Şimdi Ara

Kasis saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
15.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
178 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her yere kasis sacmaligi nedir boyle yav ? Hayir insan bildigi yolda kasisler nerde biliyor ona gore gidiyor ama bilmedigin yolda kasisler tak diye bi cikiyor gum diye zipliyor araba.

Bugun 2 kere basima geldi. Yol rengi yapmislar bide o kasisi yapani da yapilma emrini de anlayamdım..
    Boyle rezalet olur mu ya. Arabanin altini dagiticaz bu kasisler yuzunden yagmurlu havada gece falan gorunmuyorlar bide kocaman kasis.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kasis kadar ilkel bi icat anca türkiye gibi 3. Dünya ülkelerinde olur. İnsanımız kasis var diye şikayet eder aynı insan daracık sokaklara kavşaklara 80le 100le girer. İllaki kurallara uyanlar çoğunlukta. Bu yüzden herkesi cezalandırmak yerine magandaları cezalandıracak sistemler yapılmalı. Belli bi hız üzerinde açılan kapan gibi vs...
    Kasislerden şikayetim yok da, şu kasisleri yoldan bariz farklı renkte yapın yahu. Her gün gidip geldiğim yol, gece çarşıdan eve geldim hiç bir şey yoktu, ertesi sabah işe gidiyorum 7 saat sonra, yolda giderken birden bire araba havalandı. Meğer kasis yapmışlar, sağ olsunlar onu da yolla birebir aynı renkte yapmışlar, görmedim. Ben de bildiğim yol diye rahat gittim, uçtum.

Bir de Halkalı'da pek sık kullanılmayan bir yolda asfalt ile tamamen aynı renkte (Yani sonradan yapılmış değil, muhtemelen asfaltı atarken öyle attılar) kasis var, kasisin hemen bitiminde de çukur var. Arabanın sağ taraftaki amortisörler ne yapacağını şaşırıyor.

Bir dönem de Üsküdar'dan Kadıköy'e inen şu meşhur köprüye (Şu anda tadilatta olan, Siyami Ersek hastanesinin, Haydarpaşa Meslek Lisesinin v.b olduğu yol) bir kasis yapmışlar, tam rampa aşağının başladığı yere yakın koymuşlar, yoldan gelirken kesinlikle görmüyorsunuz, kasis de o kadar devasa ki, bir kaç gün sonra hem kasisin üstünde hem de kasisin 2-3 metre ilerisinde asfaltta bolca yarıklar ve çizikler oluştu. Görmeyen herkes arabasının altını hem kasise hem kasisten indiği noktaya vurmuş. Sonra kasisi kaldırdılar asfaltta o izler duruyor hala.

En güzeli kasisin girişine küçük reflektörlerden koymaları. Böylece kasisin rengi ne kadar asfalt ile aynı olsa da bu reflektörler dikkat çeker, kimse de kasisten uçmak zorunda kalmaz.
    Bugün Bozcaada’dan Altınoluk’a gidiyordum, Ezine çıkışında bir yol çalışması yüzünden sabah kapalı olan yolu nasıl olduysa akşama açmışlar ama barikat hala mıcırla kaplı bir şekilde duruyordu. Üstünden geçme gafletinde bulundum, arabanın altı mıcır tecavüzüne uğradı. Bir işi de tam yap be karayolları.
    Tabela koysalar bari.

Her hafta sonu gidip geldiğim yola 20 metre arayla ikişer tane, toplam 4 tane boyu 1 metre baya yüksek kasis koymuşlar. İlk geçtiğimde küt diye geçtim. Yokuş aşağı ve 15 metre öteden görmek imkansız. Tabela koysunlar yavaş geçeyim. Ben illa hız yapayım derdinde değilim. Zaten en fazla 50 ile gidebilirim o yolda.

Şehir içi diye 30 km hız sınırı koymak da çok saçma. Yayan gitsem aynı sürede giderim o yolu ışıkta durduğum süre falan derken.

Hız sınırları yükseltilmeli.

