Şimdi Ara

Kayseri'de balkonuna Birleşik Krallık bayrağı desenli havlu asan İranlı gözaltına alındı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Kayseri ismi Bizans'tan geliyor. Imperator Caesar Augustus'a ithafen şehrin ismi Caesarea. Bu adın Kaysariyah olan Arapça telaffuzu Türkçe'de Kayseri olmuş. Rumlar Bizans kartalı diye bilinen çift başlı kartalı Asyalılardan öğreniyor, ay yıldızı esasen sembol olarak kullananlar da Rumlar, yani Türkler Rumlardan ay yıldızı alıyor Rumlar da çift başlı kartalı muhtemelen Türklerden alıyor. İnsanların özellikle de kendisine gururla muhafazakar sıfatı yakıştıranların bilgisizliği muazzam bir düzeyde yani durum anlatılır gibi değil. Sıradan bir muhafazakar sıfatını taşıyacak ağırlığa bile sahip değiller.

Alıntıları Göster
    Ben de birşey ekleyim Kayseri Anadolu'da en fazla Ermeninin yaşadığı şehirlerden biriydi kentin nüfusunun önemli bölümünün köklerinde Ermenilik vardır

• Kayseri valiliğini tebrik etmek lazım.

Bir tebriğide konuyu buray kadar getiren duyarlı vatandaşlarımız da hak ediyor.

Allahtan Türk bayraklı desenli havlu yok. Yoksa Türk bayrağına kıçını sildi diye idam ile yargılardık elin İranlısını.
  • umarim kayseri valiliginin bu tavri tum ulkeye yayiyilir.

tabi arapca tabelalari unutmasinlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 20 Mayıs 2020; 15:40:33 >
  • Geçen yine dış mihraklarla savaşıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel ülkemde bir başka saçma gün temalı haberimizi de aldığımıza göre rahat edebiliriz.
    Bu arada eve yabancı bayrak asmak suç muymuş...? XD

• Yunanistan'ın bağımsızlık gününde Türk bayrağı açan biri vardı. Forumda "adamların ülkesine gidiyorsan kurallarına uyacaksın" diyen ergenler vardı. Ülkenin kurtuluş gününde 19.19'da işgal gücünün bayrağını açmak ne demek? Bunu vatansızlar ve pubg oynayan ergenler anlayamaz sadece.

• Suç aleti = Havlu ...... el konuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coca-Cola

Yunanistan'ın bağımsızlık gününde Türk bayrağı açan biri vardı. Forumda "adamların ülkesine gidiyorsan kurallarına uyacaksın" diyen ergenler vardı. Ülkenin kurtuluş gününde 19.19'da işgal gücünün bayrağını açmak ne demek? Bunu vatansızlar ve pubg oynayan ergenler anlayamaz sadece.
    19 Mayıs kurtuluş günü değil ki.19 Mayıs kurtuluş harekatının fitilinin ateşlendiği gün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

19 Mayıs kurtuluş günü değil ki.19 Mayıs kurtuluş harekatının fitilinin ateşlendiği gün.

Alıntıları Göster
    Hakikaten 180 derece fark varmış. Şeyi merak ettim kimden kurtuluş fitili ateşleniyor.

• quote:

Hakikaten 180 derece fark varmış. Şeyi merak ettim kimden kurtuluş fitili ateşleniyor.

Alıntıları Göster
    Sen kurtuluş günü diyorsun öyle bir durum yok.Ülkenin kurtuluşu 29 Ekim 1923'tür.Cumhuriyetle ülke kurtuldu anlatabildim mi 19 Mayıs kurtuluş harekatının başlangıç tarihidir.Onun dışında şehirlerin kurtuluşu ise bellidir misal İzmir 9 Eylülde kurtulmuştur.Adana 5 Ocak, 11 Nisan Şanlıurfa,Kilis 7 Aralık vs. vs zaten bunlar ayrı ayrı kutlanıyor.O Şehir özelinde olarak.
  • Bir ülkenin milli bayramının olduğu gün, hadi yabancısın haberin yok ikamet ettiğin ülkenin kültürüne bu kadar uzaksın eyvallah

Yahu bakıyorsun etraf Türk bayrağı dolu düşünemiyor musun bunu asmaman gerektiğini? Bu bayram neden kutlanıyor biz kime karşı savaştık? O bayrak bu topraklarda dalgalanmasin diye yuzbinler toprağa düşmedi mi?

19 Mayıs'ta o bayrağı asmak en hafif tabiriyle geri zekalılık, iş bilmezliktir. Provokasyon yoksa bile çok büyük bir salaklık var. (Ben provokasyon olduğunu düşünüyorum şahsen ama yok sayalım)

Duyarlı Kayseri halkına helal olsun.

Konuya gelen yorumlar yine şaşırtmadı. Arap aşıklarindan daha beter haldesiniz yemin ediyorum kadir misiroglu ve muritleriyle eşdegersiniz. Onlar araplar yuzune sıçsa yarabbi şükür diye şifa diye her yerine sürecek siz de batılılar yapsa aynısını yapacaksınız.

