Şimdi Ara

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
5
Favori
10.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaw oyle bi anlatmislarki sanki hamile kadin olsa cocugu dusurecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Ataturk köylü milletin efendisi derken baya hata yapmis adamin yazdiklarina bak

• Öncelikle gecmiş olsun. Tuketici Mahkemesine tespit istemiyle başvurun ve gelecek bilirkişi raporuna göre (lehe gelirse) Yasal suresinde Tuketici Mahkemesine dava acabilirsiniz. Biraz meşakkatli bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Bir avukattan profesyonel destek alabilirsiniz.
    Edit: aracı Almanya'dan aldığınızı ve Alman plakalı olduğunu atlamışım. Bu yüzden Net bilgi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmelat_06 -- 18 Mart 2016; 21:47:03 >
  • Aynen tüketici mahkemesine başvurun ama şunu da yapabilirsiniz sadece durum tespiti içeren bir tespit davası açarsınız, bilirkişilerden rapor alınmasını sağlarsınız daha sonra bu mahkeme sonucunu bir noterden çevirttirir ve Alman makamları için kullanacağınızdan dolayı valiliklerde ya da kaymakamlıklarda apostille şerhi vurdurursunuz ya da direkt konsolosluğa götürür orada onaylattırırsınız. Bu son söylediğim şerh ya da onay kısmı çok önemli çünkü adam bu onaysız ben tanımıyorum diyebilir, ama daha kısa sürmesi için buradan BMW'ye karşı dava açacağınıza tespit davası açıp onaylı belgeyle Alman mahkemelerinde dava açmanız daha iyi olur, buradaki acente ile çalışsaydınız yani araç tr'den alınsaydı işiniz nispeten daha kolay olacaktı ama Almanya yazışmaları falan çok uzun bir süreç işler; bir avukata gidin yardımcı olacaktır, öncelikle tespit davası ile duruma dair elinizde kanıt olsun ardından Alman mahkemelerinde elinizdeki bilirkişi raporuyla BMW'ye karşı dava açın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bmw,VW uzak durulması gereken 2 otomobil markası. Buna kesin karar verdim.
  • Geçmiş olsun öncelikle. Bence açılmaması normal. Tam sınırda kalmış galiba. Belli şiddeti geçmedikçe açılmıyor genelde. Aracın kabini bütünlüğünü korumuş. Her toslamada açıksa şehir içi kazalarında masraf çok daha artardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali119 -- 18 Mart 2016; 22:59:27 >
  • Aklıma şu E250 konusu geldi:

http://forum.donanimhaber.com/m_78229051/tm.htm

Bu arada çok geçmiş olsun.

• hocam geçmiş olsun, hava yastığı bu kazada açılmayacak, ne zaman açılırdı merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.SERTAÇ

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Darbenin şiddetini kanıtlamak adına mahlemede yardımcı delil olarak bir araç kameranız olsaydı çekimler ile daha kolay davayı kazanma şansınız olabilirdi diye düşünüyorum.

Büyük geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Geçenlerde aynı şekilde kuzenimin aracına çarptılar. Ww tank gibi, çarpan araç dağıldı.

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut) Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)

Dağıldı dediğiniz arabanın tamponu plastik. Ne olacaktı ya:)

Siz kendi hasarınıza yanın. Albea şanslı.

Adamin arabada 10 bin hasar var albea da 1000tl tutmaz hala tas gibi diyor :))

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Darbenin şiddetini kanıtlamak adına mahlemede yardımcı delil olarak bir araç kameranız olsaydı çekimler ile daha kolay davayı kazanma şansınız olabilirdi diye düşünüyorum.

Büyük geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Geçenlerde aynı şekilde kuzenimin aracına çarptılar. Ww tank gibi, çarpan araç dağıldı.

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut) Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)

Senin tank dagilmiş be :) 10 bin masraf var albea da hic bisey yok tanpon degis devam et :) hala tank diyorsun :)

• Mercedes ile airbag sistemi aynı ise sağ sol 15 derece ve aracın mutlak orta alanından alınan 75 ve 105 dereceler arasında gelen darbelerde açıyor. Ki bu aynı değilse bile kullanım klavuzunda da yazar. Eğer kullanım klavuzunda sizin kazanız ile ilişkili bir açıda patlayacağı yazıyor ise dava açabilirsiniz. Çünkü beyan ettikleri şekilde açılmak zorundadır. Eğer çarpma açınız aralarda kalıyorsa hiçbirşey yapamazsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Dostlar merhaba,

Dün gece saatlerinde kırmızı ışıkta geçen Mercedes yandan vurdu ve tramvay yoluna fırlattı.

Arabada maddi hasar çok büyük durumda ve emniyet kemerleri takılı olmasına rağmen hava yastıkları patlamadı.

Araç sadece yandan değil fotoğraflardan da gördüğünüz üzere önden de yani hava yastığı sensörlerinden de darbe aldı.

