Şimdi Ara

Kasko: Generali Sigorta, Ziraat Sigorta, Halk Sigorta Sizce Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
2.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün arabam için kasko teklifi aldım. Genişletilmiş Kasko olarak verilen teklifler ;

-Generali Sigorta 1060tl
    -Ziraat Sigorta 1200tl
    -Halk Sigorta 1270tl
    -Ray Sigorta 1400tl

Generali'nin fiyatı iyi ama zor durumda sıkıntı yaşarmıyız acaba.
    Siz olsanız ne yapardınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesusozz -- 13 Şubat 2018; 23:49:59 >

• Halk sigorta 1330tl dendi bugün. Heralde dün farkli bir indirim eklemislerdi. Generali'den memnun olan var mı. Generali mi Ziraat mi diyelim o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halk ya da ray. Dİğerlerini unutun gitsin diyeyim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesusozz

Halk sigorta 1330tl dendi bugün. Heralde dün farkli bir indirim eklemislerdi. Generali'den memnun olan var mı. Generali mi Ziraat mi diyelim o zaman.

Gönül rahatliği ile generaliden poliçenizi yaptırabilirsiniz kaza anında olsun ikame araç hizmetinde olsun en ufak bir sıkıntı yaşamazsınız istanbulda acenteliğim mevcut ve en ufak bir sıkıntı yaşanmadı bu zamana kadar.
  • kesinlikle generaliden yaptırmanızı öneririm.
  • Bende şuan generali den sigorta ve kasko yaptırıp yaptırmama arasında kaldım. Kasko generali 790 groupama 1100 tl . Generali hakkında pek iyi şeyler yazmıyor internette ne yapmalıyım ikiside full kasko . Sorun yaşar mıyım?

• hakan.osm H kullanıcısına yanıt
    hocam sigorta şirketlerinin hepsi ticari şirketler esas amaçları kar yapıp para kazanmak, burada sizin haklarınızı savunacak işi iyi bilen acente çok daha önemli. İsterseniz kaskonuzu 4000 TL'ye yapın, sizin adınıza hasarda sizi doğru yönlendirmez ise acente eksik evraktan tek kuruş ödeme alamazsınız.
  • Bu şirketler haricinde biz mapfre sigorta olarakta fiyat verebiliriz. Bugüne kadar sorun yaşamadık ve yaşatmadık. Dilerseniz aşağıdaki mail yada telefondan ulaşabilirsiniz.

Hilmi Güven

05550062434
    hguven@mapfre.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESL SİGORTA

quote:

Orijinalden alıntı: jesusozz

Halk sigorta 1330tl dendi bugün. Heralde dün farkli bir indirim eklemislerdi. Generali'den memnun olan var mı. Generali mi Ziraat mi diyelim o zaman.

Gönül rahatliği ile generaliden poliçenizi yaptırabilirsiniz kaza anında olsun ikame araç hizmetinde olsun en ufak bir sıkıntı yaşamazsınız istanbulda acenteliğim mevcut ve en ufak bir sıkıntı yaşanmadı bu zamana kadar.

Alıntıları Göster
    Hocam Generali Kaza anında da Yok kaza sonrasında da yok üç kuruş kazanacaksınız diye milleti mağdur etmeyin 23 gün oldu aracım serviste ne arayan var ne soran 100 kere aradım muhatap yok biz sizi ararız diyorlar ikame araç yok 23 gündür daha kaç ay beklicez o bile belli değil bu yazdıklarım kusur %100 karşı tarafta yaşadıklarım birde kusur bizde olsa kimbilir ne çekicez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti

Hocam Generali Kaza anında da Yok kaza sonrasında da yok üç kuruş kazanacaksınız diye milleti mağdur etmeyin 23 gün oldu aracım serviste ne arayan var ne soran 100 kere aradım muhatap yok biz sizi ararız diyorlar ikame araç yok 23 gündür daha kaç ay beklicez o bile belli değil bu yazdıklarım kusur %100 karşı tarafta yaşadıklarım birde kusur bizde olsa kimbilir ne çekicez.

