Şimdi Ara

Kaza sonrası onarım ve ki haklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar dün bir kaza yaptım Ankara Batıkentte. Ben caddeden geliyordum karşı taraf sokaktan beklemeden direk öneme çıktı , çıktığı sokakta tabelada var ana yola çıkış tabelesi bana göre ben haklıyım sizin yorumunuzuda almak istiyorum. Karşı taraf haklı ise de sorun yok Kaskom var. Arabamın ön tampon kesin değişir fakat kaputu işlem ile kurtarabileceğini söylüyor özel ustalar , biliyorsunuz kaput değişince arabayı satmam zor olacak ayrıca yetkili Servis 4.000 TL civarı hasar kaydı olur diyor özel servis ustası 600 TL civarı diyor. Sizce ne yapmalıyım ? Aracım 2012 titanıum ford fiesta
     Kaza sonrası onarım ve ki haklı Kaza sonrası onarım ve ki haklı Kaza sonrası onarım ve ki haklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen haklısın .

Adama ver nakit 500 helalleşelim de.

İlla sigortadan yaptırılacaksa , parçaları orjinal temin ettirip dışarda taktırmak.
    Kaputu düzelttir , değiştirtme.
  • Aslında kaza öyle büyük değil. Bu fotoğrafları kesinlikle saklayın derim. 2.si Ankara'da o tamponu tamir edebilecek bir çok usta mevcut. Tampon çıkarılıp iç tarafından özel yapıştırıcı yada her ne kullanıyorularsa yaparla komple zımparalayıp boyarlar. Kaput zaten düzelir çok sorunu yok. Yani ufak boyalarla da yırtabilirsiniz. Eğer satarken değer düşüklüğü gibi takıntınız yoksa kasko ya da yaptırın. Hasar kaydı muhtemelen dedikleri gibi 4.000 civarı gözükür.
  • Siz haklisiniz.adam tali yolundan ana yola cikiyor.bide ben hakliyim demis.bence uyaniklilik yapiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: L&M

Sen haklısın .

Adama ver nakit 500 helalleşelim de.

İlla sigortadan yaptırılacaksa , parçaları orjinal temin ettirip dışarda taktırmak.
    Kaputu düzelttir , değiştirtme.

Ada'm para verme taraftarı olmadı.Bende özel ustaya yaptırma taraftarıyım exper yan sanayi parça taktıralım felan diyemez değilmi?

• %100 siz haklisiniz. koskoca isareti gormeyip yola atliyorsa birakin cezasini ceksin. yetkili servise verin aracinizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Aslında kaza öyle büyük değil. Bu fotoğrafları kesinlikle saklayın derim. 2.si Ankara'da o tamponu tamir edebilecek bir çok usta mevcut. Tampon çıkarılıp iç tarafından özel yapıştırıcı yada her ne kullanıyorularsa yaparla komple zımparalayıp boyarlar. Kaput zaten düzelir çok sorunu yok. Yani ufak boyalarla da yırtabilirsiniz. Eğer satarken değer düşüklüğü gibi takıntınız yoksa kasko ya da yaptırın. Hasar kaydı muhtemelen dedikleri gibi 4.000 civarı gözükür.

Fotoğraflar kesinlikle saklanacak yoksa anlatamayız derdimizi alana :) tamir plastik oldugu için açıkcası değiştirme taraftarıyım bende temiz dursun ama kaput kaporta aksamı ve önemli nokta o yüzden işlem olsun diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

Siz haklisiniz.adam tali yolundan ana yola cikiyor.bide ben hakliyim demis.bence uyaniklilik yapiyor.

Haklıyım da diyemiyor açıkcası ben polis çağralım haklıysan dedim tutanak tutalım oldugu gibi yazalım dedi
    Bu mesaja eklenen görseller:

Kaza sonrası onarım ve ki haklı

• Geçmiş olsun.Öbür tarafta Yol ver işareti var.Bu yüzden diğer araç hatalı.Orada levha olmasaydı siz suçlu olacaktınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

%100 siz haklisiniz. koskoca isareti gormeyip yola atliyorsa birakin cezasini ceksin. yetkili servise verin aracinizi.

Yetkili servise verince bende ceza çekmiş gibi oluyorum açıkcası :) aracı satarken tramer kaydı yüksek görünecek ve kaput değişmiş olacak çok ucuza satmam gerekir.

Exper sonucunda tüm suç karşıya verilirse değer kaybı davası da açacagım ayrıca arabam hatasızdı

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Geçmiş olsun.Öbür tarafta Yol ver işareti var.Bu yüzden diğer araç hatalı.Orada levha olmasaydı siz suçlu olacaktınız.

