Şimdi Ara

Kaskolu Perte Çıkmış Araç Üzerindeki Haciz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu kapanmıştır. Üzerinde haciz olan aracın devri noter aracılığı ile gerçekleştirilemez.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

Öte yandan bazı arkadaşlar! beyin yakan saçma sapan yorumlarınızı kendinize saklayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zencefili pek seven adam -- 6 Ağustos 2019; 17:7:24 >

• bana kalırsa araç bakmaya devam edin, onlar işlerini halledene kadar bulamazsanız bu aracı alırsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç üzerindeki hak mahrumiyeti (haciz) kaldırılmadan almayın hocam. araç üzerinde haciz varken satış yapılır ama daha sonra alacaklı taraf arabayı altınızdan çekip alır. aracın temiz kağıdını görmeden para vermeyin kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: escape__06

araç üzerindeki hak mahrumiyeti (haciz) kaldırılmadan almayın hocam. araç üzerinde haciz varken satış yapılır ama daha sonra alacaklı taraf arabayı altınızdan çekip alır. aracın temiz kağıdını görmeden para vermeyin kesinlikle
    Rehinli, hacizli, aramali, yakalamali aracin satisi verilemez...

O zaman ne ala. Arabayi ben teminat gosterip kredi cekeyim, banka yada hangi kurum ise rehini kaldirmadan satilabilsin, arabayi satayim, krediyi odemeyim falan. Sizce mantikli mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 13 Haziran 2019; 23:29:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Rehinli, hacizli, aramali, yakalamali aracin satisi verilemez...

O zaman ne ala. Arabayi ben teminat gosterip kredi cekeyim, banka yada hangi kurum ise rehini kaldirmadan satilabilsin, arabayi satayim, krediyi odemeyim falan. Sizce mantikli mi

Alıntıları Göster
    rehinli olarak aracı almayı kabul edebiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: sunbird

rehinli olarak aracı almayı kabul edebiliyorsunuz

Alıntıları Göster
    Sadece kabul edersiniz satis alip ruhsat cikartamazsiniz.
    Ha su var, rehinli olarak gorunen araci alacak kisi borcu uzerine almasi gerekir, muvaffakat edilmesi gerekir. Aksi halde satisi imkansizdir. Bankalar haricinde kimse bu ise yanasmaz bele maliye v.s. hic yanasmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 13 Haziran 2019; 23:35:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Sadece kabul edersiniz satis alip ruhsat cikartamazsiniz.
    Ha su var, rehinli olarak gorunen araci alacak kisi borcu uzerine almasi gerekir, muvaffakat edilmesi gerekir. Aksi halde satisi imkansizdir. Bankalar haricinde kimse bu ise yanasmaz bele maliye v.s. hic yanasmaz.

Alıntıları Göster
    aynen, bu nedenle üstteki yorumumda belirttiğim gibi, başka araç bakılması daha mantıklı olur. aracın işlemleri bitene kadar bulamazlarsa başka bir araç, alırlar

• Borç araca ait değil (MTV vs değil) şirketin vergi borcu var ve araç kasko bedelinin hayli üstünde. Bana aracı satışa hazır şekile sokup haber ettiklerinde noter söylemez mi hala üzerinde rehin-haciz vs var diye? Noterde satışına mani durum yoksa sonradan başımı ağrıtacak bir durum ile karşılaşır mıyım? Sonuçta hiç bir bilgim olmasa bile noterin satışa mani durumu hakkında bilgi verme yükümlülüğü yok mudur?

• quote:

araç üzerindeki hak mahrumiyeti (haciz) kaldırılmadan almayın hocam. araç üzerinde haciz varken satış yapılır ama daha sonra alacaklı taraf arabayı altınızdan çekip alır. aracın temiz kağıdını görmeden para vermeyin kesinlikle
    temiz kağıdı nedir daha önce bir kez araç alıp satıp o konuda bilgim yok. Noter ne derse ona göre hareket etsem ilerde sıkıntı yaşar mıyım?
  • Bulasmayin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Du Hast D kullanıcısına yanıt
    hocam hacizli aracı noter devrini veriyor, bu şekilde araç alıp sonrada yandım diye dolaşan bi arkadaşım oldu. satıcı hacizi kaldırıldı biz ödeme yaptık sistemden düşmemiş diyerek satmışlar ve sonra haciz nedeniyle araç bağlandı.
    icra dairesine giderek aracı sorgulamak lazım.