Alıntıları Göster
    Bakın beni burada herkes tanır poliçesini başka acente arkadaşların yaptığı sonrasında sizin gibi arkasında durmadığı işleride çok çözüme kavuşturdum tekrar ediyorum generali sigorta iyi bir şirkettir ama acentenizin anladığım kadarı ile yaptırımı yok. acenteniz sizin yerinize bu aşamaları halletmesi gerekli insanların lütfen kafasını karıştırmayın buradan onlarca kişinin kasko poliçelerini onayladım generaliden ve hakkımda yazılanlarda ortada bilip bilmeden konuşmayın rica ederim PARA İÇİN asla ve asla hiç bir müşterimi mağdur etmem poliçesini onaylayıpta hasar alan dostlarım bu yazıyı okuyunca cevap vereceklerdir.
    Para her zaman kazanılır Christopher Moltisanti isminizi bilmediğim için nick i kullandım kusura bakmayın Önemli olan işini düzgün yapıpta insan kazanmak...
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: ESL SİGORTA

Bakın beni burada herkes tanır poliçesini başka acente arkadaşların yaptığı sonrasında sizin gibi arkasında durmadığı işleride çok çözüme kavuşturdum tekrar ediyorum generali sigorta iyi bir şirkettir ama acentenizin anladığım kadarı ile yaptırımı yok. acenteniz sizin yerinize bu aşamaları halletmesi gerekli insanların lütfen kafasını karıştırmayın buradan onlarca kişinin kasko poliçelerini onayladım generaliden ve hakkımda yazılanlarda ortada bilip bilmeden konuşmayın rica ederim PARA İÇİN asla ve asla hiç bir müşterimi mağdur etmem poliçesini onaylayıpta hasar alan dostlarım bu yazıyı okuyunca cevap vereceklerdir.
    Para her zaman kazanılır Christopher Moltisanti isminizi bilmediğim için nick i kullandım kusura bakmayın Önemli olan işini düzgün yapıpta insan kazanmak...
    Saygılarımla

Alıntıları Göster
    Öncelikle Allah kimseye kaza bela vermesin ve sigorta şirketlerinin kucağına düşürmesin..

01.05.2018 tarihinde aracımıza park halinde çarpıldı sayfalar dolusu konu hakkında yorum,video,makele resmi evrak okudum araştırdım nerdeyse bugün bir acenta da yada hasar depertmanın da çalışabilecek seviyeye geldiğimi düşünüyorum:) İzlenimlerimi yazayım.

Bu şekilde başına kaza gelen arkadaşlar en azından sürecin nasıl olacağını az-çok tahmin edebilmeleri için kısaca özet geçeyim..

