Şimdi Ara

KATI MEYVE SIKACAĞI TAVSİYE (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
17
Favori
596.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende düşünüyorum katı meyve sıkacağı bir sitede buldum ne kadar gerçekçi yada site ne kadar güvenilir bilmiyorum kapıda ödemeside mevcut aslında ne dersiniz

Moulinex Frutti Pro Katı Meyve Presi

Ürün Fiyatı: 106,00 TL
    KDV Dahil Havale Fiyatı: 121,33 TL
    KDV Dahil: 125,08 TL
    Teslimatta Ödeme:* 125,08 TL

http://www.makdis.com/site/page.asp?dsy_id=29558&ref=akakce&v=1.65

burda 800 watt diyor ama sanırım yanlış yazılmış bence ne dersiniz

yada bu arzum

http://www.webdenal.com/store/arzum-ar-155-mela-kati-meyve-sikacagi_fiyat.htm?idProduct=89771&idCategory=343&topnavCategory=230

kararsızlık kötü sizin fikriniz arkadaşlar eşime hediye düşünüyorum

• Philips HR 1861 Alu Katı Meyve Sıkacağı dün elime ulaştı,
    şimdilik elma, havuç, nar, portakal, mandalina sıktım
    sonuç gerçekten de harika
    posa atık kabına hiç sulu kısım atmıyor
    evdekilerde inanamadı bu duruma
    çok memnun kaldım
  • Arkadaşlar,
    Ben de katı meyve sıkacağı almak istiyorum, konuyu başından itibaren okudum ve Philips almaya karar verdim.
    1861 ve 1865 modelleri arasında ne fark var anlayamadım. Yukarıdaki mesajlarda bir arkadaş 1865'in ağzı daha geniş demiş ama sanırım öyle bir şey yok. İnceledeğim kadarıyla tek fark 1865 için "Meyve suyu hazırladıktan sonra damlamayı durdurur" yazıyor ama emin olamadım.
    Fiyat olarak da epey fark var. 1865 almaya değer mi ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 11 Ocak 2010; 14:29:30 >
  • Tıklayınız

Yukarıdaki ürüne takıldım. Aslında görmek isterim ama Kenwood ürünleri nedense piyasada pek yok özellikle bulunduğum ilde(izmit). Ürünün sanırım tek dezavanatajı bana göre malzeme gözünün ufak olması o da o kadar önemli değil. Ama canlı canlı görsem güzel olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

Arkadaşlar,
    Ben de katı meyve sıkacağı almak istiyorum, konuyu başından itibaren okudum ve Philips almaya karar verdim.
    1861 ve 1865 modelleri arasında ne fark var anlayamadım. Yukarıdaki mesajlarda bir arkadaş 1865'in ağzı daha geniş demiş ama sanırım öyle bir şey yok. İnceledeğim kadarıyla tek fark 1865 için "Meyve suyu hazırladıktan sonra damlamayı durdurur" yazıyor ama emin olamadım.
    Fiyat olarak da epey fark var. 1865 almaya değer mi ne dersiniz?

evet ben yazmıştım. 1865in 1861den farkı ağzının 1cm kadar geniş olması ve surahiye meyve suyunu akıtan ağızın el yordamıyla yukarı kaldırılabilmesi ve bu sayede damlamayı kesmesi. aradaki fiyat farkına kesinlikle değmez. 1861 fiyat/performans açısından piyasadaki en iyi makine.
  • Philips 1861 modelini aldım pratikev.com dan 255 liraya.
    İlk olarak kivi denedim 3 kividen bir su bardagı su cıktı, kabukları ile attıgımdan içerken biraz kabuksu bir tat oluyor kıvamıda biraz yogun oluyor.
    Mandalina + limon denedim limonun kabukları tadi biraz acı yaptı
    Elma denedim en güzel elma oldu içmesi zevkli Meyve cesitleri denedikce yazarım...
  • Philips 1861 modelini bende dün burdkai beyaz eşyacıdan 250/8 taksite aldım
    ama daha çalıştırma fırsatım olmadı bu akşam denemeyi düşünüyorum.
  • yeni aldım kenwood marka bir şey sormak istiyorum.

