mu?
  • ESER14 kullanıcısına yanıt
    Çok doğru demişsin bu cümlenle "Olay bitmiş, üstünden zaman geçmiş. Ehliyetsiz çocuğa araç vermişler. Ya size zarar gelseydi?"

Yarın bir gün bu adam yine ehliyetsiz çıksa birisine zarar verse? Tamam arabayı ehliyet kullanmıyor, ama şuan ki sistemde ehliyet almak zor ve eskiye göre iyi öğretiliyor.

Benim başıma böyle bir durum gelse direk olarak polisi çağırırım. Halden anlama durumu vs. can güvenliğinde olmaz.
  • Acıyınca böyle oluyor işte. Çağıracaktınız polisi ehliyetsiz sürücüyü de teşhis ettirecektiniz. Sigortası kaskosu hasarınızı değer kaybınızı karşılayacak ehliyetsiz olduğu için aileden alacaktı. Adamlar çocuk bi insana çarpmamış şükür diyeceklerine bir de paranın peşine düşüyor. Böyleleri sizin iyi niyetinizle iflah olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neye göre 3.500 tl verdiler ve tamirat tutarnı nasıl öğrendiler merak ettim.Kendi ustama götüreceğim diyerek tutarı söylemeseydiniz.

Benim aracıma da evin önünde park halindeyken bir genç vurmuştu,tamirat tutarı 500 tl ise ben 500 tl verip işin içinden çıkmaları taraftarı değilim şahsen.Ben kaç gün ustayla uğraştım,kaç kere dolmuş taksi ile sanayiye gidip geldim,işe giderken arabasız kaldım.En son aracı aldığımda direksiyon ve vites boya olmuştu.Boyayı çıkaralım derken deri direksiyon ve vites topuzu soyuldu vs..Sonra vay efendim 500 tl tutmuş sen yaptır biz ustaya parasını veririz..Benim rezilliğim ve boyanan çamurluğum ne olacak efendi???
  • Parayı aldınız madem, uzatmasınlar. Çok istiyorlarsa size önce yazılı olarak bildirsinler kazanın meydana geliş şeklini. Sonra siz de tutanak tutup aracı kaskonuzdan yetkili servise bırakın. Gerisini kasko firması halleden bence. Sonra da değer kaybı istersiniz.

• Alışveriş bitmiş konu kapanmış...Daha neyin peşindeler anlamak mümkün değil...
  • Hocam sigortacınla bu konuyu konuştuktan sonra onların dediği gibi ehliyeti olan birisiyle tutanağı tutsanızda sigortacın kabul etmeyebilir.

• Ben olsam 2500 daha isterim bu laflarından sonra. Polise gitmekle tehdit edin.

• Karşı taraf ehliyetsiz olduğu için kendi aranızda maddi hasarlı kaza tespit tutanağı tutulmadan ve araçları yerinden oynatmadan kolluk kuvvetlerine haber vermeniz gerekiyordu.
    Şuan bu kaza trafik ekipleri sorumluluğundan zaten çıkmış durumda. Araçlar kaza yerini terk etmiş.
    Diğer türlü sulh ceza da dava görülse en az 3 4 sene sürer.
    Bir yerden, kaporta doğrultma işletmesine ait, üzerinde 3000 TL yazan onarım faturası bulun ve kenara koyun.

• parayı hiç almayıp polis çağırmalıydınız, şimdi ispatla ispatlayabilirsen. bence etik olan tutanak tutulması.

• Yetkili servisten yapılacak işlemler için fiyat teklifi alın. 3500u geçer.

• Parayı verme üstüne bir de tutanak tuttur akılları başlarına gelsin

• Cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Kazayı babam yaptı ve beni aradı polisi aramasını söyledim, babam panik atak yaşını almış bir insan ve ordan uzaklaşmak için nalet olsun deyip parayı almış gelmiş. Tespit tutanağı tutun diyen arkadaşlar bilerek mi yoksa yorum olarak mı konuşuyor sonradan babası ile tutanak tutulabilir mi? Tutulabilir ise sigortacım neden olmaz dedi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.