1-Kaza yaptınız kusurlu yada kusursuz olmanız öncellikle sigorta şirketlerininin hiç umrunda değil öncelikle. Kaza yaptım sigorta şirketim yada kaskom beni karşı tarafa karşı kollar mağduriyetimi giderir şeklinde hiç düşünceniz olmasın.
    2-Sigorta şirketleri tamamen kendi çıkarlarını düşünüyor nerden ne kar eder müşteriye saplarım bilincindeler ve bu yönde hareket ediyorlar.onlar için herşey kar/zarar senin mağdur olman yada müşterileri olman hiçbir şey ifade etmiyor.
    3-Öncelikle kaza yaptıktan sonra hiçbir şekilde muhatap bulamayacaksınız sigorta şirketinin memuru gibi olan bir exper size sürekli kazıklamaya çalışacak ( Kaskom yetkili servis orjinal parça (araç 3 yaş altı) olmasına rağmen adam haberim olmadan sanayiden merdiven altı bile değil fiyat almış.
    4-Siz her zaman çemberin dışında olacaksınız bunu unutmayın exper,sigorta şirketi ve servis sizden nasıl kar ederim onun yarışına giriyorlar.
    5-siz aramadığınız yada peşine düşmediğiniz zaman haricinde sizi arayan soran 1 kişi bile olmayacak.
    6-her aradığınızda araştırmalar devam ediyor cevabı alacaksınız.
    7-Süreç yaklaşık 30 gün sürdü 30 gün oyalamının ardından (ki bu süreçte ikame araç v.s verildmedi) ölü fiyatına aracım perte çıkarıldı piyasa değerinin 13.000tl rayiç bedelin 8000tl altına perte çıkarıldı.
    8-bundan sonraki süreçte saçma sapan birsürü evrak gönderilecek size birde al-satçı firmaya evrak postalamınız gerekecek.
    9-Full kaskolu olmanıza rağmen bu evrakları toplayacaksınız plakaları söküp notere gidip vekalet alıp cebinizden 116tl noter ücreti ödeyip üstüne 20tl kargo ücreti verip evrakları postalayıp beklemeye devam edeceksiniz.
    10-beklerken sıkıldıkça al-satçıyı arayın ne oldu bizim araç diye sorun o arada sahibinden.com daki hasarlı araçlara bakın aracım satışa konmuş mu diye.
    11-Benim gibi sahibinden.com da aracınıza denk geldikten sonra al-sat çıyı arayın. hayırlı olsun aracımızı satmışsınız parasını vermeyi düşünüyormusunuz diye sorun.onlar biz evrakları sigorta şirketinize göndericez siz onlara sorun diyecek.
    12-sonra sigorta şirketini arayın ne oldu bizim para deyin onlar süreç devam ediyor imzada ödeme takvimi felan diyecek beklemeye devam edin.
    13-Aracımın satıldığını gördükten sonra yine dediğim gibi herşeyi siz takip edeceksiniz kimseniz olmayacak bu süreçte aradım tekrar benim sigorta vardı araç satılmış iptal edin diye aramazsanız ödemeye devam edersiniz unutmayın hay hay deyip iptal ettiler hazırlıklı olun birde kaskom vardı 3 aylık 880tl dedim onu ödeyemeyiz o size girdi geçmiş olsun cevabı alacaksınız. park halindeki aracınıza çarpılacak kusur %100 karşı tarafta ve bomba 9 ay daha olmayan aracınız için kasko ücreti ödeyeceksiniz.
    14-Sonuç olarak her türlü bu süreçten aracınızın değerine göre 10.000-15.000 tl zarar bir sürü stress ve sinir bir sürü mail telefon görüşmesi yapacaksınız.
    15-Kasko ve Sigortam Genarali Sigorta.
    16-Bu süreçte hiçbir zaman desteğini görmediğim, muhatap bulamadığım, kaza yerine çekiciyi bile 2 saatte zor gönderen sigorta şirketim Generali' ye saygılarımı iletir ve kimseye tavsiye etmem.
    17-Henüz para yatmadı bu arada hala.

Geçmiş olsun herkese kazasız belasız günler dilerim.

Kasko: Generali Sigorta, Ziraat Sigorta, Halk Sigorta Sizce Hangisi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti

Öncelikle Allah kimseye kaza bela vermesin ve sigorta şirketlerinin kucağına düşürmesin..

01.05.2018 tarihinde aracımıza park halinde çarpıldı sayfalar dolusu konu hakkında yorum,video,makele resmi evrak okudum araştırdım nerdeyse bugün bir acenta da yada hasar depertmanın da çalışabilecek seviyeye geldiğimi düşünüyorum:) İzlenimlerimi yazayım.

Bu şekilde başına kaza gelen arkadaşlar en azından sürecin nasıl olacağını az-çok tahmin edebilmeleri için kısaca özet geçeyim..

