Şimdi Ara

kaza anlarında etrafın bembeyaz olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • neden böyle oluyor? bisikletten düştüm ama o anı hatırlayamıyorum. normal zamanda yaşadığınız olayları hatırlarsınız ama kaza anında sanki her taraf bembeyaz oluyor ne olduğunu anlayamıyorsun. ölüm de böyleyse korkulacak bişey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Started_With_FX5200 -- 3 Ekim 2020; 18:45:25 >

• Biz minibüsle takla attık olay anı saniye saniye aklımda o ne olacak?

• Ben etrafın bembeyaz değil kapkaranlık olacağını düşünüyorum hele ibadet yapılmadığında durum çok vahim olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç kez ameliyat oldum, "uyutuldum". Daha doğrusu yoktum. Hiçbir şey olmayacak. Epikür gayet haklı. Ben varsam ölüm yok, ölüm varsa ben yokum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazısı beyaz görür bazısı siyah bazısı pembe. Bazısı hiçbir şey görmez. Belkide bilinç altıyla ilgilidir.

• Uyku ile narkoz etkisi altındaki uyku ve ölüm arasında bir ayrım yapmak lazım. Uyku dört fazdan oluşan, fazların yavaşça birbirine geçtiği, uyku ile uyanıklık arası durumların yaşanabildiği, rüya görülebildiği bir süreç.

Narkoz alındığında bu geçiş yok. Birdenbire sanki fişiniz çekiliyor.Rüyasız, hatırasız bir karanlık. Ölüm ise narkoz etkisine benziyor olmalı.

Uykuya dalarken uykuya daldığınla ilgili bir bilinç var ancak narkoz ve ölümde (muhtemelen) fiş çekiliyor, gelişimi yo, ansızın her şey gidiyor. Tünelin ucundaki ışık vb şeyler beynin oksijensiz kaldığı esnada yaşanan halüsinatif olgular olabilir. Ama ölümle doğrudan bağlantılı değil. Nitekim bu tür yaşantılar sonrası hayatta kalanlar var. Ölüme içsel bir süreç olsaydı bunları bilene rastlayamazdık.

• Nat Alianovna kullanıcısına yanıt
    Öldüğümüzün farkına bile varamadan yok olacağız. Gel gör ki öte dünya hayali ile kimilerinin hayatını mahveden tonla insan mevcut. Hayallerde yaşıyor bazı i.neler lafı ne kadar doğru bir laf...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.