Şimdi Ara

KATKI KREDİSİ GERİ ÖDENİYORMU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başvuru yapıcam ama katkı kredisini geri ödüyomuyuz yani devletin bizim yerimize üniversitenin esabına yatırdığı harç parasını?

• geri ödeniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hercule Poirot -- 15 Ağustos 2008; 17:43:43 >
  • 2. Burs veya Öğrenim kredisi istiyorum

Ben geri ödemeli burs istemiyorum acaba yukaridakini mi seçmem gerekiyo?Öğrenim kredisi geri ödeniyo mu?
  • öğrenim kredisiyle katkı kredisi geri ödeniyormuş
  • Öğrenim kredisi de mi geri ödemeli yuh

E ben geri ödemeli almak zorundamıyım yani belki sadece burs için başvuru yapmak istiyorum.
  • Kredi adı üzerinde...Kredilerin hepsi geri ödemelidir...Banka'dan kredi almıyorsunuz da devletten kredi alıyorsunuz fark bu...

Burslar karşılıksızdır...Karşılıklı burs dedikleride Kredi'den başka birşey değildir
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur_1903

Öğrenim kredisi de mi geri ödemeli yuh

E ben geri ödemeli almak zorundamıyım yani belki sadece burs için başvuru yapmak istiyorum.

Arkadaşım başvuru formunda "Burs veya Öğrenim Kredisi İstiyorum" seçeneği var dikkatli bakarsan. O seçeneği seçeceksin. Senin için öncelik burs olacak. Burs çıkmazsa öğrenim kredisi verecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilish_ -- 15 Ağustos 2008; 18:57:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilish_

Arkadaşım başvuru formunda "Burs veya Öğrenim Kredisi İstiyorum" seçeneği var dikkatli bakarsan. O seçeneği seçeceksin. Senin için öncelik burs olacak. Burs çıkmazsa öğrenim kredisi verecekler.

Evet biliyorum ama benim demek istediğim şuydu ya geri ödemesiz burs istiyorum o olmazsa geri ödemeli istemiyorum.Ama öyle bi seçenek maalsef yok.
  • quote:

quote:

Evet biliyorum ama benim demek istediğim şuydu ya geri ödemesiz burs istiyorum o olmazsa geri ödemeli istemiyorum.Ama öyle bi seçenek maalsef yok.

Evet bence de saçma bir oaly. O seçeneği de koymaları gerekirdi. Ama bence sen seç dediğimi. Zaten burs çıkar büyük ihtimal.

• quote:

quote:

Başbakanlık Bursu Var Geri Ödenmiyor .. Ailenin Aylık Gelirine Bakılıyor Diye biliyorum o Bursta

• Peki öğrenim kredisi veya katkı kredisi çıkarsa almaktan vazgeçebiliyomuyuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozbrme1

Peki öğrenim kredisi veya katkı kredisi çıkarsa almaktan vazgeçebiliyomuyuz

kaptan buna başvurma vakti geçti mi ya iddaa paramız çıkardı
  • ortk başvurular henüz başlamadı okul bi başlasın ondan sonra bilgilendirirler sizi sanırım ocak civarı başlarsınız almaya , ha diyelim ki başvurdunuz çıktıda o durumda almak için dilekçe veriyorsunuz ve noterde imzalar atılıyor , isteyen çıktığı taktirde almayabilir krediyi
  • Daha yeni başladı yumul

@rıza dostum teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orjinalden alıntı: ozbrme1

Peki öğrenim kredisi veya katkı kredisi çıkarsa almaktan vazgeçebiliyomuyuz

kaptan buna başvurma vakti geçti mi ya iddaa paramız çıkardı

• yumulacağız da nereden? bu bölümün sorumlusu bir rehber yapsaydı
    bilmiyorumki nasıl olacak
  • devlet yurdunun aylık ücreti ne kadar bilen var mı
  • 75 ytl ama aylık ücreti yüksek yurtlar var onlarda 88 ile 144 arasında yurt başvurularınıhttps://yurtkur.osym.gov.tr/ adresten yapabilirsin

quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

devlet yurdunun aylık ücreti ne kadar bilen var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.