Şimdi Ara

Kastamonu Tosya Yolu Karadere mevkisi Ilgaz Balı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Kastamonu İlan Türü #Satılık Ürün Çeşitleri #Bal ve Reçeller
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kastamonu Tosya yolu Karadere Ilgaz mevkisinde kendi üretimimiz olan ,her derde deva tamamen doğal ve katkısız çam ve çiçek özlerinden oluşan petek ve süzme bal satışımız başlamıştır.

Balın faydaları ile ilgili detaylı yazı yazmaya gerek duymuyorum.İnternette her yerde var bu bilgiler.Her sabah bir kaşık,yatmadan önce bir kaşık insanın ömrünü uzatır evelallah.

Kastamonu Tosya Yolu Karadere mevkisi Ilgaz BalıKastamonu Tosya Yolu Karadere mevkisi Ilgaz BalıKastamonu Tosya Yolu Karadere mevkisi Ilgaz Balı

İletişim:Mustafa ÇİFÇİ
    0505 302 82 82

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti_37 -- 21 Ağustos 2017; 16:59:49 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• İlgili ballarla beraber kendinizi tanıtan bir video koyarsanız daha güzel bir güven ortamı oluşur.
    Ürünlerin gram/fiyat bilgileri arıların bal ürettiği çiceklerin familya grubu kovanların bulunduğum rakım.
    Bu tarz bilgileride sunarsanız tarafınızdan bal almayı düşünnebilirim.
  • Valla arkadaşım
    Balların video ve resimlerini koyma şansım yok güven ortamı yoksa almayacaksın.
    Ballarımız tamamen organik,doğal çiçek ve çam özlerinden kendi arılarımızın yaptığı ballar
    kğ fiyatı 60 tl piyasada daha ucuza bal bulma şansınız var?
    Arılarımızın hangi çiçek familyasından bal ürettiğini tespit etme şansımız yok.
    Bulunduğumuz yükseklik Ilgaz dağı eteklerinde yaklaşık 1300 rakımlı bir yer.

• Büyük firmalar arıcılardan balın kilosunu 10-15 tl almaktalar. Arıcılarda emekleri boşa gitmesin diye alternatif yollardan ürünlerini nakite dönüştürmeye çalışıyorlar. Ama zora gelince 10-15 satan satıcılar 150-200 kadar çıkması kafa karıştırıcı. Ben saf şekerle beslenmemiş arının yaptığı süzme çicek balına KG 35'tl'den fazla vermem.

Veren arkadaşlara bol alışverişler diliyorum.

Not : Kara kovan balı için durum farklı onuda tam tersi petekle alırım. Ama kovan içerisine şekerle hazırlanmış pateyle beslenmemiş ve arıcının temiz profesyonel olarak bal sağımı yaptığı kanısına varırsam.
  • Tabiki o senin tercihin doğru 10-15 lira civarında satılan ballar var ama benim balım öğle bal değil,
    Takdir edersiniz ki fabrikasyon üretim yapan hiç arı olmadan günlük 500 kg bal üreten fabrikaları da biliyoruz,
    ama o balla arının doğal olarak yaptığı bal bir olamaz..
    Ayrıca zamanında(3-4 yıl önce) piyasada 15-20 tl civarında satılan ballardan bizde evimize almıştık, tabi bunların akan kısımlarını falan arılarımıza verdik ama o balı arılar yemedi, artık siz düşünün.(Tecrübeyle sabit)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti_37 -- 23 Ağustos 2017; 11:25:4 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.