Şimdi Ara

Kaset Kaydı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizlere bi sorum olacak.Bende eskiden kalma müzik (şarkı) kasetleri var.Bu kasetlerde bulunan şarkıları MP3 olarak bilgisayara kaydetmek istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?Yani program,kablo veya aracı bir cihaz gibi neler gerekir ve nasıl yapılır?Bu konu hakkında bilgiler verirseniz çok iyi olur.

• Dostum dediğin şeyi çok önce bir bilgisayar dergisi ayrıntılı anlatmıştı.Ben de masaüstü bilgisayarımda denemeye kalkmıştım.Şimdi pc de iki uçlu bir kablo var kısa.Adını bilmiyorum.Kasada iki ses çıkışına takılıyor.Bir adı vardır mutlaka,neyse o kablonun bir ucunu walkmana,cd playere vs takıcaksın.Sonra kasedi çalmaya başlayıp,bilgisayarda ses kaydı alacaksın o soketten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetterBosh -- 3 Temmuz 2007; 1:48:33 >
  • Arkadaşında dediği gibi bende aynı işlemi müzik setinin kulaklık çıkışından alarak bilgisayarın microfon girişine taktım sonra ses kartının yazılımdan girişi line in olarak ayarladım ve kayıdı yaptım ok.
  • Arkadaşlar doğru söylemiş... 1 tane STEREO kulaklık kablosu ve bir kasetçalar ile bu iş olur.

Ancak, windows SOUND RECORDER (ses kaydedicisi) ile kayıt yaparsanız, sanırım öncelikle "WAV" uzantılı olarak kaydediyordu. Sonra bunu MP3' e çevirmeniz gerek.
  • direkt bağlayıpta yapabiliyorsun ancak bunada aynen görüntüde olduğu gibi ilave bir kart gerekiyormuş her hal öteki türlü yani bilgisayara kabloyla bağlayıp yaptığımda ses anormal boğuk olmuştu pek tavsiye etmem.
  • Audio Grabber yazılımı ile de yapılabilir, tabi gerekli donanımsal bağlantı yapıldıktan sonra.
  • nero7 varsa elinde nero wave editor işini görür.kasetten eş zamanlı kayıt ve kasetteki hışırtıyı yok etme gibi özellikleri var
  • Tek çözüm de bu zaten...

quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

Arkadaşında dediği gibi bende aynı işlemi müzik setinin kulaklık çıkışından alarak bilgisayarın microfon girişine taktım sonra ses kartının yazılımdan girişi line in olarak ayarladım ve kayıdı yaptım ok.
  • quote:

Arkadaşında dediği gibi bende aynı işlemi müzik setinin kulaklık çıkışından alarak bilgisayarın microfon girişine taktım sonra ses kartının yazılımdan girişi line in olarak ayarladım ve kayıdı yaptım ok.

Arkadaş bu Ses Kartının girişini "Line in" olarak nasıl değiştiricez?Ayrıca bi arkadaşım bana Audio Magic programını önerdi.Siz ne dersiniz?Daha iyi program öneren var mı?Bu kablo olayıda 2 ucu stereo çivi jak şeklinde mi olması gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klavyeci -- 3 Temmuz 2007; 23:12:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: klavyeci

quote:

Arkadaş bu Ses Kartının girişini "Line in" olarak nasıl değiştiricez?Ayrıca bi arkadaşım bana Audio Magic programını önerdi.Siz ne dersiniz?Daha iyi program öneren var mı?Bu kablo olayıda 2 ucu stereo çivi jak şeklinde mi olması gerekiyor?

Neyse.Yinede bilgi ve tavsiyelerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: klavyeci

quote:

asagida ac97 bir ses kartinda LINE IN olarak ses karti uzerindeki girisleri nasil degistirip kaset vb ses cihazlarindan ses kaydi yapabailirsiniz.

istenirse daha da ayrinti verilir

Kaset Kaydı

Kaset Kaydı

Kaset Kaydı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.