Şimdi Ara

Kaza yaptik,Aracimiz pert !!!!! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
2
Favori
30.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ford enkaza dönmüş doblo sapasağlamm geçmiş olsunn
  • takip mesafesi nedir ne değildir onu öğrenmek lazım herşeyden önce...
  • İstanbul da araç kullanan hiç kimse takip mesafesini korumaz ama malesef kanunlar; önünüzde ki araç ne şekilde durursa dursun takip mesafesini korumadığınz için doblodan yana olur. Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrokenDiamond

Ee sonra?

Sonra da o sayı kadar metre takip mesafesi ile önünüzdeki arabayı takip ediyorsunuz

Yazılı kuralını sormuşsunuz genel kuralı yazdım işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Şubat 2017; 8:59:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.

takip mesafesi yazanların kaçı bunu uyguluyor acaba? Türkiye'de bu mümkün değil öndeki araçla biraz mesafe koysan arkadan korna selektör hemen. tutturmuşsunuz bir takip mesafesi diye gidiyor

• 10.000 tl masrafınız var
    aracıı-nız pert değil
  • smurats kullanıcısına yanıt
    Uyduğumuz için değil, uymamız gerektiği için yazıyoruz. Uymadığımız için de, arkadan çarpmalarda hatalı olacağımızı yazıyoruz. Ne olursa olsun duran adama çarpınca efelik yapmamamız gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz.

• __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    bir sigortacı ve hasar uzmanı olarak net sekilde soyleyeyim. en arkadaki sizsiniz ve kaskonuz yok ise gecmis olsun. malesef sizin hasarınızı 3 aracında trafik sigortası karsılamaz. ki anladıgım kadarı ile en arkada olan sizsiniz. Sizin trafik sigortasınız diger 2 aracın hasarınıda karsılar. (resimlerden gordugum kadarı ile ford focusun doblo ile bir teması olmadıgını var sayarak bunu soyluyorum.) lakin trafik sigortasınızın belli bir limiti vardır. O limitin asılması durumunda siz cebinizden karsılamak zorunda kalırsınız ki iste kasko dedigimiz olay boyle durumlarda ihtiyac oluyor.

Kaskonuz olsaydı ne küfür ederdiniz nede sinirlenirdiniz. Birbirinize gecmis olsun derdiniz giderdiniz...
  • Takip mesafeside bıraktırmıyorlarki insana... Önde boşluk olunca ya selektör yapıyorlar yada önümüze kırıyorlar niye önde boşluk var diye
  • Mesele takip meselesine uyup uymamak değil,

Hem suçlu hem güçlü olmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Focus doblonun hemen sag caprasina kacip orda durdu. Biz dobloya vurduk focusun sol arka camurlugu ufak cizikler oldu. Sonra focus esimle beni hastaneye birakti. Sonra kaza yerine bidaha geri donmemis. Babam dobloyla tutmus tutanagi focusdan iz yok

Anladım tutanak iki araçla tutulduğu için araç sürücüleri tutanak tutmuş, 3 araçla tutanak tutulması için polis gelmesi gerekirdi.
    Focus tutanağa girseydi, şeritteki durumuna göre (şerit yoksa ölçüm yapılırdı) suç dağıtımı yapılırdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

tamam arkadan vuran suçluda, yolda aniden durmak nedir

öndeki araçların hiçmi suçu yok.takip mefafesini kim koruyor yatampon tampona gidiyoruz dalgamı geçiyorsunuz.

arada 50 mt bile bıraksan ,önündeki adamın ani fren yaptığını farkedene kadar tamponunu öpersin

Aynen hocam kesinlikle size katılıyorum. İstisnai durumlar hariç önüne yaya çıkması yada aracın aniden stop edip durması gibi. Sol şeritteki adam aniden durursa ülkemizde kaza kaçınılmaz zaten. Ben takip mesafesini koruyabiliyorum diyen olamaz çünkü biri gelir o araya burnunu sokar.

Valla en güzeli araç kamerası bende bayadir erteliyorum ama alma zamanı geldi sanırım.

Arkadan vuran arkadaşım olmasına rağmen %100 suçsuz çıktı kamera sayesinde.

Kaza anı ve video + açıklamalar konuda :

https://forum.donanimhaber.com/neden-arac-kamerasi-kullanmaliyiz-kaza-ani-videosu-ve-aciklamalar--113407730#113407730

Araç kamerasını ertelemeyin

• +1

• mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    sen okuduğun yazıdan ne anladın bilmiyoru ama çıkma denilen parça başka bir araç kaza yapar belirli parçaları hasar almaz yani sağlamdır arca arkadan çarparlar pert olur ama ön hava yastıkları açılmaz bu parçalar sökülür satılır ve baya uygun fiyatlı olur sonuçta orjinal ve sağlam parça olur. bence sen okuduğunu anlama becerini biraz geliştir...
  • Hocam geçmiş olsun sinirlenmemek lazım çünkü hatalı siz gibi duruyorsunuz , kazadır olabilir cana gelmesin daha önemlisi yok. Ayrıca buradan takip mesafesi diyen arkadaşlar istanbul , Ankara gibi şehirlerde sıkıysa bıraksınlar takip mesafesi kaç araç önlerine kırar , sellektör yapar , kornaya basar hatta magandalar gelir el kol yapar önün boş bassana diye maalesef ülkemizin eğitim seviyesi bu tarz kuralları uylamaya müsait değil şu an.
  • Öncelikle geçmiş olsun.Trafik sabır ve sakinlik işidir.Kimsenin sorgulamadığı sizin hızınız kaç km idi. Duramamışsınız ve üç airbagi de açtırmışsınız.Kimse trafikte öle pat diye canım istedi durdum diyemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: szgnsr

Takip mesafeside bıraktırmıyorlarki insana... Önde boşluk olunca ya selektör yapıyorlar yada önümüze kırıyorlar niye önde boşluk var diye

Öyle yaparlarsa da önce sağa geçip onun geçmesine izin vereceksin. Sonra da arkasına geçip misliyle karşılık vereceksin

Kimse karşılık veremediği için cesaret buluyor o tipler...

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

bir sigortacı ve hasar uzmanı olarak net sekilde soyleyeyim. en arkadaki sizsiniz ve kaskonuz yok ise gecmis olsun. malesef sizin hasarınızı 3 aracında trafik sigortası karsılamaz. ki anladıgım kadarı ile en arkada olan sizsiniz. Sizin trafik sigortasınız diger 2 aracın hasarınıda karsılar. (resimlerden gordugum kadarı ile ford focusun doblo ile bir teması olmadıgını var sayarak bunu soyluyorum.) lakin trafik sigortasınızın belli bir limiti vardır. O limitin asılması durumunda siz cebinizden karsılamak zorunda kalırsınız ki iste kasko dedigimiz olay boyle durumlarda ihtiyac oluyor.

Kaskonuz olsaydı ne küfür ederdiniz nede sinirlenirdiniz. Birbirinize gecmis olsun derdiniz giderdiniz...

Peki diğer 2 araç değer kaybı tazminatını kimden talep edecekler?

Şöförden mi sigortasından mı?

• takip mesafesi nedir neden kullanılır :D
  • Allah razı olsun Sabah sabah iyi güldüm
    "Takip mesafemiz vardı ama adam birden durdu"
    lafı efsane olmalı internet aleminde
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.