sıkmak istediklerimi çalışır halde iken mi? yoksa çalıştırmadan mı? yolu doldurmamız gerekli siz nasıl kullanıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taxonera

yeni aldım kenwood marka bir şey sormak istiyorum.

sıkmak istediklerimi çalışır halde iken mi? yoksa çalıştırmadan mı? yolu doldurmamız gerekli siz nasıl kullanıyorsunuz.

Philips in kitapçıgında meyveleri attıktan sorna çalıştırınız yazıyor..
  • Arkadaşlar,
    Ben de forumdaki yorumlara bakarak bugün deveyuku'nden kredi kartına tek çekim 220TL+4,90TL kargo ücreti ile 225TL'ye Philips 1861 modelini sipariş ettim. Stokta varmış, yarın kargoya verecekler.
    Birçok arkadaş gibi memnun kalacağımı umuyorum.
    Kullanıp yorumlarını yazan tüm forumdaşlara teşekkürler...
  • İnternette 215 lira gibi fiyatlar var ..Zincir mağazalardan Darty'de 299 lira.. 2008 yılından kalma forum sitelerinde 199 lira gibi fiyatlar vardı..Daha düşük fiyata alabilen varmı ?
  • Su anda en ucuz deveyuku.com da gördüm. Hatta ben pratikev.com dan aldım sonra deveyukun de daha ucuz oldugunu gördüm...
  • http://www.hepsiburada.com/king-k-1080-rabbit-tam-kati-kati-meyve-sikacagi/productDetails.aspx?categoryid=22020&productid=mtkingk1080

Yukarıdaki king ürünü 1 aydır kullanıyorum.
    Havuç ve greyfurt dışında bu sıkacaklar -bence- gereksiz.
    3 haftadır normal portakal yememiştim. Bugün yedim özlemişim açıkcası.

İlk sayfadaki barsoy adlı arkadaşın yazdıklarını ekliyorum:
    1- sadece meyve sıkma işi için mutfakta oldukça fazla yer işgal ediyorlar.
    2-her kullanımdan sonra yıkamak gerekiyor.
    3-bozulma olasılıkları yüksek
    4-güçlü motorları yüzünden çok elektrik harcıyorlar.
    5- ikinci made yüzünden su da harcıyorlar. Tabi sıkmadan önce meyveleri yıkamak için de su harcıyorsunuz.
    6-pahalılar(özellikle philips)
    7-Pazardan alırken yiyeceğiniz meyve-sebze dışında sıkmalık da alacağınız için daha fazla yük ve para:)
    8-Evinizde daha fazla çöp oluşturuyorlar.
    9-Özellikle bol vitaminli olsun diye çocuklara hazırlanan "karışık" meyve suları, hem çocukların sindirim gelişimini geciktiriyor, hemde meyvelerin tadını geç öğrenmesine sebep oluyor.

İlla da alacak olanlara tavsiyem, bu ürünlere dünyanın parasını vermeyin. King veya sinbonun 50-60 liralık bir modelini alın.

• Philips 1861 modeli 2 gün önce elime geçti. Daha önce katı meyve sıkacağı kullanmadığım için başka modellerle karşılaştırma yapamayacağım ama Philips 1861 benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

NVN nickli arkadaşımız "İlla da alacak olanlara tavsiyem, bu ürünlere dünyanın parasını vermeyin. King veya sinbonun 50-60 liralık bir modelini alın." demiş ama benim okuduğum kullanıcı yorumları ucuz olan modellerin motorları güçsüz olduğu için daha çabuk bozulabiliyor şeklindeydi. Ayrıca Philips 1861-1865 modellerinin aynı miktarda meyve ile diğer marka-model katı meyve sıkacaklarından ortalama olarak %20 oranında daha fazla meyve suyu elde ettiklerini okudum. Bu da çok önemli bir şey. Diğer markalara başta az para verseniz de zamanla astarı yüzünden pahalıya gelebiliyor sanırım.

