Şimdi Ara

KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
17
Favori
596.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sımdı bu phılıps alu portakalı ıyı sıkmıyomu bu sonuc mu cıkıyor ortaya ona gore karar verecegım

bende moulınex ve phılıps arasında kaldım
  • Ufak tefek birşey alın.
    meyvaları ikiye üçe bölerek kullanın.
    Çünkü Sistem hepsinde aynı.

+Meyvanın içinide görmüş olursunuz.
    +Temizliği kolay oluyor.
    +Daha ucuz.

Benden söylemesi.
  • Kaliteli ve gerçekten çok ergonomik bir meyve sıkacağı...

3 lt posa kabı.
    1 lt meyve suyu saklama haznesi.
    2 hız ayarı.
    Güvenlik kilidi.
    Güçlü 850 Watt motor.
    2 yıl garanti.

http://www.magaza24.com/kenwood-kati-meyve-sikacagi-p-103977.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: iippeekk

arkadaslar merhaba

sımdı bu phılıps alu portakalı ıyı sıkmıyomu bu sonuc mu cıkıyor ortaya ona gore karar verecegım

bende moulınex ve phılıps arasında kaldım

Ben de Philips 1861 var 1 senedir. Çok memnunum. Portakalı soyup 1. kademede sıktığın zaman harika oluyor. Havuç, elma, portakal, mandalina, kivi, armut sıkıyorum daha çok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gaberdiye

Sinbo Sj-3119 Katı Meyve Sıkacağı

http://www.ekoal.com/store/ProductDetails.aspx?productId=71224

KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE

evet katılıyorum güzel bir ürün epey donanıma sahip

• anneler günü için anneme sinbo 3122 yi 89 liraya aldım.6 taksitlle carrefourdan.fiyatı gayet uygun geldi.inşallah iyi çıkar anneme mahcup olmayız.
  • bende philips 1861 modelini almış bulunuyorum peşin 250 tl ye alabildim dogubank tan urun malesef kara borsaya dusmus.Neyse sormak istedigim sey meyvaları butun sekilde sıkabileceginden bahsediliyor peki seftali veya kayısı gibi sert cekirdekleri olan meyvelerde de aynı şey gecerli olurmu bu konuda tecrube edinen varmı yani cunku mesela biliyosunuzki kayısının oldukça sert bir çekirdegi var kesicisinin dislerinin kırılması soz konusu olurmu
  • merhaba

bende 2 gün önce dartyden 249 tl vade farksız philps 1861 alu aldım çok araştırdım en iyisi buydu bence mükemmel bir ürün herkese tavsiye ederim ama bazı tereddütlerim var kullanım açısından eğer bu cihazı uzun süreden beri kullanan arkadaslar varsa yardım istiyorum

1- Ürünün kullama kılavuzunda bazı içecek tarifleri var mesela aynen şöyle yazıyor.....

Meyve kokteyli
    -- 4 adet orta boy kayısı, çekirdekli ((( İŞTE BUNU ANLAMADIM MESELA ÇEKİRDEKLİ YAZIYOR ZARAR VERMEZMİ ))))
    -- 2 kap küp şeklinde kesilmiş soyulmuş kavun
    -- 1 büyük boy elma, sapı çıkarılmış
    -- 1 adet soyulmuş portakal
    1 Tüm meyveleri meyve sıkacağında iyice karıştırın ve buz ekleyerek derhal servis yapın.

2- Bunu hiç anlamadım elmanın sapını çıkararak atın diyor ama bakın ne yazıyor cihazın içindeki içecek tarifleri bölümünde

Ananas, şeftali ve armut suyu
    -- 1/2 soyulmuş ve ikiye kesilmiş ananas
    -- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali
    -- 2 adet sapı çıkarılmış, küçük armut
    1 Ananas, şeftali ve armudu meyve sıkacağında sıkın. Derhal servis yapın.

Evet bende kullanma kılavuzunda yazana uydum ve şeftali soydum ve attım sonuç mükemmel o çok sert olan çekirdeği paramparça etti ama bende makine o işlemi yaparken dedim herhalde makine gitti inanılmaz bir ses bir gürültu şaşırdım kaldım.