Tutanaklarda karşı tarafın kırmızıda geçtiği net olarak belirlendi ve %100 suçlu durumda.

Araç Almanya'dan alındı ve bütün bakımları BMW yetkili serviste yapıldı.

Maddi ve manevi olarak hem karşı tarafa hemde Almanya BMW'ye dava açmak istiyorum.

Prosedürler hakkında bir bilgim yok bu konuda sizden bilgi istiyorum dostlar.

Bilir kişi raporunun hava yastığı açılmadı diye yazması yeterli olur mu? Yoksa üniversiteye arabayı çektirip oradan da rapor almalı mıyım? Eğer üniversite raporu gerekliyse bu işlemleri nasıl yapabilirim, üniversiteden randevu almak gerekiyor mu?

Aracın fotoğrafları:

Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)  Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)

Herkese teşekkür ederim.

Ayni olaydan tazminat kazanildi. Detayli bilgi icin ulasabilirsiniz.

• ben astra ile tekerleği kaldırıma vurdum yan hava yastıkları açıldı, bmw duman olmuş hava yastığı açılmamış ilginç
  • Araca bilgisayar yardımıyla bağlanıp kaza anında "ECU" ya ne kayıtlar geçmiş buna bakacaklar mutlaka yada baktır mutlaka.
    Ayrıca hızın, kazayı aldığın veya çarptığın noktalar, akünün şarj durumu, emniyet kemerinin işlevi vs çok şey değiştirir airbag sistemini.
    Bende 40-50km/s hızla bariyerin altına girdim ve bariyerden sekip 2.5 tur döndüm karda, emniyet kemeri takılıydı ve araçta airbag patlamadı, neden diye servise sorunca radyatörün üstünde kalmış bariyer ve hızım airbag için uygun değil gibi şeyler söylendi airbag patlasa pert olurdu vs denildi...
     Kaza geçirdim, airbag patlamadı BMW'ye nasıl dava açabilirim? (Kaza fotoğrafları mevcut)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChineseTranslator -- 19 Mart 2016; 1:36:04 >

• işte tam bir fırsat arabası, satacaksan haber ver

şaka bir yana, araçta büyük hasar yok, emin olun birçok kişi aracının böylesi bir kazada airbag açmamış olmasından memnun olurdu, tampon ve yeni nesil çamurluklar zaten en ufak darbede dağılacak şekilde yapılıyor, diğer yandan darbeyi de içeride emmesi açısından mantıken açması gerek ama şu da varki airbag sistemi dönem dönem kontrol edilmesi gereken bir sistem, bunu servisler de yapmıyor, bu yüzden meseleyi kovalarsanız birşeyler kazanacağınız kesin
  • Klavuzunu kontrol edin,belli bir hızın üzerinde olmazsanız açılmaz diye yazıyordu toyotanınkinde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım bu forumda okumuştum Mercedes takla atmış airbag ler açılmamıştı,geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 19 Mart 2016; 7:29:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Yaralandınızmı? sağlığınız yerindemi? eğer sizde birşey yoksa araç görevini yerine getirmiş demektir.. Airbaglerin sensörlerinin konumları var. Hiçbir marka 5 cm arayla sensör koymaz. Belli başlı tehlikeli bölgeleride konumlandırılmış sensörler.. Darbe oraya denk gelmediği zaman yapacak birşey kalmıyor. Bazen olmadık bir şeyde airbag açar bazende bu şekilde her yerinden darbede alsa patlamaz. BMW sensörü ön tampon demiri arkasında ve çamurluk ucuyla kule sacının bittiği yerde. tam oraya darbe almazsa patlamaz. Bence birşey çıkmaz .. zaman ve para kaybı olur, belki fabrika hatası vardır gerçekten ona birşey diyemem

Aracın hava yastıklarının açılması için aracın molekülerine mi ayrılması gerekir yani?

• Yukarıdaki arkadaşın demesi gibi vw olsa hadi anlatacağım ama demek ki ülkede bayağı BMW fanları da var.

Hocam öncelikle geçmiş olsun , hakkınızı sonuna kadar arayın çünkü siz yüzde yüz haklısınız. Millet dalga geçer gibi yok açı yok tampon sallamış.

• Geçmiş olsun öncelikle. Bu kazada hava yastıkları açılmamış ve arkadaş dava açacağını söylemiş. Bence haklı da. Hatta arka aksını kanalizasyon demirine(yanlış hatırlıyor olabilirim) vurup bütün hava yastıklarını açan Fiat Punto vardı bir ara forumda konusu var. Bu araç Önden darbe almış, alttan darbe almış, yandan darbe almış daha ne yapması gerek hava yastığı açması için. Neyse diyelim ki durum normal ve hava yastığı açılmadığı için açılan davayı kazanamayacak. Yine de sizler destekleyeceğinize BMW' nin avukatlığını yapar gibi bir tavır takınmışsınız. Merak etmeyin bu işi aylık on binlerce euro alarak yapan insanlar vardır.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.