Şimdi Ara

Kaza Yaptım.Arkadan vurdular.Bir bakar mısınız rica etsem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün izmir çevreyolunda bir kazaya karıştım.Önümdeki araç fren yapması sonucu ben de frene bastım.Ama arkadamdaki vw polo araç arkadan benim araca vurdu.Şoförü başka şeyle uğraşıyordu galiba.Yoksa böyle bir trafikte bu hızla vurulamazdı.Baya hızlı vurdu çünkü.Hatasını kabul etti zaten.Ki arkadan gelip vurdu.

Resimleri ekledim şimdi sorularım şu.Benim araçta ne kadar masraf çıkar?Nasıl bir tamir olur?Kaza tramere işlenir mi ve kazalı gözükür mü?Kaskonun mini onarımına girerse buradan mı yaptırayım?Kafam çok karışık.Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Bu olay canımı baya sıktı.10 yıldır araba kullanıyorum.3 kez kazaya karıştım.Hepsinde de geldiler arkadan vurdular.En ciddiside bu oldu.Arabanın kaskosu var.Tutanak tuttuk.Yarın servise bırakacağım arabamı.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar.
     Kaza Yaptım.Arkadan vurdular.Bir bakar mısınız rica etsem? Kaza Yaptım.Arkadan vurdular.Bir bakar mısınız rica etsem?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun aynı şekilde hasar benim aracımda da meydana geldi,arkadan vuran araç kusurluydu yetkili serviste ufak bi çatlak tamiri ve tamponun boyanması işlemi yapıldı.Tramerde 716tl lik bi hasar kaydı görünüyor.Sizin masrafta bu civarlarda çıkacaktır..Tamponda ufak tefek çatlaklar olduysa tamir edilir boyası yapılır.Ben yoğunluk nedeniyle 10.gün teslim alabildim aracımı o güne kadar kasko firmasının tahsis ettiği aracı kullandım

• Arka tampon değişir. Fiyat 1200 civarı tutar sanırım.

• Tampon iç tırnaklar kırılmış olabilir
    Eğer sağlamsa 400-500gibi bi mini king yapılır
    Kasko felan bozulmaz
    Tramerde küçük rakamlar önemli değil

• Tesekkür ediyorum öncelikle.Tamponda çatlak yok hocam.2-3 küçük yerde boya kalkması var gibi.Diğer aracın tampon ve kaporta boyası benim araca geçti.Pasta ve cila ile çıkarsa bu boyalar mini onarımla halledilebilinir mi?Bir de tampon demirinde bir sorun çıkar mı?Sizde bir sorun çıkmış mıydı demirde?

• Allah baska dert vermesin hocam. Oyle anlatmissiniz ki sanki arkadan vurdular arka taraf komple yok.

Tutanakla verin servise, hatta rica edin tampon değişsin diye.(tirnaklari falan kiriksa kesin degisir zaten) Şayet degisim derlerse Eksper arabayi gordukten sonra alin arabanizi kullanmaya devam edin. Tampon gelip boyandığında arasinlar sizi yarim gunde hallederler.

Tramere de max. 1000 lira falan hasar isler oda onemli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gs_KuRTuLuS -- 2 Ekim 2016; 11:32:29 >
  • Yarın servise bırakacağım aracı.Tirnaklarada baksinlar iyice.Insallah onda bir sıkıntı olmaz.Sıkıntı yoksa mini onarımdan yaptırayım hocam en iyisi.Tırnaklarda sorun çıkarsa masraf çok artar mı peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Allah baska dert vermesin hocam. Oyle anlatmissiniz ki sanki arkadan vurdular arka taraf komple yok.

Tutanakla verin servise, hatta rica edin tampon değişsin diye.(tirnaklari falan kiriksa kesin degisir zaten) Şayet degisim derlerse Eksper arabayi gordukten sonra alin arabanizi kullanmaya devam edin. Tampon gelip boyandığında arasinlar sizi yarim gunde hallederler.

Tramere de max. 1000 lira falan hasar isler oda onemli olmaz.