Ertesi gün philps sirkececi küçük alatler servisini aradım dedim böyle böyle şeftali sıktım çekirdekle beraber adam dedi olmaz sakın yapmayın cihaza zarar verir ama dedim kendi kitabında

-- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali sıkın yazıyor soyun diyor çekirdeği çıkarın demiyor adam belki çeviri hatası olmuştur falan filan yapmayın anlamadım gitti eğer bu cihazı kullanan tecrübeli arkadaslar varsa yardım istişyorum..

teşekkürler şimdiden bu sayfayı takip ediyor olucam

• Herkese merhaba, Moulinex katı meyve sıkacağı aldım.
    Elmayı bütün veya büyükse ikiye bölerek çekirdeklerini çıkartmadan
    Şeftalinin çekirdeğini çıkararak 2 parça halinde
    Vişneleri bütün çekirdekleriyle
    Üzümleri de küçük saplarıyla sıkabiliyorsunuz.
    Güzel sıkıyor tamam da çok köpüklü oluyor sanki meyvenin tadı değişmiş gibi sonra acayip bir mutfak kirliliği meydana geliyor. Çok iş çıkıyor. Cihazın filtresinin etrafı meyve parçalarıyla doluyor, yıka yıka bitmiyor ve ben 2 bardak meyve suyu elde etmek için yarım saat mutfakta kalıyorum.
    Çalışan insanlarız zaman kısıtlı tamam çocuğuma katkısız meyve suyu içirmek istiyorum ama bilemiyorum... ben ürünü iade etmeye karar verdim Daha alalı 4 gün oldu ve satıcı mağaza ile konuştum. Ürünü alacaklar.
    Aldığım ürün şu :

Ürün çok büyük ve çok yer kaplıyor ayrıca. Bu işin daha pratiği yok mu merak ediyorum. Koca bir alet, devasa bir kirlilik elde edilen sonuçla orantılı değil!

Not: Bu ürünü alan ya da alacak olanlara bir tavsiye; posa kabına poşet yerleştirirseniz bir kap yıkamaktan kurtulursunuz :)

• Arkadaşlar ayvayı bile sorunsuz sıkabilen makina varsa onu alacağım.
  • Arkadaşlar en sonunda bende birtane aldım. Philips alacaktım. son birkaç aydır bir türlü stoklara giremedi. Philips bulamadığım için Molunex alacaktım, internette dolaşırken Bosch'un MES 3000 diye XXL boyutlarında yeni bir model katı meyve sıkacağı çıkmış.
    Çarşıda bizim bosch bayisine gittim. Bayideki abimiz tanıdıktı. Bana ev hediyesi olarak çok uygun fiyata verdi, ürünü.

Ürün hakkında kendi kişisel sitemde bazı bilgileri paylaştım. İnceleme Burada, reklam olmasın diye site adı yazmıyorum.

• Ürünü daha yeni aldık, birgün bile olmadı alalı. Daha 2 adet elmanın suyunu çıkardık. Şimdilik olumsuz veya olumlu birşey söyleyemiyorum. Ama ürün Philips'e çok benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtarik34

merhaba

bende 2 gün önce dartyden 249 tl vade farksız philps 1861 alu aldım çok araştırdım en iyisi buydu bence mükemmel bir ürün herkese tavsiye ederim ama bazı tereddütlerim var kullanım açısından eğer bu cihazı uzun süreden beri kullanan arkadaslar varsa yardım istiyorum

1- Ürünün kullama kılavuzunda bazı içecek tarifleri var mesela aynen şöyle yazıyor.....

Meyve kokteyli
    -- 4 adet orta boy kayısı, çekirdekli ((( İŞTE BUNU ANLAMADIM MESELA ÇEKİRDEKLİ YAZIYOR ZARAR VERMEZMİ ))))
    -- 2 kap küp şeklinde kesilmiş soyulmuş kavun
    -- 1 büyük boy elma, sapı çıkarılmış
    -- 1 adet soyulmuş portakal
    1 Tüm meyveleri meyve sıkacağında iyice karıştırın ve buz ekleyerek derhal servis yapın.

2- Bunu hiç anlamadım elmanın sapını çıkararak atın diyor ama bakın ne yazıyor cihazın içindeki içecek tarifleri bölümünde

Ananas, şeftali ve armut suyu
    -- 1/2 soyulmuş ve ikiye kesilmiş ananas
    -- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali
    -- 2 adet sapı çıkarılmış, küçük armut
    1 Ananas, şeftali ve armudu meyve sıkacağında sıkın. Derhal servis yapın.

