Şimdi Ara

Kasım ayında en çok satan modeller. Jetta, sınıfında ilk beşte.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasım 2011 Türkiye’de en çok satan marka ve modeller

Eylül ayında artan ÖTV oranları, geçtiğimiz ay firmaların uyguladığı ÖTV kampanyaları sebebiyle hissedilmemişti. Ancak Kasım ayında artışın etkisi ortaya çıktı. Ticari araçları daha fazla etkileyen artışlar, lüks modellerde de bir nebze küçülmeye yol açtı.

İşte ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) tarafından açıklanan veriler ışığında hazırladığımız Kasım ayında en çok satılan modeller…

A segmentinin lideri Kasım ayında da Fiat Panda. 51 adet satılan Panda’yı, 19 adet satan ve Panda ile aynı platformu paylaşan Fiat 500 izliyor.

B segmentinde birincilik el değiştirdi. Aylardır lider olan Renault Symbol 2.261 adet satarak, 2.296 adet satan Ford Fiesta’nın gerisinde kaldı. Üçüncü basamaktaysa 1.344 adet satan VW Polo bulunuyor.

C segmentinin en tepesinde Renault Fluence bulunuyor. 2.111 adet satılan Fluence modelini, 2.005 adetlik satışla Fiat Linea izliyor.

D segmentinde 846 adet satan VW Passat birinci konumda bulunuyor. Yeni kasası geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve Türkiye’de hala eksi yüzüyle satılan BMW 3 Serisi Kasım ayında 784 adet sattı. 604 adet satan Mercedes C Serisi ise üçüncü sırada ayı tamamladı.

Mercedes E Serisi, E segmentinde 374 adetlik satışla Kasım ayının birincisi oldu. 261 adet satan BMW 5 Serisi ise ikinciliği elde etti.

F segmentinde yenilenmesi an meselesi olan Mercedes S Serisi’ni en tepede görüyoruz. 27 adet satan modeli 11 adetlik satışla Porsche Panamera izliyor.

Kasım ayının en hareketli segmenti hiç kuşkusuz kompakt SUV’ler… Geçen ayın birincisi Chevrolet Captiva, Kasım ayında 668 adet satarak üçüncülüğe düştü. Dacia Duster ise 741 adetle birinci oldu. İkinci sıradaysa 669 adetlik satışla Nissan Juke bulunuyor.

Lüks SUV segmentinde Range Rover Evoque, 132 adetle birinci sırada yer alıyor. Aynı markanın Range Rover Sport modeliyse 71 adetlik satışla ikinci oldu.

Kompakt MPV segmentinde sıralama Kasım ayında değişmedi. Ford C-MAX 364 adet satarak birinci konumu elde etmiş. Toyota Verso 264 adetle ikinci konumda.

Hafif ticari araç (LCV) segmentinde liderlik el değiştirdi. 3.781 adet satan Ford Connect Kasım ayındaki atağıyla Connect yıllık satış adedinde de liderliği ele geçirmiş. Fiat Doblo ise 2.431 adetlik satışla ikinci sırada yer alıyor.

Pick-up segmentinde 299 adet satan VW Amarok’un liderliği görüyoruz. 272 adet satan Mitsubishi L200 ise ikinci sırayı almış.

Hazırlayan: Tulu DARICAN

Liste:

http://www.arabam.com/haber/Otomobille-Yasam-Kasim-2011-Turkiyede-en-cok-satan-marka-ve-modeller/Detay-294164?vzn=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 9 Aralık 2011; 17:22:55 >

• Heralde E segmentine talip olanlar heryerde 520d görmekten sıkıldı ve E serisine yöneldiler, başka açıklaması yok.
  • Dazia Duster sınıfında koltuğun yeni sahibi.

Vw Amarok sınıfında ilk sıraya yerleşmiş.

Smybol büyük bir sürprizle koltuğu Fiesta'ya devretmiş. Fiesta bu koltukta ne kadar oturacak zaman gösterecek.

Fluence'ye kimse yan gözle dahi bakamıyor. O yoluna devam ediyor.
  • Bana göre Focus yüksek fiyatının kurbanı oldu ve ilk beşe giremedi.
  • bence C sınıfını HB ve sedan olarak ayırmak lazım bu listeleri hazırlarken...
  • Fiesta ve Polo'nun başarısı çok yüksek... Hyundai'nin bu iki firmayı (Ford - VW) iyi analiz etmesi gerekiyor...
  • bmw 7 nasıl 8 adet satmış anlamadım. doğru oldugunu hiç sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

bmw 7 nasıl 8 adet satmış anlamadım. doğru oldugunu hiç sanmıyorum.

Sınıfında en fazla satan 27 adet. 7 rakamı doğrudur. Veriler resmidir. ODD'den alınan verilerdir.
  • Bmw 5 serisi için sıra veriliyor bayiler araç istegini karşılayamayıp siperiş alıyor buda mercedesin işine yaradı e serisi yükselişe geçti.
  • juke epey satmış

bedava verseler almam diyen çoktu
    bazıları para verip almış
  • Jetta ilk 5`te demissin, Jettanin satis rakami yok yazi da.

Ekleme: Linkte varmis rakamlar. Jetta C sinifinda ilk 5`teymis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 9 Aralık 2011; 16:42:24 >
  • Dacia Duster sessiz sedasız zirveye oturmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atlas06 -- 9 Aralık 2011; 16:49:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Jetta ilk 5`te demissin, Jettanin satis rakami yok yazi da.

Yanlış anlaşılmayı önlemek için başlığa "sınıfında" kelimesini ilave ettim.
  • Aylık araba satışları ile ilgili başlıkta niye Jetta'ya özellikle vurgu yapıyorsun onu anlamadım.

Böyle olunca VW polemikleri çıkması da normal.
  • Range Rover Evoque, 132 adetle birinci sırada yer alıyor

sosyetik hanımefendiler sevmiş demekki bu aracı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Orijinalden alıntı: berk984

Jetta ilk 5`te demissin, Jettanin satis rakami yok yazi da.

Yanlış anlaşılmayı önlemek için başlığa "sınıfında" kelimesini ilave ettim.

Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Aylık araba satışları ile ilgili başlıkta niye Jetta'ya özellikle vurgu yapıyorsun onu anlamadım.

Huylu huyundan vazgecmez.
  • Ford un ayı olmuş bana göre.B segmentinde renaultu ticaride fıat ı geçmişler.
  • quote:

Aylık araba satışları ile ilgili başlıkta niye Jetta'ya özellikle vurgu yapıyorsun onu anlamadım.

Katılıyorum başlık alakasız olmuş........
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

quote:

Katılıyorum başlık alakasız olmuş........

Niye 4. yü yazmamış? Darıldım valla...
    Ayrıca bu kadar sıra olmasa daha üst sıraya çıkardı çok rahat.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.