Şimdi Ara

Kasanın Fanında ki Işığı Nasıl Kapatabilirim ? lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kasa toplamıştım güzel bir sistem. kasanın markası threltake ti sanırım öyle bir şey. fanı ledli bende akşamları oyun felan indirirken kasayı açık bırakıyorum ama çok belli oluyor onu bios ayarlarından felan kapatma şansım var mı ? biliyorsanız bilgilendirirseniz sevinirim.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BornHungry -- 3 Aralık 2013; 19:51:09 >

• hadi arkadaşlar ya ihtiyacım var acilll -_-
  • ledleri kapatmanın yolu yok diye biliyorum ben fanları kapatman gerekiyor eğer ledleri kapatmak istiyorsan
  • Kasanda fan led diye bir tuş yokmu? o tuşla kapatabiliyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmre129

Kasanda fan led diye bir tuş yokmu? o tuşla kapatabiliyorum ben

tam olarak nerede bulunuyor bu tuş ? tam dikat etmedim açıkçası.
  • Benim hiçbir fikrim yok ama fanın üzerinde şalter gibi bişey olabilir :D
  • yok arkadaşlar bulamadım maalesef :( başka bilen var mı ? ya da nereden kapanır kapatan var mı ?
  • Kafan karışmasın boşuna o ledleri kapatamassın ya kablosunu koparıp ledsiz kullanacaksın yada yapabileceğin birşey yok.
  • Kasanın modelini tam olarak yazmadıgın siürece sanırım yardımcı olunamayacak. Gerçi sen markadan bile şüphelisin (:

Neyse, zaten fanları kendin extra taktıysan kapatmanın bir yöntemi yok, güç aldıgı sürece yanar. Ya da pense yardımıyla tamamen keseceksin bir daha yanmayacak, ya da katlanacaksın.

Bazı kasalarda bunun için bir düğme oluyor fakat o da extralar için değil kasayla birlikte üstünde gelenler için. Corsair 400R de var mesela. Power butonunun sağında hemen.
  • Kasanın kapağı aç, fandan anakarta doğru gelen 3lu kabloyu bul anakarta takılı olduğu yerde 2+1 şeklinde ayrılır 2si güç için 1i led ışığı olmak üzere. Çift kablolu olanı elleme tek olan kabloyu çek sorun düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choiboungee -- 4 Aralık 2013; 10:22:59 >
  • arkadaşlar kasa buhttp://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/thermaltake-vl86021w2e-v3-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=47674

sizin dediklerinizi şimdi deneyecem bu arada kendsisi içinde geldi led yani ben sonradan almadım.
  • Arkadaşlar hadi ya :D şimdi baktım fandan anakarta giden dışı süngerle kapatılmışl kalın bir kablo var. kablonun anakarta takıldığpı yerde 3 tane kabloya ayrılıyor ama 3 kablo beyaz şeye takılı beyaz şeyde anakarta takılı kablonun her hangi birisni çıkaramıyorum koparmam lazım anca :( ne yapmalıyım kasanın markasını modelini resmini içeren linkide verdim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doqac01

Arkadaşlar hadi ya :D şimdi baktım fandan anakarta giden dışı süngerle kapatılmışl kalın bir kablo var. kablonun anakarta takıldığpı yerde 3 tane kabloya ayrılıyor ama 3 kablo beyaz şeye takılı beyaz şeyde anakarta takılı kablonun her hangi birisni çıkaramıyorum koparmam lazım anca :( ne yapmalıyım kasanın markasını modelini resmini içeren linkide verdim ?

yukarıda arkadaşın dediği ' üç kablodan birisi led için ' tabiri tamamen yanlış bir bilgi. Kesinlikle uygulama. Bu kabloların birisi power ( +vcc ) Birisi GND ( şase ) diğeri ise devir ölçümü için kullanılan sensör ucudur. Eğer dört kablolu ise diğer kabloda pwm kontrol için kullanılır. Yapmanız gereken şey fanın üstünde kullanılan ledlerin kablolarını bulup gerekli şekilde iptal etmen gerekir. Kabloları da boşta bırakmamak bant yada silikon ile uçlarını kapatmak gerekir. Hatta makaron-suplex de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: choiboungee

Kasanın kapağı aç, fandan anakarta doğru gelen 3lu kabloyu bul anakarta takılı olduğu yerde 2+1 şeklinde ayrılır 2si güç için 1i led ışığı olmak üzere. Çift kablolu olanı elleme tek olan kabloyu çek sorun düzelecektir.

Arkadaşım çok güzel anlatmış dediğini yaparsan düzelir. SAYGILAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

quote:

Arkadaşlar hadi ya :D şimdi baktım fandan anakarta giden dışı süngerle kapatılmışl kalın bir kablo var. kablonun anakarta takıldığpı yerde 3 tane kabloya ayrılıyor ama 3 kablo beyaz şeye takılı beyaz şeyde anakarta takılı kablonun her hangi birisni çıkaramıyorum koparmam lazım anca :( ne yapmalıyım kasanın markasını modelini resmini içeren linkide verdim ?

yukarıda arkadaşın dediği ' üç kablodan birisi led için ' tabiri tamamen yanlış bir bilgi. Kesinlikle uygulama. Bu kabloların birisi power ( +vcc ) Birisi GND ( şase ) diğeri ise devir ölçümü için kullanılan sensör ucudur. Eğer dört kablolu ise diğer kabloda pwm kontrol için kullanılır. Yapmanız gereken şey fanın üstünde kullanılan ledlerin kablolarını bulup gerekli şekilde iptal etmen gerekir. Kabloları da boşta bırakmamak bant yada silikon ile uçlarını kapatmak gerekir. Hatta makaron-suplex de olur.

anlamadım biriniz arkadaş yanlış bilgi vermiş diyorsunuz biriniz arkadaş çok güzel anlatmış diyorsunuz ? :D benim amacım akşamları ledi kapatmak tabi diğer türlü kapatmak istemiyorum. sizce bir çözümü var mıdır ? mesela bios ayarlarından bile olabilir ?

• O fanlar o kadar teknolojik aletler değil öyle biostan falan kapatamazsın yani,aynı fan bendede var,üzerinde köşelerde ledler var,ben de beni rahatsız ettiği için bir penseyle oralara giden kabloları kestim,başka bir çözümü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

O fanlar o kadar teknolojik aletler değil öyle biostan falan kapatamazsın yani,aynı fan bendede var,üzerinde köşelerde ledler var,ben de beni rahatsız ettiği için bir penseyle oralara giden kabloları kestim,başka bir çözümü yok.

ama sorun şu ki : benim için çok hoş duruyor sadece akşamları pc nin açık olduğunu belli ettiği için akşamlarıo kapatmak istiyorum.
  • Açma kapama düğmesi yoksa, ya bizim dediğimizi yapıcaksın, yada ışık kablosunu kes. Başka çaresi yoktur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

O fanlar o kadar teknolojik aletler değil öyle biostan falan kapatamazsın yani,aynı fan bendede var,üzerinde köşelerde ledler var,ben de beni rahatsız ettiği için bir penseyle oralara giden kabloları kestim,başka bir çözümü yok.

ama sorun şu ki : benim için çok hoş duruyor sadece akşamları pc nin açık olduğunu belli ettiği için akşamlarıo kapatmak istiyorum.

O zaman elektronik bilgini konuşturup ledler fana giden kabloyu ayırıp,led kısmına bir anahtar koyucaksın,gece açıp kapatıcaksın,başka yolu yok.

• Lede giden kablo ya ledden çıkıyodur ya da lede gelip bağlanıyodur. O kabloyu bulup çıkarabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.