Hocam olayin piskolojisi gercekten farkli.Baya bir hizla geldi carpti.Insanin cani sıkılıyor.Yinede halimize çok sükür.Tamponun boyanmasina gerek var mi hocam.Yani pasta cila ile halledilemez mi.Karsi arabanin rengi benim arabada cikti cünkü.

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Ne kadar pasta da olsa %100 duzelmez. Onun icin boyattirin ter temiz ciksin tampon. Zaten servis pasta falan ugrasmaz. Boyar gecer

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Tesekkür ediyorum öncelikle.Tamponda çatlak yok hocam.2-3 küçük yerde boya kalkması var gibi.Diğer aracın tampon ve kaporta boyası benim araca geçti.Pasta ve cila ile çıkarsa bu boyalar mini onarımla halledilebilinir mi?Bir de tampon demirinde bir sorun çıkar mı?Sizde bir sorun çıkmış mıydı demirde?

Benim çizikler daha fazlaydı plakanın altı komple çizildi ve tampon yerinden çıktı tırnaklarda sorun yoktu.Diğer araçta kaput farlar tampon ve radyatör hasar aldı.Tampon demirinde bi sorun yoktu ama ,dediğim gibi hasar sadece ufak bi çatlak ve boya kalkması şeklinde oldu

Sizin çarpışma daha az şiddetle olmuş gibi,mini onarımla halledilebilir gibi geldi bana ama diğer türlü mini onarıma girmez derlerse en fazla 500 600tl gibi bi hasar kaydı görünür oda önemli bi miktar değil

• Bence de tamponun değişmesi daha iyi.

Eksper arabanızı gelip gördükten sonra alıp kullanmaya devam edin hocam,arasınlar sizi götürüp taktırın.

Geçmiş olsun.

• Çok teşekkür ederim hocam.Tamponu değiştirmek,boyatmak sorun değil ama milletimizde değişen ve boyatılan parça takıntısı var.Sadece onu düşünüyorum.Çünkü 2 seneye değiştirmeyi düşünüyordum aracı.Tramere girmesinden korkuyordum ama yapacak bir şey yoksa mecbur artık girecek.

Peki hocam arkadan vurduğu için tüm suçlu karşı taraf oldugunu düsünüyorum.Benim kaskom aracımı yaptırdıktan sonra karşı tarafın sigortasından parayı alacak.Sigortası da suçlu olan sürücüden mi parasını alacak?Sonuçta sürücü tam kusurlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_Devils_ -- 2 Ekim 2016; 13:01:17 >
  • Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Hocam çok yüksek bi mebla çıkmaz merak etmeyin.Boyanırsa daha az çıkar ama değişmesi sizin açınızdan daha iyi,sağlam olur.

Siz belgeleri servisinize verin,herşeyi onlar hallederler.

• Öncelikle geçmiş olsun.Hocam okurken içimden dedimki" herhalde çok sağlam bir kaza oldu arabanın yarısı diğer yarısının içine girdi".Fakat resimleri görünce çok ciddi birşey olmadığını gördüm.Tabikide mal canın yongası kimse parayı kolay kazanmıyor ama çokta canınızı sıkmayın bence.sanayiye götürün 100 tl ye yapıversinler.

• Benzer kazayı 2 hafta önce yaşadım hocam geçmiş olsun. Servise gerek yok sanayide 100-150tl ilk bir işi var kendiniz yaptırın plastik aksamda boya olması sıkıntı yaratmaz.ayrıca zaten plastik parça kırılmadığı sürece değişim çıkmaz yetkili servisde boyar geçer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasko ya da sigortadan yaptırmanız durumunda tramer kaydı oluşur.

Ben olsam tutanakla karşı tarafın anlaşmalı olduğu yetkili serviste yaptırır fotoğrafları servis faturasını saklardım, en doğrusu yetkili serviste yapılan onarımdır. Tampon içindeki darbe emici çubuklar kırılmıştır. Servis aracınızı ilk günkü durumuna döndürür ortalama 1000-2000tl arası fatura çıkar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.