Şimdi Ara

Kaza yaptik,Aracimiz pert !!!!! (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
2
Favori
30.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

quote:

Orijinalden alıntı: edmr41

cevaplarınıza bakıyorumda hep bi ben haklıyım havası, hep benim dediğim doğru sen ne biliyosun havası. hep bi cevap verme yarışı.
    son 2 postunuza cevaben yazıyorum. 3245234 tane hava yastığıda açabilir araç pert olup olmayacağı hava yastığı açmış yada açmamış diye karar verilmez. anladık değer kaybınız var o ayrı dava.
    ne dörtlüsü ya demişsiniz 4lü yaksaydı sizin durma mesafeniz kısalacakmıydı ? o zank diye durmuşsa ve siz arkadan vurmuşsanz ya öndeki araca göre fazla hızlıydınız duramadınız ki bu yeterli kabahatli olmadk için ya da takip mesafeniz yoktu . her iki durumda siz suçlusunuz.

bir de biliyorum zor olacak ama siz suçlu olduğunuz halde bu kadar insani sınırları zorlayacak tepki vermişsiniz. PEKİ o zaman kendinizi o adamın yerine koyun. Yani siz durdunuz o geldi size arkadan vurdu bir küfür edip üstünüze yürüdü o zaman ne yapardınız ?

Ben durdukyere yolun ortasinda dursam biri arkadan vursa gıkım cikmaz. Bana haklisinda deseler ben kendimi haksiz gorurum.. Cunki adama sebebiyet veren benim adamin arabasinin pert olmasina.sebeb olan benim. Bu kazadan sonra doblonun.is arabasi oldugunu ogrendik kaza yerine aracin gercek sahibi gelmis. Babama Abi arabanizi bizim sigortadan yaptirmak isterdim ama arkadan vurdugunuz icin resmiyette siz suclusunuz elimden bisey gelmez demis. Yani onlarda biliyor yolun ortasinda zank diye durulmicagini. Dobloyu kullanan kisi sadece onume araba durdu demis baska bi ifade kullanmamis. Ne tuafsa biz goremedik arabayi. Bizim yolun ortasinda gordugumuz tek arabalar dobloyla focustu.

Araba yoksa bile frenden ses geldi gaipten ses duydum köpek çıktı yada ben öyle sandım panik yaptım bastım frene bile dese adam dibine hakli

Valla ben trafikde o kadar sey yasadim hic yolun ortasina durmadim. Cektim saga hemen. Hatta bi keresinde lastigim aniden yolda patladi yolun ortasina durmadim. Sonucda arkadan gelip carpabilirler. Bunun sonundada can kaybi olabilir.. Hadi bunu yapmadim durdum yolun ortasina arkadan gelen adamada yazik degil mi.. Oyle bir kafa yok ya Nerdeyse onde duran arabalari kral yaptiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Neo

İyi olmuş barzo kardeş. Keşke bir temizde dayak yeseymişsiniz.

Gel sen dövsene beni.

• __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    Terbiyesiz herif , burada ahkam kesmeye benzemez gerçek hayat, umarım birgün bizim camiadan delikanlı bir adama denk gelirsin de senin şu üslubuna güzel bir ayar çekerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

Yorumlara bakıyorumda herkes doğrucu herkes 10 numara araba kullanıyo trafikde. Ben yaptığımın iyi bişey olduğunu savunmadım.İlk kazamda değil önceki kazalarımda bu kadar sinirlenmedim. Kimisi'' Bana denk gelseydin şöyle olurdu böyle olurdu''diye atıp tutmuş. Vurduğumuz kişi yapsaydı ya bunları adam suçunu biliyor Oda bana bağırdı ama bişey yapamadı.Neyseee...

