Şimdi Ara

KASIM 2018 MARKA MODEL BAZINDA SATIŞ ADETLERİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
1
Favori
13.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ülkemizde sıfır araç satılırken, insanlar için en önemli kriter can güvenliği, donanım, kalite vs.. değil.

En önemli kriter sonraki sahibi..

Adam satacağı zaman 1-2 hafta da elinden çıkartacağı aracı alıyor.

Yoksa kalite, güvenilirlik vs.. umrunda değil..

Bakınız egea denilen araç maşallah iyi satmış, neden? Sonraki sahibi anında hazır da ondan..

Bir tanesi 301’e laf atmış, görsen 301 ile 100 bin km yapmış da konuşuyor sanacak.

Ülkemizde passatın, meganenin eline bin kere verecek kalite de araçlar var, fakat bak piyasası Hem düşük hem de kolay satılmıyor..

Maalesef ülkemiz sonraki sahibi için araç alan ileri zekalı insanlarla dolu olduğu sürece biz daha çok para öderiz ciğeri beş para etmeyecek araçlara bir kucak para..

Aldığım arabanın sonraki sahibini canı cehenneme...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu enflasyonun eksi çıktıği halde ötv indirimi yapilipta alamayan arkadaşların vay haline.ÖTV indirimi benim neyime?Parasi olana yapildı benim cebimde para yokki ötv den yararlanayım...Ay sonunu getiremiyorum ötv isterse komple kalksin...Kdv 0 olsun benim neyime..

• Corolla yok sattı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

Bu sene filo satislari epey az oldu. Yani su kasim ayi satis rakamlarinin onemli bi kismi bireysel. Bu acidan bakildiginda iyi satis rakamlari bence.
    2 aylık geçici ötv muhabbeti galerici tayfasını harekete geçirdi. Ocakta ötv indirimi kalkınca millete aradaki farkı iteleyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwartevis

Senin mesajı gördüm yukarıda, dedim şimdi bulaşmiyim bir sürü şeytan icadı gönderir diye. Sen yakaladın beni.
    Bak sen, demek şeytan icadı oldu ha!
  • Passat nasıl bu kadar çok satıyor anlayamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZerosugaR

Passat nasıl bu kadar çok satıyor anlayamıyorum.
    Adı çıkmış bikere...
    Kendince Premimum algısı yaşamak isteyenler alıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZerosugaR

Passat nasıl bu kadar çok satıyor anlayamıyorum.
    cevabı çok basit: kendi segmentinde en düşük baz fiyat passatta. ben 2011 de ilk arabamı alırkende böyleydi 2017 de değiştirirkende şimdi de. evet superb bir nebze daha ucuz ama insignia, talisman gibi rakiplerinin baz fiyatları hep passattan pahalı. şu anda bile internet sitesi fiyatları baz passat 150.000, insignia gs 163.000. hesap basit. ama insignia otomatik şu,bu. geçiniz. insanlar alabilecekleri miktara göre araç belirliyorlar. bazen 1000 tl fazlası çıkmıyor. yoksa falan hikaye. satsınlar talisman 160 bg lik otomatiği passattan 20.000 tl aşağı bakalım ne olacak. yada baz versiyonunu 25.000 aşağı satsınlar hala aylık 200 küsürde kalacaklar mı?
  • Hocam A segmentini de ekleseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sönmeyen Arıza Lambası. -- 5 Aralık 2018; 18:31:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Hocam A segmentini de ekleseniz

Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Ekledim.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Dizellerin çevreye verdiği zararı önemsiyorum fakat bu bireysel olarak kazanabileceğiniz bir savaş değil malesef.

Önce ki aracım atmosferik lpg liydi. 100km için 3bin devir çeviriyordu. Uzun yolda kafam şişiyordu. Şimdi ki dizel aracım 2bin devirde 110km ile gidiyor. İnanın ki daha sessiz.

Alırken çok yakacağını biliyorsunuz ama deponun hem daha pahalıya dolması hem daha az km gitmesi insanı psikolojik olarak etkiliyor. Kışın kontağı çeviriyorsun 4-5 dk 1200 dev rölantide çalışıyor. Bu bile can sıkıyor.
    Haklısınız, tüketim çok önemli . Ancak ben milyarda 1 de olsa kendi üzerime düşeni yapmak istiyorum. Zaten dizel motorlar, biz istemesek de kalkıyor yavaştan. En azından vicdanen bir parça daha rahat hissediyorum kendimi.
  • Aralıkta Renault rekor kıracak diye düşünüyordum ama kampanyaları fos çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Aralıkta Renault rekor kıracak diye düşünüyordum ama kampanyaları fos çıktı
    Renault bu fiyatlamayla yine iyi satıyor.

Megane Touch 1.2 Tce EDC 130 bg 150.750 TL
    Golf 1.0 TSI 110 PS DSG Comfortline 152.300,00 TL
  • bütün yorumları okudum belki biri yazmıştır diye ama ibiza'nın çöküşüne kimse değinmemiş. geçen sene b sınıfı uygun fiyatlı otomatik araba arayışlarımdan sonra 2017 temmuzda 1.0 ecotsi dsg style ibiza'yı aldığım zamanlarda araştırdığım bir kaç modelin o zaman ki fiyatıyla şimdi ki arasındaki fiyatları yazayım;

dacia sandero otomatik dizel şu an 81900 tl - 2017 temmuz'da 64000 tl idi.
    egea en boşu benzinli şu an 65000 tl - 2017 temmuz'da 59000 küsür tl idi.
    corolla 1,33 life şu an 77000 tl - 2017 temmuz'da 65000 tl idi.
    i20 benzinli otomatik orta paket şu an 80000 tl - 2017 temmuz'da 65000 tl idi.

bizim aslan parçası ibiza şu an 104000 tl - 2017 temmuz'da 61000 tl idi.

peki ben neden bu paraya ibiza aldım; küçük olması, otomatik olması ama özellikle dsg olması, turbo motor olması, yüksek beygir gücünden dolayı atik olması, hız sabitleyici olması ve vag grubundan olması.

neden sandero almadım; dacia marka olmasından dolayı güvensizlik, gösterişsiz iç dizayn, yarı otomatik vites.

neden egea - corolla almadım; sedan, düz vites ve büyük araç olması.

neden i20 almadım; gösterişsiz ön konsol, 4 vitesli eski nesil otomatik vites, güçsüz ve sürekli bağıran ve çok yakan bir motor.

şimdi gelelim sadede. ben eğer ki geçen sene araç almaktan vazgeçseydim ve aynı paramı koruyup üzerine de en fazla 10000 tl daha koyup 70000 tl'm olsaydı, size olacak senaryoları yazayım;

+10000 tl kredi çekip sandero otomatik dizel almayı zorlardım ki çok düşük bi ihtimal.

+param cebimde kalsın der, hanımı da ikna edip düz vites egea ya da corolla alırdım. en azından ileride çoluk çocuk oldu mu eli yüzü düzgün büyük aracımız olur diye avuturduk kendimizi. (en boş egea'nın içine bindim ve aracı sürdüm. güçsüz motoruna ve nispeten fazla yakmasına rağmen 65000 tl o araç için türkiye şartlarında bedava.)

bu sene arabaya gerçekten ihtiyacı olan insanlar keyfi ve hayalleri bırakıp mecburiyetten kendilerine egea-corolla gibi f/p araçlar almak zorunda kaldılar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.