Okul çevresinde düşürsün 50 ye, kasis de koysun levha da ama. Uyalım tamam. Mezarlık çevresinde 50 diye hız sınırı mı olur! Herkes 90-100 le gidiyor zaten. Git herkese ceza yaz o zaman. Neden yazmıyorsun. Neden bu kadar saçma hız sınırları var
  • Bence belediye başkanları şehirde yaşayan halkı o kadar düşünüyor ki, kısacık da olsa bir offroad eğlencesi ile halkın gönlünü alıyor.Yoksa tümsek denen mini Ağrı Dağı yuksekliklerinin başka açıklaması olamaz.

• Dün belki de türkiyenin en büyük kasisinden geçtim.izmir ikea-forum yakınında.resmen tepe yapmışlar.

• Bugün Bozcaada’dan Altınoluk’a gidiyordum, Ezine çıkışında bir yol çalışması yüzünden sabah kapalı olan yolu nasıl olduysa akşama açmışlar ama barikat hala mıcırla kaplı bir şekilde duruyordu. Üstünden geçme gafletinde bulundum, arabanın altı mıcır tecavüzüne uğradı. Bir işi de tam yap be karayolları.

• Kasis kadar ilkel bi icat anca türkiye gibi 3. Dünya ülkelerinde olur. İnsanımız kasis var diye şikayet eder aynı insan daracık sokaklara kavşaklara 80le 100le girer. İllaki kurallara uyanlar çoğunlukta. Bu yüzden herkesi cezalandırmak yerine magandaları cezalandıracak sistemler yapılmalı. Belli bi hız üzerinde açılan kapan gibi vs...

• Bizim caddede 2 tane var, inanın nerdeyse durarak geçiyorum ama yine araba sarsılıyor, hiç mi göz izan yok, bu işin bir standartı olsa en azından. İnsani gelişmişlik düşük olunca ancak bu kadar oluyor sanırım

• ferman1987 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de araç ve ilgili işlerin neredeyse hepsi kötü ancak kasis problemi İngiltere'de de var.

• İzmirdeki kasislerin hepsi yol renginde küçük dağlar
  • Eğitimsiz insanları kurallar ile durduramayan sistemin zorla durdurmaya çalışması. Örnek okul yolu 30 km tabelası var herkes 60-70 ile gidiyor. Sonra Kasis geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Belediyelerin yaptığı büyük terbiyesizlik. İnsan bir düşünür degilmi AMG paket c serisi arabası olan var mı diye.

• tabela denen uyarı levhalarına riayet edip gerekli yerde hızınızı düşürseniz böyle şeylere gerek kalmayacak.
  • Nirvana333 kullanıcısına yanıt
    Biz her gün geciyoz orda oturuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir de oradan vuruyorlar cebimize ve malımıza.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla 20 gün Tuzla Yayla mahallesinde kaldım.Tuzlayı beğendim Tarabyanın Anadolu Yakası bayisi gibi ama ne kadar çok kasis var öyle.Sürekli kasis yapmışlar ve benim gibi altı alçak bir araca sahipseniz o kasisler size daha da büyük bela oluyorlar.
  • Tabela koysalar bari.

Her hafta sonu gidip geldiğim yola 20 metre arayla ikişer tane, toplam 4 tane boyu 1 metre baya yüksek kasis koymuşlar. İlk geçtiğimde küt diye geçtim. Yokuş aşağı ve 15 metre öteden görmek imkansız. Tabela koysunlar yavaş geçeyim. Ben illa hız yapayım derdinde değilim. Zaten en fazla 50 ile gidebilirim o yolda.

Şehir içi diye 30 km hız sınırı koymak da çok saçma. Yayan gitsem aynı sürede giderim o yolu ışıkta durduğum süre falan derken.

Hız sınırları yükseltilmeli.

Okul çevresinde düşürsün 50 ye, kasis de koysun levha da ama. Uyalım tamam. Mezarlık çevresinde 50 diye hız sınırı mı olur! Herkes 90-100 le gidiyor zaten. Git herkese ceza yaz o zaman. Neden yazmıyorsun. Neden bu kadar saçma hız sınırları var

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.