• zencefili pek seven adam Z kullanıcısına yanıt
    o rehin tüm borçlar ödenmeden kalkmaz devlet bir nevi kendini garanti altına alıyor yıl bitiminde vergi borcu ödenirse haciz kalkıyor arabada bu borç varsa o adamlar ödemezzzz
    dert sahibi olmak yanında zamanınız ve paranız varsa alırsınız sonrada kafayı duvarlara vurursunuz ben ne yaptım diye

• Bu kadar kişi alma diyor hala alsam bi şey olur mu diyor.

İstersen al bakalım ne oluyor. Kesin araç çok ucuza satılıyor, kelepir bi şey buldum kaçırmayayım derdindesin ama rehinli araba satışı yapılmıyor. Özetle resmiyette senin olamaz bu araç. Adam borçları kaldırsın o zaman noterden alır ruhsatını üzerine yaparsın.

Yok ben fantezi arıyorum, dertsiz başıma dert arıyorum, rahat batması hastalığım var şöyle bir başıma sinir hastası yapacak dert arıyorum diyorsan al.

Çevremde de var sizin gibi tipler, alma dedikçe inatla alıyor, bi sorun yaşadınız mı da bu alma diyenlere gelmeyin sonra...
  • Rehinli, Hacizli, İcralık vb. tüm taşınır/taşınmaz menkul ve gayrimenkullerin satışı yapılamaz.

( Sistemsel hatalar haricinde )

Şirketin vergi borcu varsa borcun tamamı kapanmadan yada o borca karşılık gelecek başka bir şey teminat gösterilmeden bir işlem yapılmaz.
  • hacizli, rehinli araç alınmaz.
  • quote:

hocam hacizli aracı noter devrini veriyor, bu şekilde araç alıp sonrada yandım diye dolaşan bi arkadaşım oldu. satıcı hacizi kaldırıldı biz ödeme yaptık sistemden düşmemiş diyerek satmışlar ve sonra haciz nedeniyle araç bağlandı.
    icra dairesine giderek aracı sorgulamak lazım.
    Teşekkür ederim! İşte aradığım cevap bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Bu kadar kişi alma diyor hala alsam bi şey olur mu diyor.

İstersen al bakalım ne oluyor. Kesin araç çok ucuza satılıyor, kelepir bi şey buldum kaçırmayayım derdindesin ama rehinli araba satışı yapılmıyor. Özetle resmiyette senin olamaz bu araç. Adam borçları kaldırsın o zaman noterden alır ruhsatını üzerine yaparsın.

Yok ben fantezi arıyorum, dertsiz başıma dert arıyorum, rahat batması hastalığım var şöyle bir başıma sinir hastası yapacak dert arıyorum diyorsan al.

Çevremde de var sizin gibi tipler, alma dedikçe inatla alıyor, bi sorun yaşadınız mı da bu alma diyenlere gelmeyin sonra...
    Hocam bu kadar gergin olmanızın nedeni nedir
    Fiyatı uygun araç bulduğum için bir küfretmediğiniz kalmış
    Sakin...

Aracın mülkiyeti "sigorta" şirketine aktarılmaz veya şu anki sahibi tarafından temize çıkarılmazsa zaten almam.

Benim buradaki sorum aslında yanlış anlaşıldı. Sormak istediğim şey uygulamanın ne şekilde olacağını anlamak üzerineydi. Yani devlet vergi borcu karşılığı kasko bedeline el koyar aracı sigorta şirketine devreder mi yoksa şirketin milyon milyon borcu ödenene kadar o araç hacizli olarak yatar mı şeklinde olacaktı. Verilen cevaplardan anladım ki vergi borcuna karşılık kasko bedelini alıyor.

Uyanık geçinmeye çalışmıyorum ekonomik krizdeyiz modeli yüksek temiz az kullanılmış araç almak memur maaşıyla imkansız artık. Bari az hasarlı bir araç bulayım dedim kullanmalık. Bütün dert bu.

Süreci takip edip sonuçları burada paylaşacağım inş.

Sağolun cevaplarınız için..
  • escape__06 kullanıcısına yanıt
    Temiz kağıt ne ya. 20-30 yıl öncenin işlemi 🙂

Artık herşey online. Hacizli rehinli araç el değiştiremez. Noterde görünür.

Bence pek umut bağlamayın. Şahıs neyse de. Şirket vergileri hacizleri çok çetrefillidir. Uzar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DANIŞTAY’DAN MİLYONLARCA ARAÇ SAHİBİNİ İLGİLENDİREN KARARhttps://www.ntv.com.tr/otomobil/danistaydan-milyonlarca-arac-sahibini-ilgilendiren-karar,PmwAQBnH0UCe5ecBPqnITg

danıştaydan karar gelmiş konu ile ilgili.

• Arac alindimi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.