Evet bende kullanma kılavuzunda yazana uydum ve şeftali soydum ve attım sonuç mükemmel o çok sert olan çekirdeği paramparça etti ama bende makine o işlemi yaparken dedim herhalde makine gitti inanılmaz bir ses bir gürültu şaşırdım kaldım.

Ertesi gün philps sirkececi küçük alatler servisini aradım dedim böyle böyle şeftali sıktım çekirdekle beraber adam dedi olmaz sakın yapmayın cihaza zarar verir ama dedim kendi kitabında

-- 2 adet soyulmuş ve soğutulmuş şeftali sıkın yazıyor soyun diyor çekirdeği çıkarın demiyor adam belki çeviri hatası olmuştur falan filan yapmayın anlamadım gitti eğer bu cihazı kullanan tecrübeli arkadaslar varsa yardım istişyorum..

teşekkürler şimdiden bu sayfayı takip ediyor olucam

El-insaf arkadaşım, şeftali hiç çekirdeğiyle sıkılır mı?Makineye ve çevreye zarar verebileceği gibi zaten çekirdeğin kendisi de bir hayli zehirli maddeler bulunduruyor.Aman dikkat!

• bende blue house aldım 199 a 8taksit. 800 wattlık.gayet memnunum.
  • Bosch ile çekirdeksiz izmir üzümü sıkmak istedim. Üzüm tanelerini doldurdum, bastım düğmeye. Üzümlerin suyunu çıkardı çıkarmasına, ama tam sıkmadan bütün üzüm tanelerini posa kabına fırlattı. Üzümün suyunun %60'ı nı biriktirme kabına, geri kalan suyu ise posa haline getirdi. Yani suyun bir kısmı posa kabında birikti.

Anladımki katı meyve sıkacakları yumuşak meyveleri sıkmakta pek verimli değil. Heleki XXL boyutlarında büyük meyveleri sıkmak için olanlarında, yumuşak ve küçük taneli meyveleri posa kabına çok çabuk atıyor. Çok verimli olmuyor. Tahmin ediyorum, bütün katı meyve sıkacakları bu şekilde. Portakal, mandalina, şeftali, üzüm gibi meyveler için narenciye sıkacaklarından almakta fayda var.
  • philips hr1861 alu kullanıp memnun olmayan var mı arkadaşlar, bir de fiyatları ne civarda acaba, piyasada pek bulunmuyor sanırım, internet sitelerinde var ama hangisine güvenip alacağımı bilemedim, son zamanlarda alan arkadaş var mı acaba aramızda?
  • arkadaşlar 1 haftada 1 cevap bile gelmedi, ben de dün metroda hr1865 gördüm ve aldım, biraz pahalı oldu sanırım 369 tl ama parasının hakkını verecegini düşünüyorum, kullanınca deneyimlerimi paylaşırım...
  • Ben de bugünlerde bir katı meyve sıkacağı alacağım.

Sanıyorum 200-250 TL bütçe aralığında en çok tercih edilen cihazların başında Philips HR1861 ALU geliyor.

Dün akşam Philips, Arzum, Moulinex, Fakir, Essenso vb. olmak üzere 150-300 TL fiyat aralığında birçok katı meyve sıkacağına yakından baktım. Öncelikle bu dizaynı ilk önce kim yaptıysa tebrik ediyorum, çünkü tüm markaların çalışma sistemi ve bıçak diyebileceğim meyvelerin parçalanarak suyunun çıkartıldığı bölüm aynı. Sadece bıçakları arasında ufak tefek dizayn farkları var.

Arzum AR-155 link 170 TL fiyatla satılıyor. Özellik ve dizayn olarak Philips HR1861 ALU'ya çok benziyor (bıçakları neredeyse aynı, 700w güç, 1,2 LT kapasite, sürahi dizaynı vb).

Philips 1861 ALU ise 240 TL'ye satılıyor (güncel HB fiyatı bu. Carrefour'da 299 TL idi).
    Ayrıca Essenso'nun da 1000w gücünde bir modelini gördüm. O da fena gözükmüyordu ama sürahisi pek hoşuma gitmedi. Bir de yanlış hatırlamıyorsam bıçak dizaynını da çok beğenmemiştim.

