Şimdi Ara

KAZA YAPTIK FİKİRLERİNİZE İHTİYACIMIZ VAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
5.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cebinizden yaptırma sanayiye çek yaptır faturayı al anlamında değilde tutanakla kayıt açtırıp eksper raporuna göre çıkan faturayı ödemek sonra kusur ortaya çıkınca belgelerle karşı tarafa dava açmak karşı taraftan kolayca para alamayacağı için tamiratı hızlandırmak.

Tespit davası ücreti bilirkişi ücreti bunların sonuçlanma süresi araç sahibinin mağduriyeti artar bence öteki türlü tutanakla kayıt açılırsa eksper tayini vs 1 hafta içinde araba toplanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: titan321

Cep telefon faturanda bile 3 ayrı ötv dünyanın neresinde var diye soramadığın için..
    Devlet zor günümde niye yanımda değil diye soramıyorsun, doğal olarak.

Vergiden başka bir şey üretmeyen bir ülkenin bir de üstüne trafiğe sigortasız arac salmaması düşünülemezdi zaten. Sigortasız eski püskü araç ne ki.. İnşaat kepçeleri otoyollarda cirit atıyor megaşehirlerde.. Kamyonlar arka kasasında açıkta inşaat demirleri taşıyorlar. Bir olası kazada ok gibi fırlamamsı imkansız düşünün artık nasıl bir ülkeyiz. Dolayısı ile artık bu ülkede anormal algılanacak olay kalmadı..

Trafik sigortası ayrıca bütün zararı karşılamayacaksa niçin zorunlu? İnsanlar hem trafik sigortası hem özel kasko yapsın. 6 lira mazot ödesin. Otoyola ayrı para ödesin. Hatta o otoyolu elim mütaitine ihale etsin 3 liralık yol 15 liraya mal olsun. Ve bunun finansmanınıda gene devletin bankası yapsın.. Bana da bir kredi açsa da bir ihalede banada verse de ben daha azına razıyım sizi d*diklemeye.. veliCengiz kadar düd*klemem yani.

Vala böle bir ülke insanımıza her şey müstehak. aliCengize helal olsun yani. diye sesli düşünüyorum sinirlenmekten!

Alıntıları Göster
    bu kadar şikayet ettiğine göre sen en altta kalıp ezilenlerdensin her halde, devlete güvenmediğim için kendi tedbirimi kendim alıyorum, harcamalarımı da gene devlete kitleyebildiğim sürece piyasa şartları beni o kadar zorlamıyor, zorlanan düşünsün bu devirde gemisini kurtaran kaptan

• KAZA YAPTIK FİKİRLERİNİZE İHTİYACIMIZ VAR

KAZA YAPTIK FİKİRLERİNİZE İHTİYACIMIZ VAR

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• degobar kullanıcısına yanıt
    Biİm durumumuzdaki bir vakaya kaskoyu yaptırmamışsın gibi bir cevap mantıklı değil. Çünkü hem hata bizde değil hem karşı tarafta hiçbir evrak yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1cem1

Biİm durumumuzdaki bir vakaya kaskoyu yaptırmamışsın gibi bir cevap mantıklı değil. Çünkü hem hata bizde değil hem karşı tarafta hiçbir evrak yok.
    hala anlamıyorsun, o zaman ne halin varsa gör, kaskon olsaydı gider arabanı en iyi yerde yaptırırdın sigorta firması o parayı karşı taraftan öttüre öttüre tahsil ederdi, sen eşeğini önce sağlam kazığa bağlasaydın, burda sen ağlayacağına karşı taraf ağlardı.
    Biz ağlamıyoruz, ağlayan sensin. Çünkü kasko yok demişiz bitmiş artık o durum geçmiş. Bundan sonrası için fikir istiyoruz yardımlaşıyoruz. Senin cevabın kasko yaptırsaydın oluyor. Bence aklın yok fikrin var gibi gibi...

• quote:

Biz ağlamıyoruz, ağlayan sensin. Çünkü kasko yok demişiz bitmiş artık o durum geçmiş. Bundan sonrası için fikir istiyoruz yardımlaşıyoruz. Senin cevabın kasko yaptırsaydın oluyor. Bence aklın yok fikrin var gibi gibi...
    bundan sonrası için yapacağın tek şey otur bir bardak su iç, aklını sevdiğimin kaskosuz araç sahibi, adam sizi parmağında oynatacak mahkemelerde üç kuruş alacağım diye senelerce sürüneceksiniz.
    Senin gibi iyi niyetli insanlarda sevinir böyle durumlara. Olsun, herkes iyi niyetli olacak diye bir kaide yok hayatta.

• Çok geçmiş olsun, bilgim yok ama gerçekten çok zor bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesten allah razı olsun😀

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

bu kadar şikayet ettiğine göre sen en altta kalıp ezilenlerdensin her halde, devlete güvenmediğim için kendi tedbirimi kendim alıyorum, harcamalarımı da gene devlete kitleyebildiğim sürece piyasa şartları beni o kadar zorlamıyor, zorlanan düşünsün bu devirde gemisini kurtaran kaptan

Alıntıları Göster
    Kelalaka, aynı açıdan- pencereden bakmıyoruz dünyaya sanırım.