Doblonun sürücüsü tutanağa önümde araba durdu aniden durdum demiş. Oda ani fren yapmış.Madem ani fren yaptın yolun ortasında niye öyle bekliyosun ki. Bas git...Ama amcamız sanırım o anda önündeki arabaya sövüyodu yolun ortasında beklerken.O orda beklerken Focus ona çarpacaktı ki son anda focus sağa kırdı kurtuldu ama bizim kıracak biyerimiz kalmadı ya focus vurcaktık yada dobloya babamda direk dobloya vurdu sağa kırsaydık focusa vurcaktık.Focus da hasar yok Focus un sahibi eşimle beni hastaneye attı sağolsun. Adamla konuştuk oda dediki bende bişey anlamadım durduk yere önüme durdu son anda kırdım dedi...Doblocu abinin önünde araba varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum tek hatırladığım Focus un son anda sağa kırdığı bizim ise doblaya arkadan vurmamız. Ayrıca aracımız yürüyor petekde delinme su kaçağı vesaire bişey yok.Sanırım ön şaseye ufak bir darbe alınca açtı airbagleri. 3 airbag açıldı. Direksiyon airbag koltuk airbag ve sağ ön airbag.

Arac kullanan kisinin temelde iki buyuk sorumlulugu vardir.
    1. GORMEK
    2. DURMAK

siz ikinciyi yapamamissiniz. O yuzden suclusunuz. Adamin arabasi tak diye triger koparmis ve durmus da olabilir.
    Gormediginiz yere duramayacaginiz hizla yaklasmayacaksiniz.

Adam bir sey yapmadi demissiniz. O da haksiz oldugundan degil biraz daha medeni oldugundan sanirim.

Duramadik yolda bende bunu anlatmaya calisiyorum ama millet cileden cikartiyo. Babam o an panik yapti arabanin frenlerine fazla asildi. Abs nin calisma prensibini herkes bilir. Tekerlegi surekli kitlemez kesik kesik kitler Yani o an bilmiyorum arabamiz cokda hizli degilde. 80 90 anca yani cok fazla hiz yapmadik.

• Bu konudan sonra, trafikte adap eğitimini gündemine aldı hükümet

Donanımhaber gündemi belirlemeye devam ediyor
    http://www.cnnturk.com/meb-ehliyet-belgesi-alanlara-trafik-adabi-dersi-verecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAABBBTR42 -- 24 Şubat 2017; 23:26:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyJ

Terbiyesiz herif , burada ahkam kesmeye benzemez gerçek hayat, umarım birgün bizim camiadan delikanlı bir adama denk gelirsin de senin şu üslubuna güzel bir ayar çekerler.

Kim ne dilden anliyosa o dilden.... Öyle herkes istedigini soyleyemez bana burda. Efendi gibi duruyoruz şurda. Sizin camia kim MÎŞ

Buradan yazması kolay sana koçum, sana yaşın kadar dil öğretmek lazım da sen yine adam olmazsın
  • aracın mabadında takip ederseniz aracı olacağı bu takip mesafesi babamızın hayrına yok. burası almanya değil, litvanya değil. yolu tasarlayan herhangibiri yok. proje geliyor onayı verip geçiyorlar. yollar konfor odaklı değil ve sıkıntılı. bu yüzden özellikle ülkemizde takip mesafesi çok önemli.

geçmiş olsun
  • Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız bence trafiğe çıkmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyJ

Buradan yazması kolay sana koçum, sana yaşın kadar dil öğretmek lazım da sen yine adam olmazsın

Yahu gelin öğretin daaa.Gebze baris mahallesinde oturuyorum 1826. Sokak Yayla konutlari. Ben burda kimseye edebsizlik yapmadim su actigim konuda. Bu yuzden hic cekincem yok. Buraya adam yorum yazarkende hakaret ediyo Zirto maganda vs vs... Sabir sabir

.. Yeter daa

• quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

aracın mabadında takip ederseniz aracı olacağı bu takip mesafesi babamızın hayrına yok. burası almanya değil, litvanya değil. yolu tasarlayan herhangibiri yok. proje geliyor onayı verip geçiyorlar. yollar konfor odaklı değil ve sıkıntılı. bu yüzden özellikle ülkemizde takip mesafesi çok önemli.

geçmiş olsun

Bu takip mesafesi sadece bu forumda uygulaniyo bence. Bugunde trafikdeydim... Oyle bir gidiyo ki herkes o zaman herkes maganda. Bugun iki seritli yolda sag seritte gidiyorum e5 de... Hizim 90 100

.Arkadaki adam kicima giriyo basiyo selektore.. Bian dedimki aniden basim frene arkadan vursun arabaya. Sonra oda gelsin forum acsin buraya

Yani hic kimsenin tradikde kirmizi haric kurallar umurunda degil..

