Şimdi Ara

Kasmayan,Donmayan Tarayıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 76 gün 12 saat 13 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • claisdozan (7 mesaj) Osiris34 (4 mesaj) Öner (3 mesaj) semsengineer (3 mesaj) Agentwho (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Arkadaşlar mozilla firefox kullanıyorum, internet download manager desteklediği için lâkin sık sık çökme hataları, donmalar yaşıyorum.
    Sistemsel olarak bir yetersizlik mi var diye düşündüm de alâkası yok ; i7 3610 işlemci kullanıyorum. Mesela orta tuşa 2-3 sn. basılı tutup aşağı inerken donuyor mozilla. Alternatif tarayıcı öneriniz var mı? Google chrome deseniz çok fazla ram kullanıyor ve idm ( videoları indir butonu çıkmamasından dolayı) bırakmıştım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

|
    |
  • firefox un eski sürümünü kullan, 36 olabilir.
    42 ve sonrası hoşuma gitmedi benim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agah07

comodo dragon

https://www.comodo.com/home/browsers-toolbars/browser.php

Operaya kıyasla nasıldır ocam comodo?
  • opera candır gerisi heyecandır. konuyu hortlatıyorum belki ama pc de ie, maxthon, nitro maxthon, firefox, chrome, opera, edge, vivaldi var. operadan şaşmyıorum beni üzmüyor bence tarayıcı arıyorsanız kesinlikle karşılaştırma için deneyin derim.
  • Opera
  • quote:

Orijinalden alıntı: murratca

opera candır gerisi heyecandır. konuyu hortlatıyorum belki ama pc de ie, maxthon, nitro maxthon, firefox, chrome, opera, edge, vivaldi var. operadan şaşmyıorum beni üzmüyor bence tarayıcı arıyorsanız kesinlikle karşılaştırma için deneyin derim.

quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Opera

Opera kullanıyorum 4 aydır yalnız sıkıntım şu ki güncelleme ayarlarıyla ilgili hiçbir bölüm yok yer imlerini aktarması vs sıkıntılı onun haricinde hiç bir sıkıntısı görmedim 2-3 kere yanıt vermeyi kesti.

• yerimlerini aktarmada sıkıntı yaşamadım ama güncelleme ayarı konusunda haklısınız ayar yok resmen. kendi bütünleşik reklam engelleyiciside fena değil.
  • quote:

yerimlerini aktarmada sıkıntı yaşamadım ama güncelleme ayarı konusunda haklısınız ayar yok resmen. kendi bütünleşik reklam engelleyiciside fena değil.

Hocam yer imlerini aktarmayı ben de araştırıp buldum ama yerleri bile kıpırdatılmıyor yukarı aşağıya kaydırayım en aşşağıdakini yukarı alayım olayı yok.
  • hocam sürükle bırak olarak yerleri değişiyor.
  • quote:

hocam sürükle bırak olarak yerleri değişiyor.

Yok hocam olmuyor.
    Menüden yer imlerine gelince.
  • Chrome
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agentwho

Chrome

Hayvan gibi ram yiyordu hocam.
  • Evet ama pek donmuyor. Firefox da öyle ikisini de kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agentwho

Chrome

iş bilgisayarım cok donanımsız ama chrome da agar.io donmuyor evdeki pc ona göre daha iyi o da eski ama chrome donuyor opera deneyim bir de
  • Değerli arkadaşlar şu windowsla tanıştığım güne lanet olsun...

Linux kullanmayı denedim ama illa bir sorun çıkıyor onda da.

Yıl 2021 oldu halen nelerle uğraşıyoruz ya sabır... Şimdi sorundan bahsedelim neden windows a lanet okuduğumu anlayacaksınız. Chrome, Mozilla ve Opera'nın son sürümleri yüklü pc'de.

Chrome: açar açmaz %40-70 arası işlemci ve 1 GB ram tüketiyor. Hani 10 sn bekleyince sakinleşir diyorsun ama yok. %40 işlemci tüketimi nedir ya. AAA oyun açtık sanki... Bu arada işlemci i5 8300H

Opera: iyi güzel hoş. Ama açtıktan 10 dk sonra bilgisayar komple donuyor. Güç tuşundan kapatmam gerekiyor. Bu da kaydetmediğim Word'lerin falan gitmesi demek. Büyük risk. Elendi...

Mozilla: iyi güzel hatta şu an mozilladan yazıyorum. Ama o yer imleri menüsü nedir arkadaş. 1999'dan kalma menüler... Antika gibi.

Bu problemlerin windows 10'dan kaynaklandığı kesin. Tarayıcıların hepsi de sorunlu olamaz ya. Win 10 Pro 20H2 kullanıyorum. Lisanslı... 6 ayda bir format atmaktan bıktım. Her güncellemede bilgisayarın sapıtmasından, format atmak zorunda kalmaktan bıktım...

Yeni tarayıcılar arıyorumç Bulursam burada paylaşacağım. En son Maxthon vardı bakalım halen yaşıyor mu...

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

Min browser ve flashpeak slimjet browser önerebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

Değerli arkadaşlar şu windowsla tanıştığım güne lanet olsun...

Linux kullanmayı denedim ama illa bir sorun çıkıyor onda da.

Yıl 2021 oldu halen nelerle uğraşıyoruz ya sabır... Şimdi sorundan bahsedelim neden windows a lanet okuduğumu anlayacaksınız. Chrome, Mozilla ve Opera'nın son sürümleri yüklü pc'de.

Chrome: açar açmaz %40-70 arası işlemci ve 1 GB ram tüketiyor. Hani 10 sn bekleyince sakinleşir diyorsun ama yok. %40 işlemci tüketimi nedir ya. AAA oyun açtık sanki... Bu arada işlemci i5 8300H

Opera: iyi güzel hoş. Ama açtıktan 10 dk sonra bilgisayar komple donuyor. Güç tuşundan kapatmam gerekiyor. Bu da kaydetmediğim Word'lerin falan gitmesi demek. Büyük risk. Elendi...

Mozilla: iyi güzel hatta şu an mozilladan yazıyorum. Ama o yer imleri menüsü nedir arkadaş. 1999'dan kalma menüler... Antika gibi.

Bu problemlerin windows 10'dan kaynaklandığı kesin. Tarayıcıların hepsi de sorunlu olamaz ya. Win 10 Pro 20H2 kullanıyorum. Lisanslı... 6 ayda bir format atmaktan bıktım. Her güncellemede bilgisayarın sapıtmasından, format atmak zorunda kalmaktan bıktım...

Yeni tarayıcılar arıyorumç Bulursam burada paylaşacağım. En son Maxthon vardı bakalım halen yaşıyor mu...

Ben çok uzun yıllardır opera kullanıyorum.

Win10 geldiginden beridir de opera ile devam ettim.

Opera kaynakli donma sorunu hic yasamadim, ustelik pc yi güç tusundan kapattiracak bir donma hic olmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 16 Ocak 2021; 7:17:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• microsoft edge

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.