Şimdi Ara

Kasaya ek fan takma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Boştayken anakart 45 derecede bana biraz fazla geldi ;acaba üst tarafa 1 fan daha taksam etkisi olur mu yoksa gerek yok mu ?

Kasaya ek fan takma Kasaya ek fan takma

• kasa yan kapağına takabilirsiniz.
    kendim baya etkisini görmüştüm.
    boşta 45 dererce ama oda sıcaklığı da önemli.
  • ekran kartida destekliyordur o isiyi kasanin altindan da bir fanla vakumlanirsa hava dahada rahatlar
  • northwood kullanıcısına yanıt
    Kasanın yan tarafında takacak yer yok nasıl yer açacağı mı da bilmiyorum. Oda baya sıcak vantilatör ile kendimi anca soğutabiliyorum.
  • korfezli_20 kullanıcısına yanıt
    O zaman alt tarafa takmak daha mantıklı önerdiğiniz iyi bir fan var mıdır ?
  • Mr light kullanıcısına yanıt
    AKASA Viper R 12cm Yuva için 14cm S-Flow Performanslı Sessiz Fan
    Bu arada ekran kartınız yükteyken kaç derece oluyor maximum?
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    En fazla 83 gördüm oda 2-3 saatlik oyun sonrası.
  • Mr light kullanıcısına yanıt
    Anladım benim r9 290 ile aynı.Test sitelerinde 70 dereceyi geçmediğini belirtiyorlar ikimizin kartı içinde ama gel gelelim bizim kullanıcı deneyimlerimiz vahim.
    Yalan yanlış testlerle bizim kafamızı bulandıranların allah bin belasını versin.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Çoğu test sitesi kafasından sallıyor maalesef bir iki tane güvenilir var ; gerçi ben 80'e bulacağını tahmin etmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr light -- 27 Haziran 2016; 20:52:01 >
  • Öne iki fan takmışsın ama tek egzos fan var gördüğüm kadarıyla. Kasadan atılan havanın, giren havadan daha çok olması lazım yoksa sıcak hava kasa içinde dolaşır. Tabi bu işin teori kısmı. hdd önündeki fanı yukarıya egzos olarak takıp deneyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr light

Kasanın yan tarafında takacak yer yok nasıl yer açacağı mı da bilmiyorum. Oda baya sıcak vantilatör ile kendimi anca soğutabiliyorum.

bir tane alt tarafa içe üfleyecek şekilde,bir tane de kasanın tavanına dışa üfleyecek şekilde fan kurulumu yapabilirseniz çok güzel olur.alt taraftaki fanın güney köprüsüne faydası olur.
    bir de oda sıcaklığı nedir ona göre değerlendirmek lazım anormal bir durum olup olmadığını.ama genel oalrak 80'e kadar sıkıntı çıkarmaz cpu/gpu hatta 80 üstü bile kısa süreli sıkıntı yapmaz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi northwood -- 27 Haziran 2016; 23:34:22 >
  • hızlı kasa fanlarıyla içerideki havayı arkadan egsozla ön tarafı açık bırak içeride vakum etkisi oluşsun bence en iyisi bu...
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Kasayla gelen fanları kullanıyordum ses çıkarmadığı için değiştirmek istemedim.
    2 tane fan almak için amazonu demeyi düşünüyorum Türkiye'de acık tuzlu; şu fanlara baktım hem fiyatı uygun hem de incelemelerde güzel diye geçiyor Cooler Master SickleFlow 120 2 tane sipariş geçmeyi düşmüyorum. cpu dan ziyade gpu biraz ısınıyor bir haki sefere el ile fanda ayarlayabilirim anakartın derecesi biraz yüksek geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr light

2 tane fan almak için amazonu demeyi düşünüyorum Türkiye'de acık tuzlu; şu fanlara baktım hem fiyatı uygun hem de incelemelerde güzel diye geçiyor Cooler Master SickleFlow 120 2 tane sipariş geçmeyi düşmüyorum. cpu dan ziyade gpu biraz ısınıyor bir haki sefere el ile fanda ayarlayabilirim anakartın derecesi biraz yüksek geldi.

cfm'si bay yüksekmiş bir de 2000 rpm biraz yüksek değil mi?ses yapmasın.
    paket üzerinde yazana çok güvenmeyin derim her ne kadar cm iyi marka olsa da.
    pc soğutacağım derken kafanızı ütülemesin.bence 1200 bakın o yeter.benim fanlar var 1200'lük 45 cfm veriyor ama baya etki,si oluyor yani işe yarıyor o da.şu an sistemde takılı değil ama zamanında baya etkisini görmüştüm.
    Benim yan kasa fanlarıyla alakalı bir şüphem var çünkü eski hd 6850'min fanı yan kapağa fan taktıktan sonra bozulmuştu bir de ekran kartının dönme yönü yandaki fanın üflediği yönün tersine doğru dönüyordu acaba ondan dolayı mı bozuldu diye bir şüphe uyanmıştı içimde.Halen daha da takamadım bir daha o fanları.

Ses seviyesine baktım 40-45 dba kafa ütüler 30 dba'Lık bakayım; kasayı özellikle az ses çıksın diye aldım şimdi bunu alırsak kasanın özelliğini yitiririz.Dediğiniz gibi 1200'Lük bakayım bunların fiyatı zözellikle cezbetmişti 2 tanesi 14 doalra geliyorduf iyatı arttırarak Corsair Air Series SP120 Quiet Edition bakayım. (fiyat artıyor )
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.