Ben uyguluyorum hocam zaten tabelalar adam gibi yapılmayan işaretlemelerden bir kere canımız yandı bir daha yanmasına gerek yok. Ama o dediğiniz tipler en ayar olduğum, 120lik yolda 120 ile giderken arkada sanki tabakhaneye gidiyor gibi agresif sürenler. Hafif frene dokunun orta şeride geçip cehennemin dibine kadar gitsin hocam uğraşmaya değmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ben uyguluyorum hocam zaten tabelalar adam gibi yapılmayan işaretlemelerden bir kere canımız yandı bir daha yanmasına gerek yok. Ama o dediğiniz tipler en ayar olduğum, 120lik yolda 120 ile giderken arkada sanki tabakhaneye gidiyor gibi agresif sürenler. Hafif frene dokunun orta şeride geçip cehennemin dibine kadar gitsin hocam uğraşmaya değmez.

Oda bisey mi bugun bitane Tır bile bana arkadan selektor yapti O derece E5 de trafik

Hocam belki 80-90 sınırını km/h değil mph olarak anlamıştır tır sürücüsü olur mu olur yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

Oda bisey mi bugun bitane Tır bile bana arkadan selektor yapti O derece E5 de trafik

otobüsü geçiyorsun kendini sağ tarafa atıyorsun bi bakıyosun aynı otobüs solundan yardırıyor 5 saniye geçmeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 25 Şubat 2017; 0:31:46 >

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    Tamam da tam yazmamışsınız. O yüzden sordum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edmr41

cevaplarınıza bakıyorumda hep bi ben haklıyım havası, hep benim dediğim doğru sen ne biliyosun havası. hep bi cevap verme yarışı.
    son 2 postunuza cevaben yazıyorum. 3245234 tane hava yastığıda açabilir araç pert olup olmayacağı hava yastığı açmış yada açmamış diye karar verilmez. anladık değer kaybınız var o ayrı dava.
    ne dörtlüsü ya demişsiniz 4lü yaksaydı sizin durma mesafeniz kısalacakmıydı ? o zank diye durmuşsa ve siz arkadan vurmuşsanz ya öndeki araca göre fazla hızlıydınız duramadınız ki bu yeterli kabahatli olmadk için ya da takip mesafeniz yoktu . her iki durumda siz suçlusunuz.

bir de biliyorum zor olacak ama siz suçlu olduğunuz halde bu kadar insani sınırları zorlayacak tepki vermişsiniz. PEKİ o zaman kendinizi o adamın yerine koyun. Yani siz durdunuz o geldi size arkadan vurdu bir küfür edip üstünüze yürüdü o zaman ne yapardınız ?

Ben durdukyere yolun ortasinda dursam biri arkadan vursa gıkım cikmaz. Bana haklisinda deseler ben kendimi haksiz gorurum.. Cunki adama sebebiyet veren benim adamin arabasinin pert olmasina.sebeb olan benim. Bu kazadan sonra doblonun.is arabasi oldugunu ogrendik kaza yerine aracin gercek sahibi gelmis. Babama Abi arabanizi bizim sigortadan yaptirmak isterdim ama arkadan vurdugunuz icin resmiyette siz suclusunuz elimden bisey gelmez demis. Yani onlarda biliyor yolun ortasinda zank diye durulmicagini. Dobloyu kullanan kisi sadece onume araba durdu demis baska bi ifade kullanmamis. Ne tuafsa biz goremedik arabayi. Bizim yolun ortasinda gordugumuz tek arabalar dobloyla focustu.