Bir Yunanistan'da, bir Fransa da, bir Almanya' da altta kaldıkları, başka devirde yaşadıkları için insanlar haksızlığı birlik olup protesto etmiyorlar. Sizin gibi düşünmem mümkün değil. Herkez gemisini kendisi kurtarmaya kalktımı bugün genelkurmay bşk nını sandalyeye oturtabilen zihniyet sana bana ona ne yapmaz ki, bence sen bu işi bir daha düşün. Ayrıca sen giderini düşebiliyorsun. Sanayici, holdigci düşebiliyor. Vergiden kaçınabiliyor. Dolayısı ile vergi alt tabana yükleniyor yüklenmesine de, bununda bir eni sonu var. Sosyal tufan her anpatlayabilir. Vergi ver ver nereye kadar. Kazancının zaten yardıan fazlasını veren çalışanın da gğcğ tğkenmiştir. İnsanlar bir uyansa asıl patronun kim olduğunu gösterirler esasında. . Vergiden başka bir şey üretmeyenlere.. 2 ay kontak kapasak mazot fiyatı yarıya bile düşer mesela.. Sen harcamalarını devlete değil vatandaşın alım gücüne kitlemiş oluyorsun. Bu da çok ahlaki bir şey olmamalı, en azından bunu bu şekilde söylemen %70 dolaylı vergi muhatabına hakaret derecesinde bir lügattır.

Ben kasko yaptırmayın da demiyorum ayrıca. Burada başka bir ekstrem olay söz konusu. Meseleye kasko meselesi olarak bakmamıştım ben ayrıca. Hadi bunda kasko yaptırdın. Bu beladan kaçtın. Bela bir değil ki Türkiye Cumhuriyetinde. Yani kendini kaskolaman lazım sizin mantığınızla ona da kimsenin gücü yetmez. Bir insanı kaça sigortalar sizce, özel sigorta şirketleri Türkiye gibi bir ülkede? Risk çok ise poliçenin fiyatı da o derece yüksek olur. Daha geçen gün 20 li yaşlarda bir masum çocuk ülkedeki en çok kolluk bulunan caddede öldürüldü. Olduktan sonra bunun hem kaskosu olsa ne olur? Olmasa ne olur. Mesele sadece maddi zarar de değil yani Arabadakiler ölebilir de..

Dediğim gibi sizin ve diğer çoğunluk gibi hayata bakamıyorum maalesef ben. Yoksa şu olay beni ilgilendirmiyor der okur geçerdim yani..

• quote:

Boş ver arkadaşım sen bu toplumu çoğu aynı zihniyette olmasa zaten ülkemi af edersin güller götürmezdi..
    Tekrar geçmiş olsun. Anlamaz bunlar lafdan mantıktan. Kasko ölü olsa gerimi getirecek? Bence siz bunu karşı tarafdan zor tahsil edersiniz gibi. Avukatla bu araba devlete rağmen nasıl trafiğe çıkar üzerine odaklanın. Husumeti idari sorumlusuna yöneltin ki zararınızı alabileceğiniz muhatabınız olsun.
  • titan321 T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah teşekkür ediyorum

• Geçmiş olsun.

• quote:

Kaza resimleri mevcut, hasarın tamir edilecek ve değişecek parçalarını tek tek resimleyerek yaptırsak, faturalandırsak, mahkeme günü geldiğinde evrakları sunduğumuzda bilirkişi tespit edilip hasar tespiti yapılıp masrafı belirleyip karşı tarafı bu şekilde para cezasına mahkum edemeyiz mi yani? Mahkeme 1-2 sene sürecek belki ilk mahkeme günü 3-4 ay sonraya olacak. Bu süreçte aracı nasıl bekletelim.
    Sizin iş büyük ve uzun sürer, avukat tutmadan, yol yordam bilmeden bu işten zararlı çıkarsınız!
    Önce etraftan, eş dosttan tavsiye alın iyi bir avukat tutun acilen, sonra gerekli adımları o zaten gösterir. Geçmiş olsun.
    Ya da nalet olsun deyip, kendi arabanızı masraf edip kendiniz yaptırın, senelerce millet le, mahkemeyle, avukatla uğraşmayın
    Ben olsam uğraşmam, şu ölümlü dünyada, çekeceğiniz stres de cabası, hadi adam zengin olsa tamam da, reno 12 ye binen adamdan ne para çıkacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Karsi tarafin konusmalari dedigin gibiyse mahkeme falan ne gerekiyosa sonuma kadar ugras akillari baslarina gelsin

• Merhabalar, bu işlerden anlayan bir avukat ile süreci yürütün derim ben size. Usul kanun ne gerekiyorsa avukatlar ona göre hareket edeceği için kaybınız az olur. Mahkeme uzun sürer belki ama sizin lehinize karar verdiğinde bir şekilde alırsınız o parayı. Ev tarla ne varsa haciz koyabilirsiniz. Üzerlerine hiç bir şey yoksa bile borç torunlarına miras kalır. ne bankadan kredi çekebilirler ne para yatırabilirler. hayatlarını zorlaştırırsınız yani. Onlara saten trafik eşşek yükü ile ceza kesmiştir ama sizde peşini bırakmayın pişkin pişkin mahkemeye ver demesi değil o. Yanlarına kar kalmasın.
  • Cok gecmis olsun. Neden araciniza kasko yaptirmiyorsunuz ki?

2004 kangoo kaskoya 10bin üzeri para istiyorlar, 15bin ederi var zaten. Şimdi neyin derdini yapıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

2004 kangoo kaskoya 10bin üzeri para istiyorlar, 15bin ederi var zaten. Şimdi neyin derdini yapıyorsun?
    kim bilir sahibinin ne vukuatı var ki bu kadar yüksek istemişler, kasko ve trafik için birlikte toplam 1250 lira ödedim ben,
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.