Şimdi Ara

Kaza yaptım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
1.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün gece normal yolumda ilerlerken kırmızı ışıkta geçen bir sürücünün çarpmasıyla aracımın kontrolünü kaybedip park halindeki araçlara çarptım. kırmızı ışıkta geçenin ehliyeti yokmuş. sormak istediğim şey şu. acaba aracı perte mi çıkartmalı yoksa yaptırıp kullanmalımıyım??

aracın videosunu da koyuyorum.. aracım 2015 renault fluence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 1 Haziran 2018; 21:31:0 >

• Hocam yapacağınız en büyük hata birinin sözüne güvenerek aracınızı dışarıda onlara yaptırttırmak olur.Kaskonuz varmış aracınızı yetkili servise çektirin prosedür neyse onu işletin.Bu devirde kimsenin sözüne güvenilmez.Zaten adamın ehliyeti yokmuş sigorta ödeme yapmayacak üstüne 5 tane araç hasar almış sizin iş karışır bence.
    Aman hocam sakın, kasko sadece maddi hasar klozundan ibaret değil, her türlü hukuki konuda işlemleri yürütürler ve diğer sigorta şirketleriyle sorunları kolayca çözerler. Hem ortada ehliyetsiz sürücü var, hem bir çok araca hasar verilmiş bu sürücü yüzünden, sigortacınızla görüşün detaylı bilgi alın sonra bırakın kaskoya onlar gerekeni yapsın siz arkanıza yaslanın derim.

Bu devirde kimsenin sözüne senedine itimat etmeyin, hadi sadece sizin araç hasar almış olsa da adamlar çıkarıp nakiti verse yaptırsa tamam diyeceğim ama bir çok araç hasar almış, o araçların hasarları nolacak?
    O kadar insan "yapma" diyor, siz hala neredesiniz?

Arkadaşım başka araçlar var kazaya karıştığın, onlar kimden alacaklar hasar bedellerini? Daha sonra da o araçların talep edeceği değer kaybı ödemeleri var?? Kazayı yapan araç sigortasız, ehliyetsiz sürücü, kazaya karışmış başka araçlar, pert olmuş aracınız!!

Başına dert mi almak istiyorsun! anlamadık gitti??
  • Öncelikle geçmiş olsun, aracınızı hasarı yüksek çıkacak gibi, önce bir fiyat çıkarmalarını bekleyin ona göre hareket edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

Öncelikle geçmiş olsun, aracınızı hasarı yüksek çıkacak gibi, önce bir fiyat çıkarmalarını bekleyin ona göre hareket edersiniz.
    öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. bu ehliyetsiz sürücünün amcası bizi sıkıştırıp duruyor. kaskoyu devreye sokmayın aracı biz yaptıralım diyorlar. o bakımdan sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. bu ehliyetsiz sürücünün amcası bizi sıkıştırıp duruyor. kaskoyu devreye sokmayın aracı biz yaptıralım diyorlar. o bakımdan sordum.

Alıntıları Göster
    O konuda ben olsam alttan almam. Sonuçta bu kaza ölümle sonuçlanan bir kazada olabilirdi. Araç sahibi yesin cezasını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

O konuda ben olsam alttan almam. Sonuçta bu kaza ölümle sonuçlanan bir kazada olabilirdi. Araç sahibi yesin cezasını.

Alıntıları Göster
    ya ben de perte çıksın da başka araç alma taraftarıyım. zaten dün gece 5 araçlık kaza olduğu için polis falan geldi. hatta o ehliyetsiz çocuğun yerine ehliyetli birini göstermeye çalıştılar. polis kanmadı bu dalavereye. biz de itiraz ettik zaten. şimdi bugün yediemin otoparkından aracı çıkartırken geldi adamın amcası. böyle yapalım diye. ben de dedim önce bir masrafı çıksın sonra bir daha konuşalım diye savdım adamı başımızdan..