1-Kaza yaptınız kusurlu yada kusursuz olmanız öncellikle sigorta şirketlerininin hiç umrunda değil öncelikle. Kaza yaptım sigorta şirketim yada kaskom beni karşı tarafa karşı kollar mağduriyetimi giderir şeklinde hiç düşünceniz olmasın.
    2-Sigorta şirketleri tamamen kendi çıkarlarını düşünüyor nerden ne kar eder müşteriye saplarım bilincindeler ve bu yönde hareket ediyorlar.onlar için herşey kar/zarar senin mağdur olman yada müşterileri olman hiçbir şey ifade etmiyor.
    3-Öncelikle kaza yaptıktan sonra hiçbir şekilde muhatap bulamayacaksınız sigorta şirketinin memuru gibi olan bir exper size sürekli kazıklamaya çalışacak ( Kaskom yetkili servis orjinal parça (araç 3 yaş altı) olmasına rağmen adam haberim olmadan sanayiden merdiven altı bile değil fiyat almış.
    4-Siz her zaman çemberin dışında olacaksınız bunu unutmayın exper,sigorta şirketi ve servis sizden nasıl kar ederim onun yarışına giriyorlar.
    5-siz aramadığınız yada peşine düşmediğiniz zaman haricinde sizi arayan soran 1 kişi bile olmayacak.
    6-her aradığınızda araştırmalar devam ediyor cevabı alacaksınız.
    7-Süreç yaklaşık 30 gün sürdü 30 gün oyalamının ardından (ki bu süreçte ikame araç v.s verildmedi) ölü fiyatına aracım perte çıkarıldı piyasa değerinin 13.000tl rayiç bedelin 8000tl altına perte çıkarıldı.
    8-bundan sonraki süreçte saçma sapan birsürü evrak gönderilecek size birde al-satçı firmaya evrak postalamınız gerekecek.
    9-Full kaskolu olmanıza rağmen bu evrakları toplayacaksınız plakaları söküp notere gidip vekalet alıp cebinizden 116tl noter ücreti ödeyip üstüne 20tl kargo ücreti verip evrakları postalayıp beklemeye devam edeceksiniz.
    10-beklerken sıkıldıkça al-satçıyı arayın ne oldu bizim araç diye sorun o arada sahibinden.com daki hasarlı araçlara bakın aracım satışa konmuş mu diye.
    11-Benim gibi sahibinden.com da aracınıza denk geldikten sonra al-sat çıyı arayın. hayırlı olsun aracımızı satmışsınız parasını vermeyi düşünüyormusunuz diye sorun.onlar biz evrakları sigorta şirketinize göndericez siz onlara sorun diyecek.
    12-sonra sigorta şirketini arayın ne oldu bizim para deyin onlar süreç devam ediyor imzada ödeme takvimi felan diyecek beklemeye devam edin.
    13-Aracımın satıldığını gördükten sonra yine dediğim gibi herşeyi siz takip edeceksiniz kimseniz olmayacak bu süreçte aradım tekrar benim sigorta vardı araç satılmış iptal edin diye aramazsanız ödemeye devam edersiniz unutmayın hay hay deyip iptal ettiler hazırlıklı olun birde kaskom vardı 3 aylık 880tl dedim onu ödeyemeyiz o size girdi geçmiş olsun cevabı alacaksınız. park halindeki aracınıza çarpılacak kusur %100 karşı tarafta ve bomba 9 ay daha olmayan aracınız için kasko ücreti ödeyeceksiniz.
    14-Sonuç olarak her türlü bu süreçten aracınızın değerine göre 10.000-15.000 tl zarar bir sürü stress ve sinir bir sürü mail telefon görüşmesi yapacaksınız.
    15-Kasko ve Sigortam Genarali Sigorta.
    16-Bu süreçte hiçbir zaman desteğini görmediğim, muhatap bulamadığım, kaza yerine çekiciyi bile 2 saatte zor gönderen sigorta şirketim Generali' ye saygılarımı iletir ve kimseye tavsiye etmem.
    17-Henüz para yatmadı bu arada hala.

