Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her şey reklam. Japonlar aylarca süren ve özenle hazırladıkları katanayı reklamlarla gözümüzde çok büyüttü. Soylu kesimin kullandığı katana özenle süslenerek yapılır. Öte yandan diğer kılıçlar Türk veya Avrupa kılıçları savaş amacıyla seri üretim şeklinde yapılır. Tabi ki tasarım harikası özenle yapılmış süslenmiş kılıçlar var ama katana gibi sadece soylulara özel kılıç yok diye biliyorum. Bundan dolayı bizim kılıçlarımızda estetikten çok işlevsellik ön planda olur. Üstelik savaşlarda filmlerde olduğu gibi iki kişi dakikalarca kılıç tokuşturmaz. 3 4 hamlede genelde bir taraf kesilmiş olur. Birkaç filmde yatağan kullanan bir karakter ön plana çıkarılsa bizim kılıçlarımızın da değeri anlaşılırdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu yatağanı karşılaştırıp durmayın, bambaşka şeyler. Yatağan kılıç değil, bıçaktır ve çift olarak kullanılır.
  • Ulan adamlar nasıl pazarlama stratejisi uygulamışsa bugün hala kılıç diyince aklıma katana geliyor ..

Yine gandırıldık tüh .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üretilmiş en güçlü ve etkin kılıç türü bana kalırsa eğri kılıçlardır

hem at üzerindeyken eğriliği sebebi ile kılıcın çarpma ve kesme kuvvetini arttırması hemde sağlamlığı ve keskinliği ile ün salmıştır öyleki avrupalılar bile sonunda eğri kılıç kullanmaya başlamıştır süvarilerinde

osmanlı kılıçlarına bakarsanız tam bir sanat eseridir

bu kılıç mesela osmanlıdaki gibi sırtta ekstra çıkıntı olmayan şamşir kılıcı

kısaca ortadoğu coğrafyasında üretilen kılıçların şam çel

benim bir diğer favorim tabikide gladius

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 22 Eylül 2018; 19:24:18 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.