Şimdi Ara

Kaza yapıyordum...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün bende bir kaza geçiriyordum. Beylikdüzü' den Haramidere' ye inen yokuşu bilenler bilir. Bu aralar zaten metrobüs çalışması dolayısı ile trafik felç olmuş durumda.

Bir yerden sonra yol açıldı ve trafik akıcı bir şekilde ilerliyordu. Sağ şeritten sol şeride geçerek sollamaya çıktım. Önümdeki bir Opel Astra araç ben sollama yaparken sinyal verip sol şeride daldı. Ve benim korna ve fren sesimle kendi şeridine doğru aracın yarısını kaçırdı. Panik yapmadım. Araç yalpaladı. İyice refüje kadar yanaştırdım çarpmamak için ama bir yandanda aracın sağa sola kayabileceğini düşünerek hizada tutmaya çalıştım. Çünkü birden ani fren yapınca ABS devreye girdi fakat araç yalpaladı. Fakat bu arada vurmakla vurmamak arasındaki ince çizginin heyecanını yaşadım. Tam göbekten giriyordum araca. Arka koltukta küçük bir kız vardı.
    Baya bir sinirlendim. Adam hala arabadan el kol hareketi yapıyor. Sinyal verdim gibisinden hareketler yapıyor. Sanki sinyal verince millet yolun sahibi oluyor. Tam ortadan geçirecektim hem benim hemde onun araba fena derecede hasar alırdı. Adam hala sinyal verdim derdinde. Sinyal verdin ama önüme kırdın arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: demon

Bugün bende bir kaza geçiriyordum. Beylikdüzü' den Haramidere' ye inen yokuşu bilenler bilir. Bu aralar zaten metrobüs çalışması dolayısı ile trafik felç olmuş durumda.

Bir yerden sonra yol açıldı ve trafik akıcı bir şekilde ilerliyordu. Sağ şeritten sol şeride geçerek sollamaya çıktım. Önümdeki bir Opel Astra araç ben sollama yaparken sinyal verip sol şeride daldı. Ve benim korna ve fren sesimle kendi şeridine doğru aracın yarısını kaçırdı. Panik yapmadım. Araç yalpaladı. İyice refüje kadar yanaştırdım çarpmamak için ama bir yandanda aracın sağa sola kayabileceğini düşünerek hizada tutmaya çalıştım. Çünkü birden ani fren yapınca ABS devreye girdi fakat araç yalpaladı. Fakat bu arada vurmakla vurmamak arasındaki ince çizginin heyecanını yaşadım. Tam göbekten giriyordum araca. Arka koltukta küçük bir kız vardı.
    Baya bir sinirlendim. Adam hala arabadan el kol hareketi yapıyor. Sinyal verdim gibisinden hareketler yapıyor. Sanki sinyal verince millet yolun sahibi oluyor. Tam ortadan geçirecektim hem benim hemde onun araba fena derecede hasar alırdı. Adam hala sinyal verdim derdinde. Sinyal verdin ama önüme kırdın arabayı.

Aracın 10 bin km ve volvo D2 ise 5 bin altına hemen satışını alabilirim sana cevap veremeden silinmiş konum. her neyse geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2300

Aracın 10 bin km ve volvo D2 ise 5 bin altına hemen satışını alabilirim sana cevap veremeden silinmiş konum. her neyse geçmiş olsun.

Olsa dükkan senin müdür. Benim araç Auris. C30' mu bakıyordun sen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2300

Olsa dükkan senin müdür. Benim araç Auris. C30' mu bakıyordun sen

belli belli de, cevap veremedim; hatırlatma yapayım dedim
  • Es zamanli sollama yapiyorsaniz, birlikte sola gectiginiz ondeki araci beklemek zorundasiniz. Yol acildi diye gazi kokleyip sola gecince yol sizin olmuyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Es zamanli sollama yapiyorsaniz, birlikte sola gectiginiz ondeki araci beklemek zorundasiniz. Yol acildi diye gazi kokleyip sola gecince yol sizin olmuyor malesef.