Geçmiş olsun herkese kazasız belasız günler dilerim.

Alıntıları Göster
    Bu kadar sıkıntı içerisinde ACENTENİZ NEREDE bunu hep soruyorum size ama siz nedense cevap vermemeyi tercih ediyorsunuz?

• Acenta değil olay sadece generali de Hasar departmanında Şenay Hanım var ben kuruluşundan beri buradayım 1 kişiye bile pert sonrası kasko primini iade etmedik dedi 1 kişi bulun ben size ne isterseniz vericem diyede net konuştu. Acenta yok ben ilk çıktığından beri kullanıyorum 4-5 sene oldu sürekli arayıp yenilediler full kasko ve tüm extralar dahil hiç bir kesinti yok poliçemde.

Daha servise aracı çektirdiğim gün servis sordu Kasko ne dedi Generali dedim adam geçmiş olsun dedi direk hayırdır dedim masada bir tomar evrak gösterdi çok sıkıntı çıkarıyorlar parça tamir v.s dedi müşterinin rızası olmadan araç bile çektirdiler özel servise parça onayı vermiyorlar ıvır zıvır... muhtemel X eksper var onu gönderirler çok uğraşırsınız dedi harfiyen çıktı. Bu yazdıklarım kusur %100 karşı tarafta iken kusur bende olsa siz düşünün ne olacağını.

Ben bunları insaniyet namına yazıyorum para kolay kazanılmıyor çoluğun çocuğun rızkından kesip bir araç alıyorsunuz elin adamı gelip çarpıyor sigortacıların experlerin oyuncağı oluyorsunuz sonra.
    Ben alırım kasko primlerini diyorsanız vereyim bilgileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Christopher Moltisanti -- 4 Haziran 2018; 14:19:12 >

• Christopher Moltisanti kullanıcısına yanıt
    Hocam ben generali’yi savunmak için yazmıyorum lakin burada en büyük sorun, Acenteyi devreden çıkartıp 50-100 TL daha uygun olsun dye sgortamnet veya genel merkezden poliçe yaptıranlara ders olması lazım...

Acentelerin varlığı bu tarz duurumlar için gereklidir yoksa herkes arada ki acenteleri devreden çıkartıp gidip genel müdürlükten yaptırır. Sizin iş gerçekten çok uzamış 2 hafta önce filan ben görüşmüştüm sizin hasar dosyası ile alakalı hala ödeme yapmadılar mı?

• Kaskoda Generali Sigorta pişmanlıkmış başina gelince anlıyosun,şunuda belirtmek isterim kaskoyu acenteden yaptirsaydım bu kadar sorun yaşayacağımı sanmıyorum arada biri yok ,herseyle sürekli kendin ugrasıyorsun neredeyse 1 ay olucak kaza yapalı %100 ben haklıyım iki kapı değisecek ve aracima hala bir cekiç vurulamadı isin en kötüsü ariyorsun sikayet edebilirsiniz tabiki demiyorlarmı yahu kimi kime sikayet edicem isin yürümüyor problemi anlatiyorsun hoppp hemen bir telefon numarası veriliyor burayi arayabilirsiniz deniyor ,diyorum yahu kardeşim ben neden herseyle muhatap oluyorum çikarin beni aradan siz muhatab olun dedinmide bizlik bir durum yok efendim diyor kısaca bir dahaki sefere Generali sigorta ASLA hangi sirket olur bilmem ama kesinlikle ecenteden yapacağim kaskoyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rammo -- 7 Temmuz 2018; 20:14:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rammo