• Geçmiş olsun. Ön taraf fena dağılmış. Motorda da hasar görünüyor. Otomatik vitesse araç o da zarar görmüştür. Airbagler vs devreye girince pert gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yapacağınız en büyük hata birinin sözüne güvenerek aracınızı dışarıda onlara yaptırttırmak olur.Kaskonuz varmış aracınızı yetkili servise çektirin prosedür neyse onu işletin.Bu devirde kimsenin sözüne güvenilmez.Zaten adamın ehliyeti yokmuş sigorta ödeme yapmayacak üstüne 5 tane araç hasar almış sizin iş karışır bence.
  • Çok yüksek hasar kaydı olur bunun. Çünkü 2015 model araba. Yaptırırsanız arabayı karşı taraftan ciddi miktarda değer kaybı parası da alırsınız.

Benim arkadaşım bunun yarısı kadar bile olmayan hasar için 15000Tl değer kaybı aldı 2016 megane için.
  • anlaşmaya kalkmayın sadece sizin araç zarar görmemiş mutlaka birileri şikayet eder adam yaptırmaktan vaz gecer arac toplansada satarken değer kaybı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • süründür hocam karşı tarafın hayatını karart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu araç dışarıda maliyet odaklı tamir edilse nasıl güvenip de canınızı emanet edeceksiniz ki? Üstelik diğer araçlarda da hasar var, kaskonuz varsa kullanmanın tam zamanı.

• Allah'ın gerizakalısı artık kırmızı ışıkta geçilmeyeceğini anasınıfına giden çocuklar bile biliyor ehliyetsiz araç kullanıyon bari normalden daha dikkatli kullan millet ne rahat ya. Konu sahibine geçmiş olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdasdqwertyveyaalxyvance -- 1 Haziran 2018; 23:9:13 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    aman kabul etmeyin, çok istiyorlarsa arabayı sağlam fiyatını ödeyerek satın alsınlar sizden.

• quote:

Alıntıları Göster
    Aman hocam sakın, kasko sadece maddi hasar klozundan ibaret değil, her türlü hukuki konuda işlemleri yürütürler ve diğer sigorta şirketleriyle sorunları kolayca çözerler. Hem ortada ehliyetsiz sürücü var, hem bir çok araca hasar verilmiş bu sürücü yüzünden, sigortacınızla görüşün detaylı bilgi alın sonra bırakın kaskoya onlar gerekeni yapsın siz arkanıza yaslanın derim.

Bu devirde kimsenin sözüne senedine itimat etmeyin, hadi sadece sizin araç hasar almış olsa da adamlar çıkarıp nakiti verse yaptırsa tamam diyeceğim ama bir çok araç hasar almış, o araçların hasarları nolacak?

• Sakın o işlere girmeyin, sizin çarptığınız araçlar da var, iş karışır size kalır. Kasko üzerinden yürümek en iyi yol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için teşekkür ederim. ben de aracı kaskodan halletmeye karar verdim.
  • Hem ehliyetsiz hem kırmızı ısıkta geçecek ha

Değil amcası sülalesi gelip önümde ağlasa gözünün yasına bakmam.prosedür neyse uygulayın.böyle saçmalık mı olur.ya baska bir araca değilde yayaya vursaydınız ve ya allah korusun size bir şey olsaydı?

• Acıma şark kurnazlarına. O arabanın masrafı çok zaten. Yaptıracakları bile garanti değil.

• yeğeni ayrı yamuk amcası ayrı yamuk aklı sıra kaskoya vermede diyor kaydı kuydu olmasın biz senin arabanı yalandan düzelttirelim diğer çarptığın arabalarda seni bağlar bizlik bi durum yok modundalar akılları sıra. kaskodan şaşmayın hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bırakın çeksin cezasını hocan. Canınıza mal olabilirdi sonuçta öyle düşünün. Çok geçmiş olsun bu arada allah korumuş. Araç muhtemelen perte çıkar hocam bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 2 Haziran 2018; 6:57:45 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.