Şimdi Ara

KAZA ve PERTE ÇIKMA OLAYI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim.31 ağustosta bir kaza geçirdim.Ben yokuş aşağı bir caddeden inerken kontrolsüz kavşağa gelirken hızımı azalttım 80-90dan 50-60a kadar yavaşladım tam geçecekken en sağdan sola U çekilmesi yasak olan bir yerden araba önüme fırladı zor bela motoru yatırıp kurtardım fakat karşı şeride geçmiştim ve de karşıdan gelen Transit model büyük bir araçla kafa kafaya çarpıştım. Ben olay yerinden direk hastaneye kaldırıldım ve polis yasak yerden U çekenide çarptığım aracıda karakola götürmüş ifade için. Ben ise çok şükür akşam taburcu edildim birşeyim yok ufak tefek sıyrıklar ile atlattım çünkü ekipmanlarım tamdı.Motosikletim Honda Cbr 125R 2013 Hrc kasa ve kafa, grenajlar,ön maşa,disk ve depo bile eğildi.Bununla birlikte motorun çok masrafı çıktı.Polis abiler beni haklı buldular ve çarptığım aracın tüm masrafını çarpmama sebep olan yani kazaya sebep olan U çekmeye çalışan adama verdiler.Benim motosikletiminse 4/3'ünü yine o adama verdiler 4/1'ini ise kavşaklara gelirken yavaşlamamaktan bana verdiler.Anlattım yavaşladığımı 40-50 ile gittiğimi ama canları sağolsun.Bu durumda bu sabah motosikletimi gelip aldılar binaya koymuştuk ve servis perte çıkar diyor ama son sözü exper söyleyecekmiş benim soracağım soru ise şuanda cbr 125ler 13.400 TL yani perte çıkarsa bana 2013de ki sıfırının fiyatını mı vericekler yoksa nasıl olucak yani her kafadan bir ses geliyor inanın çok karıştı herşey bilgili olan biri bana açıklayabilirse çok sevinirim bu işler nasıl oluyor diye şimdiden teşekkür ediyorum.

• Buyuk ihtimalle asagidaki sitede verdigim bedel uzerinden dikkate alinacaktir.

Model yilini sectikten sonra 2. Alanda motorsiklet secip 3. Bolumde marka-model sececeksiniz.

Kendi motoruma baktim hala eski fiyat duruyor.2017 R25 17750 gorunuyor aldigim fiyat 18750 suanki 23500

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem -- 9 Eylül 2017; 13:33:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Buyuk ihtimalle asagidaki sitede verdigim bedel uzerinden dikkate alinacaktir.

Model yilini sectikten sonra 2. Alanda motorsiklet secip 3. Bolumde marka-model sececeksiniz.

Kendi motoruma baktim hala eski fiyat duruyor.2017 R25 17750 gorunuyor aldigim fiyat 18750 suanki 23500

Hocam perte çıkma durumunda verilen paralar değil onlar sadece aracın tahmini değeri gibi bir şey.

Perte çıkan araca piyasa fiyatı neyse o ödenir. Malum siteden fiyatlara bakıp kafanda bir fiyat belirle, teklifi düşükten açacaklar pazarlık yapman gerekiyor. Genelde kafandaki fiyata geliyorlar bir şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanunal

quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Buyuk ihtimalle asagidaki sitede verdigim bedel uzerinden dikkate alinacaktir.

Hocam perte çıkma durumunda verilen paralar değil onlar sadece aracın tahmini değeri gibi bir şey.

Perte çıkan araca piyasa fiyatı neyse o ödenir. Malum siteden fiyatlara bakıp kafanda bir fiyat belirle, teklifi düşükten açacaklar pazarlık yapman gerekiyor. Genelde kafandaki fiyata geliyorlar bir şekilde.

Yanlis biliyor olabilirim ancak sigorta fazlasini odemez, sigorta birligindeki rayic bedel neyse onu oder. 2 ay once aldigim motorumu kasko yaptirdim. Police uzerinde motorun bedeli yoktu direk rayic bedel yaziyordu. Calinma ve kazalarda motorun degerinin ne oldugunu sordugumda bu sitedeki bedelden olacagi soylendi. Bunun disinda isim geregi kredi verirken teminata aldigimj araclarinda teminata esas olan bedelinide bu siteden bakarak belirliyoruz. Cunku eger teminattaki arac zarar gorurse daini murtein olarak biz arac bedelini sigortadan en fazla bu kadar alacagiz. Vermis oldugum site sigorta birliginin sitesi olup resmi bir sitedir. Unutmazsam pazartesi sigortaci tadigima sorarim.

Pert durumu eger arac yapilabilecek durumdaysa ancak yuksek tutar cikiyorsa duruma bakilir, aracin o haldeyken satisdan edelecek gelir ile arac yapildigi zaman cikacak masraf karsilastirilir sigorta sirketi hangi durumda karli cikarsa ona gore hareket eder. Hasarli aracin satisi sigorta sistemindeki ozel bir satim sitesi uzerinden isler ve bu sisteme dahil olan kurumlardan teklif alinir. Teklif sonucunda aracin hasarli bedeli ile tamir bedeli mukayese edilir hangisi sigorta sirketi icin karliysa onu secer. Eger aracin yapilmasi mumkun gorunmuyorsa zaten perte cikar. Gecenlerde musterimin basina geldi ve bagli calistigimiz sigorta sirketinden ogrendigim seylerdi. Motorda farkli bir durum olurmu derseniz zannetmiyorum olacagini. Sase falan ciddi hasar aldiysa zaten motor pert olur. Gecenlerde bmw gs1200 bu sebepten pert oldu. Kaskodan da parasini aldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba benimde sorum olacak 3ocakta kırmızı ışıkta beklerken alkollü bir araç arkadan aracima çarptı Aracimin bagaj havuzu kapagi lambalar tampon hasar gordu. Bu arada diger aracin ibresi 120deymis adamda 224 promil alkollu sonra sigortacim polisler geldi tutanak tutuldu şikayetçi oldum adamin arabasi tofaş benimse 2013 modeli hyundai accent blue 1.4 cvvt mode. Benden önceki kullanicisindan 6bin hasar kaydı vardı şimdi eksper 15 16binlik hasar var diyor ve aracı perte çıkaracak kasko bedeli rayiç bedel diyor sizce perte çıkarsa ne kadar ödeme yaparlar bana ve karşı taraf ne yapacak parasini onlardan mi alacak yardimci olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.