Kaskoda Generali Sigorta pişmanlıkmış başina gelince anlıyosun,şunuda belirtmek isterim kaskoyu acenteden yaptirsaydım bu kadar sorun yaşayacağımı sanmıyorum arada biri yok ,herseyle sürekli kendin ugrasıyorsun neredeyse 1 ay olucak kaza yapalı %100 ben haklıyım iki kapı değisecek ve aracima hala bir cekiç vurulamadı isin en kötüsü ariyorsun sikayet edebilirsiniz tabiki demiyorlarmı yahu kimi kime sikayet edicem isin yürümüyor problemi anlatiyorsun hoppp hemen bir telefon numarası veriliyor burayi arayabilirsiniz deniyor ,diyorum yahu kardeşim ben neden herseyle muhatap oluyorum çikarin beni aradan siz muhatab olun dedinmide bizlik bir durum yok efendim diyor kısaca bir dahaki sefere Generali sigorta ASLA hangi sirket olur bilmem ama kesinlikle ecenteden yapacağim kaskoyu
    Öncelikle geçmiş olsun işte herzaman söylemek istediğim şey buydu sigorta şirketlerinden yapılan poliçeler değerli dostlar 3 kuruş ucuz olsun diye poliçelerinizi acente kanalı ile değilde direk genel merkezlere yaptırdığınız zaman maalesef bu tarz sıkıntılar yaşanabilior generali sigorta acentesiyim ve bu zamana kadar 1 tane müşterim sıkıntı yaşamadı ve yaşamaz siz değerli tüketiciler rica ediyorum kasko yaptırıyorsunuz acente kanalı ile yaptırın sonrası @rammo beyefendi gibi sıkıntı içinde kalınıyor.05352888216 telefon numaram bana ulaşabilirmisiniz.Dosyanızı kontrol etmek gerekirse müdahale etmek istiyorum.
    saygılarımla...

• Benimde araç kaza yaptı karşı taraf %100 suçlu 1 ay oldu tampon daha yeni takılacak bu işlerden anlamam anlayan yardım etsin lütfen. Aracı nissan servise götürdüm arka tamponda az hasar vardı servis bizim generali sigorta ile anlaşmamız yok dedi sizden parayı araç tesliminde alacaz sşzde kaskonuz dan alacaksınız dedi ee karşı tarafın sigortası ödemesi gerekmiyormu hasarı dedim yok sizin kasko ödeyecek sşz ondan alacaksınız dedi bizde çok anlamadığımızdan kabul ettik bazı arabası olanlarla konuşunca olayın saçma olduğunu zorunlu sigortanın o zaman ne anlamı kaldığını ve senin aracın için neden karşı taraf suçlu olmasına rağmen dosya açılsın ki dediler kafam karıştı bilgisi olan varmı ne yapmam gerek tamponu takıp bu hafta vereceklermiş aracı. Dosya no:180119149 bilen biri yardımcı olursa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

Benimde araç kaza yaptı karşı taraf %100 suçlu 1 ay oldu tampon daha yeni takılacak bu işlerden anlamam anlayan yardım etsin lütfen. Aracı nissan servise götürdüm arka tamponda az hasar vardı servis bizim generali sigorta ile anlaşmamız yok dedi sizden parayı araç tesliminde alacaz sşzde kaskonuz dan alacaksınız dedi ee karşı tarafın sigortası ödemesi gerekmiyormu hasarı dedim yok sizin kasko ödeyecek sşz ondan alacaksınız dedi bizde çok anlamadığımızdan kabul ettik bazı arabası olanlarla konuşunca olayın saçma olduğunu zorunlu sigortanın o zaman ne anlamı kaldığını ve senin aracın için neden karşı taraf suçlu olmasına rağmen dosya açılsın ki dediler kafam karıştı bilgisi olan varmı ne yapmam gerek tamponu takıp bu hafta vereceklermiş aracı. Dosya no:180119149 bilen biri yardımcı olursa sevinirim
    Geçmiş olsun anladığım kadarı ile siz trafik poliçesinden hasar dosyasını açtırdınız trafik sigortalarından birçok servisin maalesef anlaşmaları yok kaskodan hasar dosyası açılarak karşı taraftan rucu ediliyoru genelde ama bu durum sizde tersine olmuş galiba.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.