Şimdi Ara

Kaymak yok oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gerçekten iyi kaymak bulmak zorlaşmaya başladı krema gibi tuhaf bir şey oldu. Ünlü markaların paketteki kaymakları zaten krema. Restoranlarda verilen ve marketlerde açıkta satılanların da bazıları iyi bazıları değil. Gıda sanayisi geliştikçe kar amacı sağlamak için kullanılan içerikler nedeniyle ürünler gittikçe tuhaflaşıp acayipleşiyor. Sadece lezzeti kötüleşmekle kalmıyor sağlığa da zararlı hale geliyor. Kaymak tavsiyeleriniz nedir?
    Nerde o eski afyon kaymağı... Kaymak yok oluyor

• Son 1 yılda en az 10 çeşit kaymak denedim ve hepsi de kremaydı. Pahalısı da aynı ucuzuda..

O kadar deneyimden sonra en lezzetli olanlar;

1. Evimin dibinde ki emirgan sütiş in kaymağı.

2. Afyondan aldığım kaymak..

Peynircilerde ve marketlerde ki kaymak kesinlikle para tuzağı fabrikasyon krema..

Hakiki süt kaymağı için belirli bir parayı gözden çıkarmanız lazım. İstnabuldaysanız namlı gurme yi de tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Son 1 yılda en az 10 çeşit kaymak denedim ve hepsi de kremaydı. Pahalısı da aynı ucuzuda..

O kadar deneyimden sonra en lezzetli olanlar;

1. Evimin dibinde ki emirgan sütiş in kaymağı.

2. Afyondan aldığım kaymak..

Peynircilerde ve marketlerde ki kaymak kesinlikle para tuzağı fabrikasyon krema..

Hakiki süt kaymağı için belirli bir parayı gözden çıkarmanız lazım. İstnabuldaysanız namlı gurme yi de tavsiye ederim

Aynen bende katılıyorum. Emirgan Sutiş iyi. Açıklarda satılan kaymaklar da bazen fena değil ama en berbatları tereyağı kutusu gibi kapalı kutularda satılan markalı ve uzun ömürlü olanlar kaymak demeye bin şahit ister krema bile değil ne oldukları belli değil. Bari dürüstçe krema filan yaz kaymağın adını kirletme. Bilmeyen biri veya bir turist yese Türklerin şu ünlü kaymak deyip durduğu şey bumuymuş ne iğrenç bişeymiş filan der.

• bahçelievler siyavuşpaşa'da ayyıldız süt ürünleri var, kendi üretimleri olan kaymak güzel, klasik rulo şeklinde ve aroması hoş ...
    lakin bir sorun var, elemanlar güleryüzlü değil ...

@ledie
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani çok mu asık suratlı hiç mi gülmüyor? Büyük sorun bence hele kaymağı gülmeden almak bilmem sıkıntılı bi durum bence ama sormak lazım alırken gülerse biraz sorun olmaz
  • ledie L kullanıcısına yanıt
    uğrayın belki güler ...

@ledie
  • Gülmüyolarsa sıkıntı büyük

En son aldığım yerde de gülmediler ve kaymak bozuk çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye bazen gülüyor anlamadım kaymak hep aynı yerden gelmiyor mu? Kaymağın ömrü 2-3 gün oluyor ya bozuluyor ondan heralde.
    @shafter gerçek kaymak satıcısı 32 dişini gösterendir bide ghıhghıhghıh diye gülüyorsa köy mandası sütünden demek derler de bilmem artık ne kadar doğru
  • Bugün Sütiş ve Pamukkale denedim. Sizi temin ederim Migros'larda açıkta satılan Pamukkale çok daha iyi ve gerçekten harika süt tadı çok yoğun ama Sütiş'te krem şantimsi bir hal var süt tadını alamadım. Belkıs'ta iyidir sanırım.
  • kaymaktan cok iyi anlarim..

emirgan sutis bence denenmesi lazim kendileri uretiyor.
  • Kaymak konusunda bilirkişiyim ben, emirgandaki kaymağı tavsiye etmem rezil bir kaymaktır, bir kere yedik zehirlendik nerdeyse bayattı. Sakın orada yemeyin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.