Çok fazla memnun kullanıcısı olduğu için gönlüm Philips 1861 ALU'dan yana. Hatta bir arkadaşımda bizzat denedim. Çekirdekli üzüm suyu çıkartmıştık; sonuç gayet başarılı idi. Ancak Arzum AR-155 %30 daha uygun fiyatıyla hemen hemen aynı işi yapacaksa, ayrıca yerli üretici olduğu için onu da tercih edebilirim. Burada sorun şu. Her ne kadar çok benzer olsalar da verdikleri sonuçlar arasında fark olabilir. Bu da ancak iki modeli de kullanıp anlayabileceğimiz birşey.

Benim gibi bu yakın zamanda bu cihazı araştıranlara iki sorum olacak :

1) Arzum AR-155'in performansı hakkında tecrübesi olan var mı ?
    2) Sirkeci tarafında Philips HR1861 ALU'nun yaklaşık fiyatını biliyor musunuz ? Mağaza adı istemiyorum, sadece piyasa fiyatı... Eğer en fazla 220 TL civarına bulunamıyorsa oraya kadar gitmeye gerek yok; internetten sipariş verebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ben de bugünlerde bir katı meyve sıkacağı alacağım.

Sanıyorum 200-250 TL bütçe aralığında en çok tercih edilen cihazların başında Philips HR1861 ALU geliyor.

Dün akşam Philips, Arzum, Moulinex, Fakir, Essenso vb. olmak üzere 150-300 TL fiyat aralığında birçok katı meyve sıkacağına yakından baktım. Öncelikle bu dizaynı ilk önce kim yaptıysa tebrik ediyorum, çünkü tüm markaların çalışma sistemi ve bıçak diyebileceğim meyvelerin parçalanarak suyunun çıkartıldığı bölüm aynı. Sadece bıçakları arasında ufak tefek dizayn farkları var.

Arzum AR-155 link 170 TL fiyatla satılıyor. Özellik ve dizayn olarak Philips HR1861 ALU'ya çok benziyor (bıçakları neredeyse aynı, 700w güç, 1,2 LT kapasite, sürahi dizaynı vb).

Philips 1861 ALU ise 240 TL'ye satılıyor (güncel HB fiyatı bu. Carrefour'da 299 TL idi).
    Ayrıca Essenso'nun da 1000w gücünde bir modelini gördüm. O da fena gözükmüyordu ama sürahisi pek hoşuma gitmedi. Bir de yanlış hatırlamıyorsam bıçak dizaynını da çok beğenmemiştim.

Çok fazla memnun kullanıcısı olduğu için gönlüm Philips 1861 ALU'dan yana. Hatta bir arkadaşımda bizzat denedim. Çekirdekli üzüm suyu çıkartmıştık; sonuç gayet başarılı idi. Ancak Arzum AR-155 %30 daha uygun fiyatıyla hemen hemen aynı işi yapacaksa, ayrıca yerli üretici olduğu için onu da tercih edebilirim. Burada sorun şu. Her ne kadar çok benzer olsalar da verdikleri sonuçlar arasında fark olabilir. Bu da ancak iki modeli de kullanıp anlayabileceğimiz birşey.

Benim gibi bu yakın zamanda bu cihazı araştıranlara iki sorum olacak :

1) Arzum AR-155'in performansı hakkında tecrübesi olan var mı ?
    2) Sirkeci tarafında Philips HR1861 ALU'nun yaklaşık fiyatını biliyor musunuz ? Mağaza adı istemiyorum, sadece piyasa fiyatı... Eğer en fazla 220 TL civarına bulunamıyorsa oraya kadar gitmeye gerek yok; internetten sipariş verebilirim.

Biraz yukarılara Dikkatle bakarsan yada bir önceki sayfada bir arkadaşımız almıştı sirkeci tarafından mal karaborsa gibi birşeydi bence şu an en uygun HB.saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal
    Biraz yukarılara Dikkatle bakarsan yada bir önceki sayfada bir arkadaşımız almıştı sirkeci tarafından mal karaborsa gibi birşeydi bence şu an en uygun HB.saygılarımla

Cevap için teşekkürler.
    Ancak biraz yukarıda dediğiniz ve Doğubank civarında Philips 1861'in fiyatını 250 TL olarak belirten mesajın tarihi 25 Mayıs 2009, yani 3 ay önce yazılmış. Benim ihtiyacım olan daha güncel bilgi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.