Tabii ki nihai karar alacak olan arkadaşların ama benim yazdıklarımı da düşünün derim. Ben "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" ilkesinden hareketle ilk başta paraya kıydım ve Philips 1861 modelini aldım. Umarım memnuniyetim devamlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 17 Ocak 2010; 22:15:34 >

• gecen hafta izmir karşıyaka çarşı içerisinde çeşitli markaların katalog fiyatlarını gonderiyorum sizlere..hangisini alacağım konusunda kararsızım..philips i herkes öne çıkarmış ancak en pahalısı da o ..
    ayrıca philips satan magazadakı satıcı watt ının yuksek olması gosterge degıl devır hızı onemlı gıbı bır laf ettı kafamı karıstırdı :)
    yorumlarınıza gore karar vereceğim
    tşk ler...
    bunların tumune meyvaları bolmeden butun olarak atabılıyorsunuz, posa hanelerı hepsının buyuk (1.5-2 lt kapasıtelı),kopuk ayıracları var ve guclerı yuksek..

philips alu (inox) 700 w : 299 tl
    arzum ar (mavi-siyah)155 guc: 700 w : 219 tl
    moulinex ju 5008 (gri) guc : 800 w : 229 tl
    moulinex ju 5001 guc : 600 w : 199 tl
    arcelik k-1579 (inox) guc : 800 w : 160 tl
    bosch mes3000 (gumus) guc : 700 w : 254 tl

sanki arçelik olan fıyat ve ozellık olarak guzel gorunuyor ancak philips ıle ılgılı o kadar olumlu yorumdan sonra nasıl karar verebılırım bılemıyorum
    help me pls :)

• Philips dediğin 1861 modeli ise 299TL çok. Benwww.deveyuku.com dan kargo dahil kredi kartına tek çekim 225TL'ye aldım.
  • ok bakayım o siteye bende..teşekkurler..
  • Yaklasık bir hafta önce philips 1861 aldım, Bir haftalık kullanım sonucu söyle bir kanıya vardım. Motor u 700w olduktan sonra markası o kadar önemli degil, sonucta aynı işi görecektir. Birde mevyeleri sıkıp içmek artık çok zevkli gelmemeye basladı, biraz da hevesti benim almak istememim sebebi, aldıktan sonra anladım o kadar pahalı almaya gerek yok
  • Arkadaşlar Philips in HR 1854 modelini kullanan yokmu hiç aranızda buda philips ama kimse bahsetmemiş bu modelden. biz topu topu iki kişiyiz ve bu aleti daha çok yeni bebeğimize meyve suyu içirmek için alacam. birde kullanan varsa 1854 ün portakalı nasıl sıktığını ve makinenin içine kabuklumu kabuksuzmu atılıyor söyleyebilirmi.
  • Ayrıca ürünün özellikleri şöyle;
    Genel spesifikasyonlar
    •Kordon bölmesi
    •Kaymaz ayak
    •Güvenlik kıskaçları
    •2 hız

Teknik Spesifikasyonlar
    •Güç: 550 W
    •Posa kabı: 1,5 l
    •Gerilim: 50/60 V
    •Besleme borusu çapı: 75 mm
    •Frekans: 220-240 Hz
    •Kordon uzunluğu: 1,2 m

Tasarım spesifikasyonları
    •Malzeme muhafazası ve kıskaçları: ABS
    •Malzeme meyve suyu kabı: SAN
    •Renkler: Gümüș desenli parlak beyaz
    •Malzeme kapağı ve posa tutucu: SAN

Aksesuarlar
    •Meyve suyu sürahisi: 700 ml
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.