Şimdi Ara

Kasım ayı satışları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
9.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Konuda bu ay Peugeot satışları 4263 adet diyor. İçerikte de Peugeot satışları arttığı yönünde yorumlar vardı. Bende bu satışları 301 gibi filo satışları artırdı diyorum.

Biraz matematik yapalım 3008 11 ayda 8400 adet satmış 8400/11=763

Aylık ortalama 763 tane satan araba nasıl peynir ekmek gibi satılmış oluyor?

Türkiye'de peynir ekmek gibi satılan tek araba Egea gerisi kendi çapında satılıyor.

Peugeot satışları arttı zaten rakamlarda bunu söylüyor ama bu artışı sadece 3008'e bağlamak anlamsız.

Alıntıları Göster
    Otomobil piyasası belli bu yıl.Araç yıllık satışta 7 yada 8. sırada.Egea tabiki çok satar 77 bin tl den başlıyor,.bu araç 200 bin den.O fiyat skalasında tabiki çok satıyor.200 bin üstü fiyatlı arabalarda passattan sonra ikinci.20 küsür yıllık qashqai tekelini kırmış.
    Tamda satış artmasının tek nedeni 3008 şuanda.Segmentinin lideri.301 şuanda geçmişten belki daha az satıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Otomobil piyasası belli bu yıl.Araç yıllık satışta 7 yada 8. sırada.Egea tabiki çok satar 77 bin tl den başlıyor,.bu araç 200 bin den.O fiyat skalasında tabiki çok satıyor.200 bin üstü fiyatlı arabalarda passattan sonra ikinci.20 küsür yıllık qashqai tekelini kırmış.
    Tamda satış artmasının tek nedeni 3008 şuanda.Segmentinin lideri.301 şuanda geçmişten belki daha az satıyor.

Alıntıları Göster
    Odd satı verilerini gizlemese somut rakamlar üzerinden konuşabilirdik ama maalesef ki şu anda herkes kendi bakış açısına göre yorumluyor.

Civic'de geçen sene iki ay üst üste tüm segmentlerde en çok satan araç olmuştu. Arada böyle çıkışlar olabiliyor.

10 ayda 6800 adet satılmış bir araçtan bahsediyoruz. Peynir ekmek gibi satılıyor demek güç ama Kasım ayında fiyatına göre gayet iyi satış rakamı elde etmiş.

Ancak aylık satış rakamına göre tek başına satışı domine etmiş diyemeyiz. Peugeut, Honda gibi sadece tek model satan bir firma değil. 3008 modeli toplam 4200 adetlik satışın 1600 tanesini kapsıyor. Toplam satışın yarısı bile değil.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Kasım ayı satışları Perakende satış hocam filo dahil değil kolay gelsin...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şusn 8000 küsür.Aylık parlama değil.Seneyi lider kapatacak modelden bahsediyoruz.
    Toplam satışın çok modele bölünmesi zaten marka için sağlıklıdır ama zaten 3008 den önce Pug ilk 10 a giremiyordu.Şuan 5. sırada ve 2008 ve 208 gelince 4 ü zorlar.

arkadaş hem arabanın sahibi değilsin hem de bir yerinden uyduruyorsun...arabanın sahibi olmadığın halde kaç tane güncelleme almış onu mu biliyorsun..daha düğmesi elinde kalanı duymadım..trim sesi yok..resmen art niyetlisin..ve bir yerinden uyduruyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

arkadaş hem arabanın sahibi değilsin hem de bir yerinden uyduruyorsun...arabanın sahibi olmadığın halde kaç tane güncelleme almış onu mu biliyorsun..daha düğmesi elinde kalanı duymadım..trim sesi yok..resmen art niyetlisin..ve bir yerinden uyduruyorsun
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/133739628

Multimedyaya sistemine gelen güncellemeler ile ilgili bunun gibi bir sürü mesaj var konuda.

