Şimdi Ara

Kaza Sonrası Karşı Tarafın Kaskosundan Gelen İhtarname. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
11
Favori
4.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hava yastıkları takımı 15.-20.000 TL arası . 43.000 TL sigorta ödeme yapıyor , aşmak artık çok kolay.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torice

Benim sigorta firmasında maksimum 500.000₺ yapabiliyordun. bu sene 1M₺ yapabilmeye başlanmış ben de yenilerken direk 1M₺ yaptırdım. Hep dikkat ederim bu konuya. Dediğiniz gibi araç fiyatları artık çok yüksek. Bir de zincirleme bir olaya sebebiyet versen 1M₺ de kurtarmaz artık.

Hocam sigortaya göre değişiyor sanırım. Benim Anadolu sigorta geçen senede bu senede 2500000 milyon TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, kaza nasıldı oldu. Hangi araca vurdunuz
  • -s-laughter kullanıcısına yanıt

Konunun ilk mesajındaki ihtarı okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. İhtara göre toplam zarar 37.518tl. ZTS araç başına 43 bin tl, kaza başına 86 bin tl ye kadar maddi zararı öder. Konu sahibinin sigorta şirketinden 21.487 tl almış gerisini istiyor kasko. Bu durumda zts'nın ödemek zorunda olmadığı bir şeyi istiyor olabilir ki konu sahibide ödemek zorunda olmayabilir. Ben konuya özel yazdım genel olarak değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 25 Nisan 2021; 18:10:11 >
  • Sizin sigortanız 21.000 kusur lirasını ödemiş neden tamamını ödemediğini öğrenmenizin yolu sigorta sözleşmesinde kloz ve muafiyetleri okumanizdir. İmm de önemli birden fazla araca hasar mi verdiniz de limit kurtarmadi ya da bir kloz ile tek sürücü muafiyeti gibi bir muafiyet mi uygulandı da bunun muafiyeti mi ya da orijinal parça muafiyeti vs mi var buna bakmak lazım.

Sigortaya ve acentenize sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 25 Nisan 2021; 23:9:10 >
  • Son durum nedir acaba, sigorta firmalarıyla görüşebildiniz mi? Bana da kaskonun bu yaptığı mantıklı gelmedi, bir açıklaması olmalı bunun.

• Geçmiş olsun. Karşı tarafın hasarı anlaşıldığı kadarıyla 37.500. Türkiye'deki bütün zorunlu sigortalar 2021 yılı için sabit olarak araç başı 43.000, kaza başı 86.000 teminat veriyor. Neden hepsini sigortadan almamışlar da birazını sizden istiyorlar. Sizden hiç para çıkmaması gerekmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 27 Nisan 2021; 19:34:0 >
  • şöyle olabilir mi? Sizin sigorta, bu araba 3 yaşını geçmiş, yasaya göre yan sanayi kullanma hakkımız var bu da 21.500 tutar daha fazlasını ben ödemem demiş, kasko da orjinal parça kullanıp fazlasını şahıstan istemiş olabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.