Eş zamanlı sollama yapmıyoruz. Ben sollama yapıyordum adam benim şeridime atladı. İşte senin gibi düşünen şoförler yüzünden bir sürü kaza oluyor. Sinyal verdim diye sol şeritte giden adamın önüne atla sonrada yol benim, sinyal verdim bilmem ne... Vallahi alacam bir tane As 250 Eski bir kamyonet. Böyle ne kadar adam varsa göbekten geçireceğim acımayacağım. Gerçekten alacam.
  • altımdaki araba abs li değilse genelde freni kokleyıp lastık sesı cıkartıyorum(bazı lastıkler ötmüyor ama)o zaman önüme şuursuzca atlayan sazan hemn kendini çıktığı yere atıyor.(taksiciler ve şirket araçları bu şuursuzluğu çok yapıyor)
  • quote:

quote:

Es zamanli sollama yapiyorsaniz, birlikte sola gectiginiz ondeki araci beklemek zorundasiniz. Yol acildi diye gazi kokleyip sola gecince yol sizin olmuyor malesef.

Eş zamanlı sollama yapmıyoruz. Ben sollama yapıyordum adam benim şeridime atladı. İşte senin gibi düşünen şoförler yüzünden bir sürü kaza oluyor. Sinyal verdim diye sol şeritte giden adamın önüne atla sonrada yol benim, sinyal verdim bilmem ne... Vallahi alacam bir tane As 250 Eski bir kamyonet. Böyle ne kadar adam varsa göbekten geçireceğim acımayacağım. Gerçekten alacam.

şimdi eş zamanlı sollamadan bahsediyor arkadaş. yani senkronize hareket ettiyseniz arkadaş haklı bana göre. yok eğer sizin harketinizden sonra bunu yapıyorsa o zaman siz haklısınız, te zamanda allah belasını verirde tırların altında kalır inşallah bu foruma üye olduğumdan beridir kimyam bozuldu, bunları söylemek zorundayım
  • Kimseye bele okumayalım. Evet ben sollama yaparken oda önüme atladı. Gerçekten arabaya vurmama sanırım 1 metre filan kalmıştı.
    Uzun yolda buna benzer kamyoncularla yaşadığım maceraları saymıyorum bile.
  • Walla benim gibi dusunen soforleri bilmem, yorum da yapamam kac tanedir ama olayin basinda es zamanli yapiyorsaniz dedim. Sinyali verip aynasina bile bakmadan atlayan bir tipse ki sanirim sizin durum buna benziyor, o zaman ne deseniz haklisiniz.
  • Sollama yapmadan önce aynadan kontrol eder,sinyal verip sollamaya çıkarsınız... Sinyal verip ayna kontrolü yapmadan sola çıkarsanız hatalı sollama yapmış olursunuz...

Bunu anlamak bu kadar zormu?...

Aynalar neden var?

Aksesuarmı?
  • quote:

quote:

İnsan sinirlenince şiveleniyor ya :) gereksiz belki ama çok güldüm bunu söylerkenki tipinizize hayal ederekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

quote:

İnsan sinirlenince şiveleniyor ya :) gereksiz belki ama çok güldüm bunu söylerkenki tipinizize hayal ederekten

Alacam bir AS 250 Vuracam kırbacı vuracam kırbacı
  • quote:

Bugün bende bir kaza geçiriyordum. Beylikdüzü' den Haramidere' ye inen yokuşu bilenler bilir. Bu aralar zaten metrobüs çalışması dolayısı ile trafik felç olmuş durumda.

Bir yerden sonra yol açıldı ve trafik akıcı bir şekilde ilerliyordu. Sağ şeritten sol şeride geçerek sollamaya çıktım. Önümdeki bir Opel Astra araç ben sollama yaparken sinyal verip sol şeride daldı. Ve benim korna ve fren sesimle kendi şeridine doğru aracın yarısını kaçırdı.

Şu mesajdan eş zamanlı olarak sol şeride geçip, sollama yapıldığı sonucu nasıl çıkarılmış anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrvw

quote:

Bir yerden sonra yol açıldı ve trafik akıcı bir şekilde ilerliyordu. Sağ şeritten sol şeride geçerek sollamaya çıktım. Önümdeki bir Opel Astra araç ben sollama yaparken sinyal verip sol şeride daldı. Ve benim korna ve fren sesimle kendi şeridine doğru aracın yarısını kaçırdı.

Şu mesajdan eş zamanlı olarak sol şeride geçip, sollama yapıldığı sonucu nasıl çıkarılmış anlamış değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Sollama yapmadan önce aynadan kontrol eder,sinyal verip sollamaya çıkarsınız... Sinyal verip ayna kontrolü yapmadan sola çıkarsanız hatalı sollama yapmış olursunuz...

Bunu anlamak bu kadar zormu?...

Aynalar neden var?

Aksesuarmı?

usta bazıları sinyal dahi vermiyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

quote:

Alacam bir AS 250 Vuracam kırbacı vuracam kırbacı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.