Araba yoksa bile frenden ses geldi gaipten ses duydum köpek çıktı yada ben öyle sandım panik yaptım bastım frene bile dese adam dibine hakli

Valla ben trafikde o kadar sey yasadim hic yolun ortasina durmadim. Cektim saga hemen. Hatta bi keresinde lastigim aniden yolda patladi yolun ortasina durmadim. Sonucda arkadan gelip carpabilirler. Bunun sonundada can kaybi olabilir.. Hadi bunu yapmadim durdum yolun ortasina arkadan gelen adamada yazik degil mi.. Oyle bir kafa yok ya Nerdeyse onde duran arabalari kral yaptiniz.

Sarhoş sürücüye arkadan çarpınca da suçlusun

Arkadan vurmak dinen ve kanunen suç zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

trafik kuralına uymak şart gerisi ekonomiye bakar. abartmaya gerek yok mal aynı mal biri 3 lira diğeri 13 lira hangisi içine siniyorsa git onu al sonuçta aynı işi görecek. adam demiş iyi tamir eden diye. işini bilen adam hata yapmaz 3 liraya iş biter.

bende mini cooper vardı direksiyondan kıtır kıtır ses geliyor borusan mini bmw servise gittim 3000 küsür 1 parça fiyatı çıkardı, ayrıca direksiyon kutusu değiştimi aracın başka parçasıda değişecekmiş oda 4000 küsürmüş, her minide oluyormuş falan. dedim arabayı satsan ne kadar mutlaka bunu ucuza yapan vardır. buldum tamir eden birine gittim. 400 liraya iş bitti. sen 7000 verince memleket güzel olmuyor o para ingiltereye gidiyor. ingiltere güzel oluyor. hayret bişey.

Ne diyeyim Allah sizin gibilerden 2.el araç almaktan herkesi korusun

yahu uzatıyorsun. bir işten anladığında yok. doğru düzgün tecrübe yaşamamış gibi eleştiriyorsun. bende z4 te vardı tente motoru bozuldu gittik borusandan 2500€ ya aldık taktık orjinalini, önce borusana sorduk sonra gittik dışarıda tamir işini araştırdık borusan daha mantıklı geldi bastık parayı. ama ön bilyaları ses yapıyordu gittik borusan dedi tüm tabla değişecek her tabla 1500 lira falan. bilya dediğin 5cm bir parça. sonra dışarıda birine götürdük z4 ile 520 bilyalarının aynı parça olduğunu söyledi taktık 200 liraya bitti gitti. takan adam mercedesin eski servis müdürü mercedes bile işin içinden çıkamadımı bunu çağırıyorlardı.

hyundai coupe vardı. hyundai orjinal servise gittiğimde elentra diye stok kodunu girip öyle parça takıyorlardı. hyundai servisin kendisi dedi abi parça aynı parça stok kodunu böyle girecez fazla para çıkmasın cebinden diye. cam sileceği bile elentra ile aynı, stok koduna coupe yazınca 30 lira çıkıyordu elentra stok kodunu girince 12 lira çıkıyordu. sen bazı şeyleri anlamak istemiyorsun. ticaretlende uğraşmamışsın ne kucaklar var görmüyorsun. hayatımda araba alırkende satarkende yalan söylememişim boya varsa var değişenleri fotoları elimle göstermişim tutmuşsun birde Allah korusun falan... senin gibiler işte biz deriz 1 parça boya şurası değişti, gider başka arabayı temiz diye kmsi düşürülmüş suya girmiş çıkmış arabayı alır boyasız diye. size bu müstehak.

doğrudur anlamam
    tek birşey soracağım

sizin başınıza gelse ve çıkmacıdan airbag alıp taktırsanız satarken bunu söyler misiniz?
    ya da bu şekilde airbagleri değişmiş bir aracı alıp gönül rahatlığı ile binebilir misiniz?