Teşekkür ederim açıkcası ikimizde yoldan çıkmışız levha olmasa suç yarı yarıya olur gibiydi

• Tampon tamiri çok gelişti parça değişmeden yapılır bu bence. Servisinde yaptırın değer kaybı davası açın. Zarar etmezsiniz. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: DrHolyday

Tampon tamiri çok gelişti parça değişmeden yapılır bu bence. Servisinde yaptırın değer kaybı davası açın. Zarar etmezsiniz. Geçmiş olsun.

Yetkili servisler Malesef direk değişime gidiyor uğraşmamak için

• Corolla bariz hatalı sürende dalgındı sanırım geçmiş olsun küçük bir hasar bu değişmeden yapılır.

• ben sizin yerinizde olsam servise veririm.kaputta değişsin tamponda.değer kaybı davası acarsınız ve bolca foto cekersiniz.satarken gösterirsiniz.dahada inanmıyorsa alacak olan kişiye sana satmıyorum kardeşim dersin.siz zararınızı değer kaybından karşılıycaksınız.satarkende indirimli satacaksiniz.
  • Hocam ben de bu tarz basit bir kaza sonucu aracı sağlam olsun diye servise götürdüm. Hasar kaydı yüksek göründü, değişmesi gerekmeyen parçası değişti.. Satarken sıkıntı oluyor bence yetkili servise götürmeyin, kaskodan özel serviste yaptırın

• o tabelayı boşunamı dikmişler
    tabiki siz haklısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06
    exper yan sanayi parça taktıralım felan diyemez değilmi?

Exper eğer karşı tarafın sigortasından işleme başlanırsa muadil benzer ürün yahut tamire gider / gidebilir.

Tramer ve değişimi takmayacaksan , aracını yetkili servise götürüp kendi kaskondan işlemleri başlatmalısın!
    Çünkü kasko Orjinal parça garantisi verir Trafik muadil & tamir ile gideremez ise , en son orj parçaya yönelir.

Basitçe anlaman için söylüyorum , sanki sen duvara vurmuşsun gibi aracını yetkili servise çekiyorsun , kaskodan yaptırın diyorsun ( böylelikle trafik sig eksper kime ne oran verdi kim haklı kim haksız sonucunu beklemiyor vakitten kazanıyorsun ) , sonra kasko şirketin sana orjinal ekipman parası ödeyerek servise yaptırıyor , akabinde bu parayı sen haklı isen karşı tarafın sigortasından alıyor ve sana herhangi bir zam yansımıyor.

Kısaca , karşı tarafın sigortasından başlarsan cümleye yan sanayi tamir olur kendi kaskondan başlatırsan orj parça.

• quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06
    exper yan sanayi parça taktıralım felan diyemez değilmi?

Exper eğer karşı tarafın sigortasından işleme başlanırsa muadil benzer ürün yahut tamire gider / gidebilir.

Tramer ve değişimi takmayacaksan , aracını yetkili servise götürüp kendi kaskondan işlemleri başlatmalısın!
    Çünkü kasko Orjinal parça garantisi verir Trafik muadil & tamir ile gideremez ise , en son orj parçaya yönelir.

Basitçe anlaman için söylüyorum , sanki sen duvara vurmuşsun gibi aracını yetkili servise çekiyorsun , kaskodan yaptırın diyorsun ( böylelikle trafik sig eksper kime ne oran verdi kim haklı kim haksız sonucunu beklemiyor vakitten kazanıyorsun ) , sonra kasko şirketin sana orjinal ekipman parası ödeyerek servise yaptırıyor , akabinde bu parayı sen haklı isen karşı tarafın sigortasından alıyor ve sana herhangi bir zam yansımıyor.

Kısaca , karşı tarafın sigortasından başlarsan cümleye yan sanayi tamir olur kendi kaskondan başlatırsan orj parça.

Teşekkür ederim verdiğin ayrıntılı bilgi için. Yarın gidip tur oto yetkili serviste ki usta konuşacağım kaputu değiştirmeden halledebilirmisin diyeceğim hallederim derse bırakacam aracı tampon için çıksa çıksa 2.000 TL hasar çıkar ama kaput değişecek derse özel yolu görünür bana

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

ben sizin yerinizde olsam servise veririm.kaputta değişsin tamponda.değer kaybı davası acarsınız ve bolca foto cekersiniz.satarken gösterirsiniz.dahada inanmıyorsa alacak olan kişiye sana satmıyorum kardeşim dersin.siz zararınızı değer kaybından karşılıycaksınız.satarkende indirimli satacaksiniz.

Hocam değer kaybı davalarında emsal örneklerde 1.500 TL civarı ücret ödenmiş yani 1.500 TL benim satarken düşeceğim parayı kurtarmaz Malesef , 2. El araç alınırken artık ilk iş sms atmak oluyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.