Kendi kullandığın arabadan bihabersin. Kimin uydurduğu belli.. Hayır araba kötü filan da demedim ama artniyetli olduk iyi mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 8 Aralık 2019; 22:3:46 >

O bir sorun değil hocam.Hiç güncellemesen ne olacak.Güncelleyincr değişen pek birşey olmuyor zaten.Gidersin servise sorunu çözer.Çoğu ekranda güncelleme bile yok zaten.(farklı marka araçlar)Ekranları daha basit.Bugün telefonlarda bile güncellemelerde sorun oluyor ek güncelleme geliyor.
    Dediğim gibi adblue tankı arızası bir sorundur mesela ama 18 üretiminden sonra hiç duymadım.Zaten Peugeot bülten yayınlayıp sorunlu araçları çağırıp işlem yapıyor.Önceki aracım 308 de bakım için gittiğimde sorun olmamasına rağmen adblue kablo demetini değiştirmişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 8 Aralık 2019; 22:25:25 >
    adam arabayı yeni almış onun güncellenmesi lazım..ben 2 yılda dört defa servise gittim sadece bir tanesinde güncelleme var dediler.şasi numarasına göre araçların güncellemesi var.senin yazdığın, sanki her hafta sürekli güncelleştirme geliyor..

kullanmadığın bilmediğin araba hakkında yorum yapma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtıl -- 8 Aralık 2019; 23:6:14 >
    Artık 301 satmıyor, zaten son iki aydır 301 doğru düzgün gelmiyor. Peugeot’ nun bu noktaya gelmesindeki temel faktör 3008. 2020’ de 2008’ de gelince 3008’ e ciddi destek verecektir. 208’ i erken getirme durumları olursa o da ciddi adetlere ulaşabilir. Şimdi şöyle bir bakalım modellere tekrar;

3008, 5008, yeni 2008, yeni 208 ve yeni 508...

Bu ekibin güzel bir fiyat politikasıyla volume yapmaması imkansız.

• quote:

O bir sorun değil hocam.Hiç güncellemesen ne olacak.Güncelleyincr değişen pek birşey olmuyor zaten.Gidersin servise sorunu çözer.Çoğu ekranda güncelleme bile yok zaten.(farklı marka araçlar)Ekranları daha basit.Bugün telefonlarda bile güncellemelerde sorun oluyor ek güncelleme geliyor.
    Dediğim gibi adblue tankı arızası bir sorundur mesela ama 18 üretiminden sonra hiç duymadım.Zaten Peugeot bülten yayınlayıp sorunlu araçları çağırıp işlem yapıyor.Önceki aracım 308 de bakım için gittiğimde sorun olmamasına rağmen adblue kablo demetini değiştirmişlerdi.
    Güncelleme işi zaten bir arıza değil hatta hiç gerekli de değil. Sürekli bir güncelleme yollayıp bir şeyi düzeltip bir şeyi bozmaları sadece beceriksizlik.

Genel manada servisleri çok iyi çalışıyor. En ufak sorunda değişim yapıyorlar. Müşteri memnuniyetine kafayı takmışlar belli şikayetvar üzerinde de baya aktifler her sorunla anında ilgileniyorlar.

• 207m kullanıcısına yanıt
    2008 şubatta geleceği söyleniyor,erkene çekmişler.208 ide çekerlermi acaba.Gerçi birkaç ay koyarlar gibi aralarına birbirini kesmesin diye.Bir aksilik olmazsa birini alacağım,208 çok fena duruyor,sabretmek zor.
    Bu arada 208 gti de yapacaklarmış.Büyük ihtimal 225 hp eat8 olur.

• daha ilk çıktığında beğenmiştim 3008 i ve başarılıda oldu.motorları şanzımanlarıda iyi oldu ve başarı geldi.yeni gelecek modelleride güzel .fiyatlarıda normal yaparsa 508 de baya yükselir satışları.
  • Suv satışları

Kasım ayı satışları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 9 Aralık 2019; 12:17:57 >
  • quote:

Suv satışları

Hocam Allah aşına Q2'yi SUV diye o listeye sokan süper zeka kim acaba yav. Daha birkaç tane ilave model var SUV konsepti ile alakası olmayan o listede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Aralık 2019; 12:18:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada 3008 2348 adet satmış kasımda ve Pug satışlarının yarıdan fazlası.Toplam satışı 9 bini geçmiş.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    B suv lar öyle maalesef hocam.Yükseltsen ucube olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

@Gorod Peugeot 3008'i ilk çıktığı dönemden beri takip ediyorum kronik sıkıntıları nedir çok iyi biliyorum. Forumdaki 3008 konusunu takip ederseniz bizzat kullanıcıları tarafından neler yazılmış, ne sorunlar yaşanmış sizde görebilirsiniz. Düğmelerin elde kalmasından koltuk arkalığının çıkmasına kadar bir çok trim sorunu yaşandı. Kötü araba mı? hayır... ama süper ya da sorunsuz bir araba hiç değil. 1 senede 5 defa servise giden arabaya sorunsuz demek fazlasıyla iyimserlik olur.