gerçekte yaşadığımı anlatim. hyundai copue sıfır almıştım 2004. bir yerde virajı alamadım kaldırıma vurdum teker vs eğildi. götürdüm şaseciye dedim bu düzelirmi düzelir dedi. en fazla 100-200tl. düzelttiği yerlerede boya sıkarım dedi satarken alan kişi anlamaz dedi "klasik laflar" yeni gibi görünür dedi. peki dedim güvenilirlik, normal kullanımda hiç bişey olmaz dedi. dedim 100km üzerinde? yine bişey olmaz dedi. peki 200 üstü, belki bişey olur dedi ama çok düşük ihtimal dedi. gittim servisten komple yeni tabla aldım 800tl taktırdım. kısa süre sonrada arabayı 27bin gibi sattım. yani tehlike varsa ucuza kaçılmaz tabiki ama tehlike yok bunu dürüstçe öğrendin o zaman niye elin almanını ingilizini zengin edeyim? aynı araç motor yedi. suya girdim filtreden su girdi motora krank eğdi. servise götürdük sıfır araç komple motor değişecek. bayi sahibi tanıdık dedik bu garantiye girmiyormu? yok dedi girmez ama aşağıda elemanlar bir çekiç vurur krank kırıldı ondan arıza yaptı der foto çeker göndeririz o zaman garantiden yapılır dedi. biz dedik yok o haram olur o zaman 3300tl verdim 27binlik arabaya motoru komple yaptırdık. bırak satarken şahsı, kurumsal firmanın kendisine karşı bile haram nedir bilerek hareket etmek gerekiyor. isterse sahibi koreli olsun o da Allahın bir kulu. araç satışını bırak hiçbir alışverişimde çıkıpta karşımdaki bu bana yalan söyledi diyemez. sen iste ben sana 3 sayfa örnek yazarım.

2. elde 1 yıl 2 yıl neyse binmişsin karşındakina sorun çıkarabilecek veya maddi olarak alırken satarken etkileyecek kötü özellikleri söylerim. ancak jantın kenarı eğri tamponun bir puntosu bir arabaya tıkladığımda koptu bunlarıda sorarsa söylerim. yoksa otur adama 3 gün brifing ver bu detaylar bitmez. alırkende yabancıdan boyasız düşük km alırım yada boyalı kazalı olacaksa tanıdıktan alırım. boyalı araç yabancıdan internetten almam. çünkü kendim gibi birine denk gelme şansım çok düşük.

• Dobloyu savunan tayfa yüzünden bu trafik kazalarının çoğunluğu

Adam 4 lüleri bile yakmamış neden bahsediyorsunuz..

4 lüler sadece araba park yer için mi icat edilmiş sanki

Takip mesafesini geçiceksin usta şöför arkasındakinide düşünür ..

Basit şöförlerde takip mesafesi der işte..

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

tamam arkadan vuran suçluda, yolda aniden durmak nedir

öndeki araçların hiçmi suçu yok.takip mefafesini kim koruyor yatampon tampona gidiyoruz dalgamı geçiyorsunuz.

arada 50 mt bile bıraksan ,önündeki adamın ani fren yaptığını farkedene kadar tamponunu öpersin

takip mesafesi önceki araç ani fren yaptığı zaman durmak için var zaten.

Kırmızı ışık kavşak veya bağlantı yoluan gelirken zaten kontrollü olarak yavaşlamnaız lazım önnüzde araç olasada olmasada.

Fiyasko bir yorum olmuş.

Daha önce 2 kere benzer kazaya karıştım.

1. de 100 ile giderken kırmızıya yetişemeyeceğim diye ani fren yaptım.

Arkamdaki mercedes ise arabasına güvenip önceki nasılsa asılır bende asılayım gaza geçerim ışığa takıldaman diye hızlanınca.

Bana vurdu 50 mt ilerde anca durabildim.

Polis alkol testi yaptı sadece. Neden durdun diye sormadı bile.

2. kazadaysa yan yoldan ana yola çıkacakken yol kontrolü iöin yavaşladım. Aynı bu kazada oldığu gibi POLO suna güvenen bir züppenin yan ayandan gördüğü kamyon gelemden yola atlama cabası nedeniyle o kamyonun altına beni atıyordu.

Yine 20-25 mt ileride anca durdum.

Yine polis tutanağı ve polis bana neden diye sormadı.

Canım sıkılır basarım frene buna bile polis neden diyemez.

Takip mesafesini seve seve korumak zorundasınız.

Tampon tampona gidiyorsanız ceremesini çekersiniz.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.