Gidin İngilterenin milli bayraminda gorunur sekilde asin caminiza Turk bayrağını ne oluyor? Yunanistan'da yapın hatta savasmadigimiz tarihsel dusmanligimiz olmayan yerlerde yapin o bayrağı yine indirirler adamlar kendilerince de haklı. Yaşadığın yere uyum saglayacaksin.

Aynı olayı şu şekilde yazsak: "İngiltere milli bayramında camına Türk bayrağı asan kişiler karakola götürüldü, bayrak indirildi"

Gelecek yorumlar: "iyi olmuş çomara, İngilterede neden bayrak asiyorsun"

"Yaşadığın yere uyum saglayamiyorsan işin ne orada çok seviyorsan gel Türkiye'ye. Yabancı ulkede Turk bayrağı açmak nedir"

Güzel ülkemden gerçekten umudum kesilmeye başlıyor milliyetçi bir insan olarak. Bir ülke düşünün ki yarısı arap aşığı, önemli bir kısmı ideolojik olarak teror destekçisi, diger kalan sözde aydın kısmı da Batı aşığı.

Hepsinin ortak özelliği eleştirel düşünme özelliğinden yoksun olması. Koyun gibi yaşaması. Zeka seviyeleri aynı. Birisi asgari ucretle yaşar yarabbi şükür der diğeri ayağı takilsa dusse ne bicim ulke Avrupa'da boyle mi moruk der, kendi vasifsizligini başarısızlıgini ulkeye yükler kendisi sorumluluktan kurtulur. Fırsatını bulduğu anda da vinlar ama sosyal medyada Atatürkçülük kasmaya devam eder.

19 Mayıs'ta İngiliz bayrağı asılmasını ölümüne savunulması da gördük bakalim daha neler gorucez. Milli değerleri önemsemek artık aşağılanma sebebi haline gelmiş.

Bu olayın bu kadar buyumemesi gerekiyordu zaten havlu indirilir eleman uyarılır devam edilir. Gündem olması bile hata gelen yorumlar ayrı facia.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Sen kurtuluş günü diyorsun öyle bir durum yok.Ülkenin kurtuluşu 29 Ekim 1923'tür.Cumhuriyetle ülke kurtuldu anlatabildim mi 19 Mayıs kurtuluş harekatının başlangıç tarihidir.Onun dışında şehirlerin kurtuluşu ise bellidir misal İzmir 9 Eylülde kurtulmuştur.Adana 5 Ocak, 11 Nisan Şanlıurfa,Kilis 7 Aralık vs. vs zaten bunlar ayrı ayrı kutlanıyor.O Şehir özelinde olarak.

Alıntıları Göster
    Büyüklerinle konuşurken siz diye hitap etmeli ve soruya yanıt vermelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coca-Cola -- 20 Mayıs 2020; 20:16:26 >
  • quote:

Büyüklerinle konuşurken siz diye hitap etmeli ve soruya yanıt vermelisin.

Alıntıları Göster
    Yaşın kaç senin.
  • İranda değil İngiltere için demiştim
  • Coca-Cola kullanıcısına yanıt
    Bunu diyenin nick adı Coca-Cola
  • İyi de adam İranlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

İyi de adam İranlı
    Biliyorum okudum mesajı yazmadan önce

Yani? Neyi değiştirir bu?

İranlı olup provokasyon yapamaz mı? Veya İranlı olup salak, geri zekalı olamaz mı? İngiliz bayrağı astı diye illa İngiliz olacak demiyoruz ki zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD88C7FAD -- 20 Mayıs 2020; 21:9:34 >
  • Kardeşim adam banyo yapmış. Havlusunu çamaşır ipine asmış. Öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Bu zaten suçda değil. Gözaltına alınan adamın beyanıda bu zaten.

Aşağıdaki videodaki kafayı yaşamayı bırakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

Kardeşim adam banyo yapmış. Havlusunu çamaşır ipine asmış. Öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Bu zaten suçda değil. Gözaltına alınan adamın beyanıda bu zaten.

Aşağıdaki videodaki kafayı yaşamayı bırakın.

Kardeşim diyorum ya provokasyon değilse de net bir şekilde salaklık, yanlış bir hareket. Yapmaması gerekirdi.

• Ya neyi yapmaması gerekirdi?

Adam duşa girdi havlusunu astı belki. İranlı adam niye provokasyon yapsın?
    Ülke paranoyak oldu. Totaliterliğin dibine vurduk. Bu olayın başka bir yorumu yok.
    Ben İngiltere'de yaşadım arkadaşlar. Adamların her bayramı dahil, her gün camımda Türk bayrağı asılıydı. Bir kişi de sen ne ayaksın demedi. Diyemez de, ülkemin bayrağı kardeşim, asarım kimse de karışamaz. Yiyen gelip bi laf etseydi. Polis de gelse direnirdim. Evimin camı kardeşim.
    Kaldı ki bu adamın bayrağı bile değil. Adamın ülkesi eski İngiliz sömürgesi neden İngiliz bayrağı asacak hem de Türkiye'de?
    ne yapsın havlusunu yatağa mı sersin?
    Kayserili, ülkeyi Katarlılara ve İngiliz tefecilere teslim edenlere tepki gösteriyor mu? Bence göstermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 20 Mayıs 2020; 22:7:1 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.