@ahmtıl kullandığın arabanın multimedya sistemime kaç defa güncelleme geldiğini bilmiyorsan ne yapayım. 3008 konusunda multimedya güncelleme ve radyo kelimelerini birlikte aratırsan hangi güncellemeler gelmiş ve sonucunda neler olmuş görebilirsin.
    Çekici sırtında giden CR-V leri, sağı solu göçen Civic'leri üreten Honda sorunsuz ama ?

Kusursuz araba zaten yok ama gerekli bilgi alışverişini diğer üyelerle yapmışsınız. Bugün Honda'nın sorunsuz kabul edildiği ortamda Pejo'da sorunsuzdur.

3008/5008 satışları Avrupa'da bile 1. sıradaydı yanlış hatırlamıyorsam totalde. Kaç yıllık 2008 hala satıyor. Yeni 2008 ve makyajlı 3008 gelince fark yapar. Bu tesadüf değil, üç beş tane arabada yaşanmış sorunlar herkeste yaşanıyor diye bir şey yok. Facebook 3008 gruplarına, SUV gruplarıma üyeyim. Daha sıkıntı, sorun konuşulduğuna doğru düzgün denk gelmedim. Facebook Tiguan sayfasına girin 3 konudan 2'si arıza.

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

İnBebek bezi almak için indirim bekleyen adam, indirimli bez satan site çökünce hani kriz vardı diye saçmalıyor aynı mantık.

Ayrıca bunun ne kadarının özel kullanım amacıyla alındığına da bakmak gerek.

Alıntıları Göster
    Yav kriz olmasa millet indirim beklemeden alacağını zaten alır.
    Millet kafasını vurup kendini bayıltarak mı yatıyor ne yapıyor, uyandığında dünü hatırlamıyor, bunu sürekli yapınca da kafa darmaduman oluyor heralde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

Çekici sırtında giden CR-V leri, sağı solu göçen Civic'leri üreten Honda sorunsuz ama ?

Kusursuz araba zaten yok ama gerekli bilgi alışverişini diğer üyelerle yapmışsınız. Bugün Honda'nın sorunsuz kabul edildiği ortamda Pejo'da sorunsuzdur.

3008/5008 satışları Avrupa'da bile 1. sıradaydı yanlış hatırlamıyorsam totalde. Kaç yıllık 2008 hala satıyor. Yeni 2008 ve makyajlı 3008 gelince fark yapar. Bu tesadüf değil, üç beş tane arabada yaşanmış sorunlar herkeste yaşanıyor diye bir şey yok. Facebook 3008 gruplarına, SUV gruplarıma üyeyim. Daha sıkıntı, sorun konuşulduğuna doğru düzgün denk gelmedim. Facebook Tiguan sayfasına girin 3 konudan 2'si arıza.

Alıntıları Göster
    İstatistiği sonradan geldi 3008'de bu ay ciddi bir satış patlaması yaşanmış 10 aydaki satış rakamlarının neredeyse yarısını bir ayda satmışlar. Tebrik ediyorum.

Siz bir de BMW fun club Türkiye sayfasında girinde görün. Adamlar "arabam yandı", "bir bmw daha yandı" filan diye foto atıyor.

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Aynen şubatta geliyor. 208 için henüz net bir durum yok. Fakat B HB segmentinde ne kadar araçsız idare edebilirler bilmiyorum. Bence onu da erkene çekebilirler. 2008’ i erken getirmelerinin sebebi SUV segmentinde boşluk bırakmak istemiyorlar. Türkiye’ de en çok satan SUV markası olmaları ve bunu devam ettirmek istemeleri gayet normal.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.