Şimdi Ara

Kasaya Röle Bağlama | PCnizle eşzamanlı çalışmasını istediğiniz birşey var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
3
Favori
17.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim ayrıntılı tarif için. Bugün röleyi aldım ve taktım gayet güzel çalışıyor...
  • c.tesi günü elektronilçiden bi tane röle aldım 220v 5amper. minik boy bişi.

elektronikçi ile ne yapacağımızı konuşurken bana bağlantı şekillerini resimde görüldüğü gibi bağlamamı söyledi..

Kırmızı olan notalara 12v ve GND sarı olanlarada 220 volt uçlarını. benim rölede sizdeki gibi alt solda ( beyaz ) bi bacak yok orası boş. bide şimdi sizin resimdekine bakıyorum. sizin çalışmada 220 volt uçlarından bi tanesi 12volt ucu ile aynı yerde lehimli..

hangi bağlantıyı yapıcam ben kafam allak bullak oldu.. anakartı yakarım olan o olacak galiba bi şekilde :)

Kasaya Röle Bağlama | PCnizle eşzamanlı çalışmasını istediğiniz birşey var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi home_sweet_chaos -- 28 Temmuz 2008; 12:33:05 >

• Resimde biraz karışık görünüyor...Ortadaki bacak ile alttaki C ve D lerden biri 220 volta bağlı pompa kablosuna bağlanacak...
  • hmm ozman bizim elektronikçinin şema doğru.. yannız yukardaki fotoda 12v ve 200v üst üste gibi duruyor.. riskli olmuş o görüntü bak mesela elektronikçi tanıdık olmayıp bana açıklama yapmasa ve ben yukardaki resime göre ekleme yapsam gittiydi o halde anakart.. ?.
  • iyi de senin resimde yukardaki resim de aynı şeyleri gösteriyor.. hiç bi yerde 220 ile 12v birbirine bağlı değil ki..
  • Hayır hocam 220V uçları B ile A noktasına bağlılar,dikkat ederseniz bi hata olmadığını görürsünüz.
  • Hakkaten fotoğrafa ilk baktığınızda yanılabilirsiniz...Doğru bağlantı şöyle olacak :

• Güzel Anlatım Olmuş.
  • Eline sağlık güzel bi çalışma olmuş bende bi tavsiyede bulunayım kızmazsan.

Hacı röle çok küçükmüş daha büyük akım taşıyanlar haliyle daha büyük yani bağlantısı daha kolay onlardan kullanabilirdin.Ayrıca 12 voltluk ve 220 voltluk kablolar çok yakın duruyor birbirine değerse sonuç kötü olur bence.
  • en fazla 220v 40 amper var piyasada bulabildiğimiz. daha büyüklerine denk gelmedim açıkçası. araba röleleri ile karıştırmayasın
  • güzel çalıoşma teşekkürler
  • Çalıştıktan sonra büyük olsa ne olur küçük olsa ne olur? Açıkçası ben de büyük röleye rastlamadım...
  • Büyük röle derken neyi kastediyorsunuz anlayamadımda.12 volt olanlardan mı 220 volt olanlardan mı???
  • güzel anlatım teşekkürler
  • valla süper saol
  • teşekkürler güzel çalışma
    sorum olacak bir röleyle 2 şeyi birden çalıştırmak mümkün olurmu sizce ? masaüstü hoparlör ve monitör mesela
  • rölenin ucundan çıkan 220 volt kablo uçlarını çoğaltarak yapabilirsin ama AMPER lere dikakt etmende fayda var.

Monitör riskli olabilir küçük bi röle için amperden ötürü..
  • quote:

Orjinalden alıntı: home_sweet_chaos

rölenin ucundan çıkan 220 volt kablo uçlarını çoğaltarak yapabilirsin ama AMPER lere dikakt etmende fayda var.

Monitör riskli olabilir küçük bi röle için amperden ötürü..

saol bende bunun cvbını arıyodum
  • quote:

Orjinalden alıntı: LprMrtKck

teşekkürler güzel çalışma
    sorum olacak bir röleyle 2 şeyi birden çalıştırmak mümkün olurmu sizce ? masaüstü hoparlör ve monitör mesela

Güçlü röle kullanırsanız tabii ki de mümkün hocam.
  • bende 5v röleyi normalde kullanıyorum eski bi anakarttada usbden denedim 5v röle ordada çalıştı acaba sürekli çalışırsa bi sorun çıkartırmı??? sorun çıkarmazsa dizüstü bilgisayarda kullanmayı düşünüyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.