Şimdi Ara

Kayıpsız Müzik Dinleme ( Ses Kartı + Kulaklık) ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ses kartı yerine şöyle bir şey aldım. İçerisinde hem dahili ses kartı var hem de midi kontrol.

Features

• High-resolution audio: 24-bit/96 kHz
    • High-resolution faders: 14-bit MIDI mode
    • Sampling up to 24-bit/96 kHz
    • XLR balanced main output (1-2)
    • XLR balanced microphone input
    • 2-Deck DJ controller
    • 2 Jog wheels with pressure detection
    • 8 Velocity pads
    • High-resolution controls: 14-bit MIDI mode on all faders
    • Brushed aluminium top panel
    • Steel base
    • Rugged casing supports any kind of mixing
    • Hook protects the USB connector from accidental disconnection
    • Changeable crossfader compatible (Mini-Innofader compatible)
    • Power adapter protects the audio from USB power fluctuations
    • Transport bag included
    • All-in-one design: controller + audio
    • Rugged metal enclosure for transport conditions
    • Light and compact enough to be carried on the shoulder

......

Kayıpsız Müzik Dinleme ( Ses Kartı + Kulaklık) ?

Gerçekten ses kalitesi büyük oranda fark etti.(rca hoparlör çıkış ve kulaklık/Pioneer HDJ 1000 ile denendi, Balanced çıkış daha denenmedi çünkü monitor yok.)

Mikrofon girişini daha deneyemedim çünkü XLR jack var. Onu da bir ara deneyeceğim.

@n0fx @travers @trkgncr

• Hayırlı olsun fakat çok farklı bir şey almışsınız. Böyle bir şey aradığınızı bilsem elimde DENON DN-X500 vardı. Baya uygun fiyata verirdim.

• yucelnet kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, iyi günlerde eskitin. Bunun için bir de live loop yapabileceğiniz bir daw gerekiyor muhtemelen. Ableton önerebilirim, bolca eğitim videosu var Youtube üzerinde.

• @travers @trkgncr

Çok teşekkürler arkadaşlar. Aslında böyle bir şey almayacaktım. Ses kartına dünyanın parasını vermektense içinde ses kartı olan bunu çok uyguna aldım. 2.el

Ben normalde FL Studio kullanıyorum. Ayrıca "M-Audio Oxygen 49 MK IV" midi klavyem de var.

Cevaplar, öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

• Arkadaşlar merhaba. Yeni bir konu açmak istemedim, sizleri burada böyle sohbetlerle görünce danışmak istedim. Rahatsızlık verdiysem affola. Sıradan bir ev kullanıcısı için asus xonar pciex 7.1 kartlar abartı mı olur? Evde normal 3.5mm girişli hifi denecek kalitede kendi yaptığım ses sistemimi kullanıyorum. Bağlantılarını da yıllardır bilgisayar anakartının ses çıkışını kullanıyorum. mesela windows ses ayarlarında cd kalitesinde dinlediğim müzikten haz alamazken bunu stüdyo kalitesine çektiğimde inanılmaz değişim hissediyorum. Anakartın ses çıkışında böyle bir fark hissedebiliyorsam ses kartıyla inanılmaz fark yaratacakmış gibi bir his var içimde 😀
    sizce şu piyasada 2.5 3 bin lira para verilip ses kartı almaya değer mi? Kesin alacam gibi bakmıyorum. amacım sadece kullanıcı tecrübesi olan arkadaşlardan fikir benimsemek. Kolay gelsin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt

Bence anakartın ses yongası ile ses alırken alttan bir dip ses (cızırtı) gelmiyorsa ses kartı almanıza gerek yok derim. CD ve stüdyo seçenekleri arasındaki fark muhtemelen bit değerinden kaynalanıyordur. Biri 16-bit, diğeri 24-bit ise çok şey değiştirir muhtemelen. Çünkü hoparlörden gelen bütün seslerin şiddetini daha geniş aralıkta, daha doğru bir seviyede çalabiliyorsunuz yüksek bit değeri ile. Ses kartı kısmına bence ya aldığınız sesten memnun değilseniz ya da sesle beraber elektriksel parazit sesleri de duyuyorsanız ihtiyacınız olur.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.