Şimdi Ara

Kavisli ekran tasarımı orta seviye Samsung telefonlara da gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı telefon pazarında artan rekabet, lider Samsung’u yeni hamleler yapmaya itiyor. Daha önce AMOLED ekran ve metal kasa gibi Premium özellikleri orta seviye telefonlarına da sunan Samsung şimdi asıl silahını hazırlıyor.

Önemli koz olacak

Uzun yıllardır Samsung’un en önemli silahı olarak görülen kavisli ekran tasarımı yakın zamanda orta seviye telefonlara da gelebilir. Firmanın yaptığı patent başvurusu LCD ekranların kavisli hale getirilmesini konu ediniyor.

Ayrıca Bkz.Samsung ekran üzerinden ses iletim teknolojisini CES 2019 fuarında tanıtacak

Normalde LCD ekranların üretim sürecinde bükülmesi pek mümkün olmuyor. Bu bakımdan da OLED ekranlar tercih ediliyor. Samsung ise LCD ekranın cam arka kısmını plastik bir çözüm ile değiştirmiş. Böylece ekran esneklik kazanırken kırılmalara karşı da dayanıklı hale gelmiş.

Samsung amiral gemilerindeki dikkat çekici özellikleri alt seviye telefonlarına da sunmak istediklerini dile getirmişti. Kavisli ekran tasarımı da bunlardan birisi. Orta seviyede kavisli ekran tasarımı elbette rekabette farklılaşmak anlamına geliyor.

Şimdilik gelecek planları ile ilgili net bilgiler yok. Bu bakımdan yılın ortalarına doğru bir gelişme olabilir. Muhtemelen Galaxy A veya Galaxy J serileri içerisinde bir hamle görebiliriz.

• Orta sınıfı 4000TL olursa biraz zor satar.

• Kavisli ekran kadar saçma sapan tasarım yoktu standart haline gelmesi büyük saçmlaık ötesi.

• Üst seviye Samsung telefonların fiyat farkının ne anlamı kalır?

• Bu segmentte en önemli koz para. Gerisi alınabilirliği etkileyen diğer etkenlerden ibaret.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kavisli ekran seven var mı? ben özellikle düz olsun rahat dokunulsun istiyorum.

• Bu tasarımın görselden başka hiçbir işe yaramadığını ve işlevselliği mahvettiğini düşünen bir tek ben miyim?

Hem ekran alanımdan çalıyor, hem cihazımı çok dayanıksız yapıyor, hem de bir şey olursa değişmek için ödeyeceğim parayı katlıyor, yemişim öyle işi!!!

• Beklediğimiz haber bekledigim haber bu orta seviye telefonlara hatta alt seviyeye bile gelmeni kimse tutamaz artık Samsung u çünkü ayrımcılık yapmadan devam ediyor üst model satabilmek için artık özellik artırması gerekecek tabiki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • intel7mix kullanıcısına yanıt
    Çentik diyorum daha kötüsü yok.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Çentikli cihazlar bu kadar satıyorken demek çokta herkesin umrumda değil. Keşke hiç tanışmasaydık dediğimiz teknoloji harikasıdır kendisi. İlerde unutulup gitmesi dileğiyle.
    Anlık döneme oynayan firmanın anlık ürettiği bir nanedir. Land rover cip gibi. 2 sene sonra süründürür.
    Talep varsa satar mantığı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Salak Amerikalıların salak millyetçilği ... Aptal aptal tasarımlar ve reklamlar. İphone xr ve ipad pro reklamları ve facetime reklamı midemi bulandırıyor. Bir motorola reklamları htc reklamlarına samsung a balıyorum bir de apfel a ...
  • Kavisli ekranın herhangi bir özelliği olmasa da tasarıma kesinlikle çok büyük şıklık katıyor. Telefonun duruşu değişiyor.
  • konuşmak için biraz çaba sarf etmek gerek sanki.
    Öyle deme dizayn tasarım yapıyorlar tabi yerseniz. Yiyen var ki halen satış yapabiliyorlar. Kötü günler çok yakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.