Şimdi Ara

Kaza sonrası sigortadan cevap bekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Babam kurban bayramı dönüşümde Mercedes E180 aracı ile bölünmüş yolda giderken kavşaktan kontrolsüz çıkış yapan 70 yaşında bir amcanın kullandığı araç yandan çarpıyor. Sol yan boydan boya hasar görüyor. Bizim araçta kasko yok zorunlu sigorta var sadece. Karşı tarafta hem sigorta hem kasko var.

Aracı has otomotive çektik. Yan airbagler bile açmamasına rağmen 150 bin hasar çıktı.

Sorun şu kazayı yapalı 40-45 gün zaman geçmiş ve halen bize bir dönüş yapılmadı. Sigorta firmasını arayınca experi arayın diyorlar, experi arayınca araştırma devam ediyor diye sallıyor. Ben de haklarımı bilmediğim için bir şey diyemedim. Bu hafta avukata vermeyi düşünüyorum. Bu konuda tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun. bu kadar uzun surduyse muhtemelen red verecekler. Sadece bunu hangi kilifa uyduracaklarlarini arastiriyorlardir. Yoksa bir hafta da dosyayı kapatiyorlar.

• hasar tarihinden itibaren 28 gün içinde dosya sonuçlandırılır.
    gerçekten 40 45 gün olduysa avukatınıza vermeden önce sözleşmenizi okuyun.
    zaruri hallerde süre uzayabilir v.s. arayın metinde.
    böyle birşey yoksa mahkeme.
  • Bende kaza yaptım 1.5 ay oldu geçti hatta exper in keyfini bekliyoruz.

• O kadar beklenir mi. Sallıyorlar belli ki. Hiç beklemeyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaskosu olsun c180 olsun.

Eksper raporlarinin gelmesi uzun sürüyor ne yazikki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 14 Ekim 2018; 23:53:43 >
  • Öncelikle geçmiş olsun. Eğer yanlış anlamadıysam. Kavşağı dönmekte olan aracın önüne çıkmışsınız ve size çarpmış(duble yol olması durumu değiştirmez, öncelik her zaman kavşağı dönenindir) . Eğer kaza böyle olduysa kusuru size verirler. Gecikme ise normal değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.