Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kasamı Ameliyata Aldım !!! (Fotoğraf eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    888 Mesaj
    Bende dandik bir kasa (komple değil sadece boş kasa) var.
    Aşağıdaki yenilikleri uyguladım;
    1-Thermaltake X-Blower Egzos Fan (Kasanın tam arka tarafına)
    2- Manhattan Egzos Fan (PCI slotuna takılıyor)
    3- Heat Terminator Hard Disk Soğutucu (çift fanlı, CD yuvasına takılıyor)
    4- Bilgisayardan bip sesinin çıkmasına yarayan küçük hoparlörü söktüm (Bir zararı olurmu?) ve oraya bir adet 80mm fan taktım çünkü altında baya bi deik vardı.
    5- Kasanın boş bir yerine 80mm fan koydum (Yanlız fanın altında kasa dışından hava alabilmesi için sadece 2 delik var bu problem olurmu?
    6- Floppy'yi söktüm bir işe yaramıyodu zaten belki hava silkülasyonu dahada artar dedim kablo sayısı azaldı çünkü.(Bilgisayar başlarken floppy error diyo F1 e basıyom açılıyo bunu nasıl hallederim hata vermesini istemiyom.

Son olarak bu kadar fan bana aysonu elektrik faturası ile ilgili bir problem çıkartmasın

x-blower fanı speedfan ile kontrol edemiyon sadece kaç rpm de döndüğü yazıyo hızını düşüremiyom çok sesli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toki -- 19 Mayıs 2005, 18:30:25 >

|
    |
    AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 3.3GHz + Corsair H100 Extreme Sıvı Soğutma - Asus Sabertooth 990FX - Corsair Vagance 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 - 2x MSI HD6850 Cyclone Power Edition/OC GDDR5 1GB - 2x OCZ 120GB Agility 3 Sata 3 SSD Raid0 - 2TB WD Green Sata3 - 850W Thermaltake Toughpower Grand 80+ Gold - Corsair GRAPHITE 600T + 3x Akasa s flow Silent 83cfm Fan - Asus DRW-24B3ST 24X ± DL Sata

• Binbaşı
    1851 Mesaj
    1-ok
    2-ok
    3-ok
    4- bisi olmaz hatta iyi etmissin bos ver
    5- daha fazla delik olsa iyi olurdu ama sakıncası olmaz bana gore
    6 biosdan cmos setup gir ve drive a ve drive b none yap yani flopy yok de olay tamamdır

Elektirik konusunda yardımcı olamıcam bende 9 tane fan var ama daha yuksek bi fatura odemedim belki seninkiler fazla elektirik falan cekiyordur sen en iyisi akıllı sayac falan taktır

SAYGILARLA
    |
    |

• Yarbay
    6143 Mesaj
    dostum bir resim koysan...
    uygulamaların güzel olmuş
    |
    |
    x-blower için fanmate kullansana..
    |
    |
    |
    |
    quote:

Fanmate

quote:

herşey güzeldee...sess nasıll acaba??

O konuda problem var sadece x-blower beni rahatsız ediyo onunda devirini düşürebilirsem olay tamam gibi
    |
    |
    AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 3.3GHz + Corsair H100 Extreme Sıvı Soğutma - Asus Sabertooth 990FX - Corsair Vagance 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 - 2x MSI HD6850 Cyclone Power Edition/OC GDDR5 1GB - 2x OCZ 120GB Agility 3 Sata 3 SSD Raid0 - 2TB WD Green Sata3 - 850W Thermaltake Toughpower Grand 80+ Gold - Corsair GRAPHITE 600T + 3x Akasa s flow Silent 83cfm Fan - Asus DRW-24B3ST 24X ± DL Sata
  • Yarbay
    2472 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Toki

quote:

Fanmate

http://www.dijitalcenter.com/asp/listgroup.asp?Group_ID=K.001.04
    |
    |

• Yüzbaşı
    888 Mesaj
    Evet fotoğraflar bunlar Nasıl olmuş sizce.Kötü demeyin

Bu iki fotoğraf HDD soğutucusunun görünüşüne ait.İçinde 2 adet küçük fan mevcut.

Bu fotoğrafta görünen fanın altını boşalttın floppy ve hdd vardı flopy komle çıkardım hdd de soğutucu ile 5,25 lik yuvaya koydum.Bu fan kasa kapağına çok yakın, kapağı kapatınca çıkardığı havayı direk kasa içine dağıtıyo çünkü aradaki mesafenin az oluşu hava basıncını artırıyo.Diğer görünen fanda kasanın altından hava alıp içeri üflüyo.

Buradaki fanlardan sağdaki X-Blower fan bu içerideki sıcak havayı alıp dışarı atıyo, soldaki diğer fanda egzos fan oda içerideki havayı dışarı atıyo.

Burada ise kasanın bip sesi çıkaran hoparlörü vardı söktüm, tam fan takılacak bir yer oldu ama daha fanı takamadım.Ya delip takacam yada silikonla yapıştıracam.Silikon daha mantıklı geliyo bana bilmem siz ne düşünüyonuz ?

İşte hepsi bu kadar.Kasamı adama benzetmeye çalıştım sonuç bu.
    |
    |

• Yüzbaşı
    888 Mesaj
    |
    |

• Yarbay
    15468 Mesaj
    13Fanlı sistemle DH rekoru bende herhalde.Bilgisayarı dağıtmasaydım 16Fanlı bir hale gelicekti ama artık bilgisayarım yok.Fazla gürültü yapacağını sanmam.

Hoparlörü söküp fan koymanı gereksiz buluyorum.Ordan çıksa bile ne kadar hava çıkacak?
    Ayrıca,tebrik ederim.Modifiye ile uğraşan herkese kolay gelsin diyorum.
    |
    |

159 1.9 JTDM
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
Masal
Mobilya Takımları
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,543
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.